Quote:
Na, azért a szavatossági idő mégiscsak egy dátum; jó, nem az összes dátumot kell így írni, de ez mégis azt jelenti, hogx bizonyos dátumokat (ti. a szavatossági címkére írt lejárati időt) "angolszász módra", a magyar hagyományokkal és konvenciókkal ellentétesen kell írni.
Nemtom, sztem nem lehet kizárólagosan "angolszásznak" "bélyegezni" - nem csak az angolszász országokban használják így ... ennek perpill nem néztem utána, de talán nem véletlen, h az EU ezen jelölési mód mellett döntött.
Másik dolog, h, mint te is írod: a szavatossági idő jelöléséről van szó, nem pedig pl. a hivatalos iratok dátumozásáról, amiket megjegyzem a nemzetközi adminisztrációs-forgalomban sztem javarészt ugyanígy jelölnek, ha pedig nem, akkor egyértelmű év és hónap jelöléssel.
Quote:
Az én szememnek igenis szokatlan az, ha a nap megelőzi a hónapot, persze értem én (vagy érteni vélem) a háttérben meghúzódó gazdasági-racionális megfontolásokat, de Európa nyelvi/kulturális sokszínűsége szerintem olyan alapérték, amit nem lenne szabad ilyen egyszerűen bizonyos pénzügyi körök érdekei alá rendelni (Pl. EURO legyen EURO/EURÓ helyett a bankjegyre nyomtatva, csak mert így olcsóbb a nyomtatás? Kevesebbet érnek a nyelvi jogaink mint a nyomdafesték?).
Nos, sztem attól, h egységes lesz a termékcsomagolásokon a szavatossági idő... nem fog csorbulni Európa nyelvi/kulturális sokszínűsége. Attól, h a csomagolásokon nap+hónap+év sorrendben lesz feltüntetve a szavatosság (mostmár mindegyiken!), attól nem kell a magyaroknak a dátumot így jelölni.
Amúgy ha gazdasági-racionális érdekeket veszünk figyelembe, a főbb kérdés az, h M.o. pl. alapvetően import- v. exportországnak számít az oan termékek tekintetében, amire szavatossági időt kell írni...