kalman wrote:
varasdi wrote:
Engem az qrvára meglepne, ha a fizikus Pálinkás hagyná magát birkaként megvezetni azzal a ködös bölcsészdumával, hogy,
Hát nem tudom. Nem lehet, hogy kicsit túlidealizálod ezt a Pálinkás nevűt?
Remélem, hogy nem idealizálom túl, bár kétségtelen, hogy sokakban (és bennem is) van egyfajta csodavárás, hogy hátha valami megváltozik, és ezt a lassú döglődést felváltja valami más. Persze, koppanhatunk, majd meglátjuk.
kalman wrote:
Szerinted azt se fogja bevenni, hogy egyes tudományok ún. "nemzeti tudományok", ami azt jelenti, hogy külföldön úgyse lehet publikálni belőlük semmit, mert senkit se érdekelnek Mo.on kívül, és ezér nem lehet rajtuk számonkérni a nemzetközi ismertséget?
Elég nehéz lenne (szerintem) olyan meggyőző példákat felmutatni, ami kizárólag számunkra tud valamit mondani. Ha például költőket vagy írókat kutat valaki az Irodalomtudományi Intézetben (ennek ugyanis ott a helye), akkor illene megpróbálnia valami olyan általánosat is kihozni a kutatásaiból, ami akár a francia vagy olasz kollégáját is érdekelheti. Különben csak egy puszta tényhalmazt hord össze ami, hogy Chomskyt idézzem, "önmagában teljesen érdektelen". Ebben a jó öreg Noamnak teljesen igazat adok. Summa summárum: ha valaminek nincs általánosítható tartalma, az csak egy puszta ténygyűjtemény, feltételezhetően teljesen koncepciótlan módon összegyűjtve, háttérelmélet nélkül. (Persze lehet belőle elmélet, de ebben a formában nem az.)