prezeey
Quote:
Hmm, én azon se lennék meglepődve, ha ez a kettő fordított viszonyban állna egymással. De te pl. ki tudod értékelni a "legbonyolultabb matematikai absztrakciót"? Egyáltalán mi az?
:
Elméletileg,a matematika homogén a bonyolultságot illetően.
De észrevehető,hogy ahogy nő az elemszám,vagy összefüggések szintje,egyre nehezebb helyzetbe kerül az agy,mennyiségi okok miatt.
A megértés és belátás képessége,ahogyan a matematika teljes ismeret állományát kezeljük arra a gondolatra késztet,hogy megértésben nem vagyunk korlátoltak. így a "legbonyolultabb absztrakciót"a negatív számok, a logaritmusok használata a geometrikus modellek,a valószínűség fogalma,mind mind megérthetőek.
A fő kérdés továbbra is,miért nem pontos az emberi beszéd?
- A fogalmi egyezések hiánya?
- A jelentések összemosása?
- Kifejezések esetlegessége?
A megértés,modellképzés képessége szinte korlátlan,az agy biológiai felépítése alapján.
Ezt bátran mondhatjuk,mert a technikai kiépülés hihetetlen felgyorsult és bonyolult műszaki világot hozott létre,amiben az ember otthon érzi magát és a határok a beláthatatlan messzeségben vannak.
Közösségi életünk,mindennapjaink beszéd formulái és az úgynevezett közkommunikáció egy kultikusnak tűnő,felszínes üres beszédmódot használ.
A nyelvi különbségek,az információ csere egyszerűsége nyomán gyorsan kiegyenlítődött.(Globális egyformaságban beszélünk)
Ezalatt az emberi nyelv elérte határait és nem lép egy komplexebb-vagy amit én hiányolok- egy pontosabb és őszintébb szintre,ami elvárható lenne.
Megfogalmazható úgy hogy az emberiség jövője a nyelv korlátoltság miatt esik a körkörösség állapotába és önfelszámolódásunk apokaliptikus lehetőségébe ?
Belehalunk,hogy a nyelvünk nem módosul.