- Nagyon érdekes,hogy a hazugságra megtanított gép,önmagát nem ellenőrizheti,így sebezhetővé válik.
- Az igaz,nem igaz kapuk olyan logikai köröket alkothatnak,amelyből nem lehet kilépni.
- A számítógépeken többféle nyelv fut,mire a software szintjére jut egy nyelv akkorra a bonyolultság olyan mértékű,hogy lehetetlen hatásosan megvédeni a betolakodótól. Azt mondhatni a vírus alapvetően kialakul mint programozási hiba-ami önálló életre képes.
Az analóg,vagy digitális jel formák,amikor még a van,vagy nincs állapotot jelzik,közvetlen kapcsolatba vannak a fizikai világgal. Amikor a byt-ok felépülnek és sztringeket alkotva nyelvé formálódik,akkor a logikai kapocs fellazul és nagyon hasonlóvá válhat az emberi nyelvhez. Ami,ahogy állítottam az elején igen csak bizonytalan és pontatlan.
Az egymást követő lépések,műveletekbe torkoló eredmények sorozata lesz,majd a különböző feladatok,megvalósulása következtében felrajzolódik egy geometriai,vagy algoritmusnak nevezett képzetes világ. A számítógép használni kezdi a belső nyelveit és kivetít egy értelmezhető geometrikus képsort.
Két,egymásnak ellenmondásos részletnek az együtt működése a számító gép.
A pontos műveletek világa és a képzetes viszonylatok rendszerei-mozgások,hangok,színek,formák,jelek,stb általunk kívánt variációi.
Az ember visszaolvasó értelmezése nélkül egy meglehetősen értelmetlen, világító ernyő.
Azt mondhatjuk,hogy az a képzetes világ amit az áramkörök a software kijelző programok teremtettek,semmilyen kapcsolatban nincsenek a valósággal,csak az áram felvétel és annak elosztása alapján keletkezett egy reláció halmaz amit végül érzékszerveinkkel olvasni tudunk.
Az így keletkeztet képzetes világ,egyenlő a porba rajzolt körrel,abban az értelemben,hogy a jel a kör értelmezhető az agyunk belső software-vel akár homok szemek,akár fénydiódák alkotják.
Milyen nyelvet használ agyunk ?,Hogyan lehetséges,hogy az a szerv amelyik egyik pillanatban kitudja értékelni a legbonyolultabb matematikai absztrakciót,egy másikban képtelen egy szófordulatban felismerni a csalást,hazugságot,megtévesztést.
Világos, ahogy előzőekben valaki rámutatott, a világ nagyon bonyolult. A nyelv tehát messze elmarad,a fizikai világ helyzeteinek,viszonylatainak pontosításában. A matematikai gondolkodás megnyugtató igazság rendszere, az emberi viszonylatokra nem használható modellalkotásra alkalmatlan.
A számítógépes software-k pedig pontos mását képesek újra alkotni világunknak és így/itt a kör bezárul.
|