[töröltem, mert én nem akarok lemenni erre a színvonalra] Ezen a ponton azt gondolom, a veled való tárgyalás némileg zátonyra futott, hiszen egyetlen konkrét kérdésre sem válaszoltál eleddig, viszont annál több részletet igyekszel úgy összerakni, hogy a vitapartnereid a lehető legrosszabb színben tűnjenek fel. Jönnek-e majd válaszok a konkrét kérdésekre is? Eddig ugyanis egy konkrétumra se jött. Gondolom, azért, mert még csak tanulgatod az internetet...
kenesei wrote:
Ezt írja a 2006 szeptemberrel kezdődő időszakról: „én nem éreztem magam nyelvtechnológusnak, hanem elméleti nyelvésznek, akinek --- amellett, hogy van némi affinitása az ilyen dolgokhoz --- azért mégiscsak pl. a doktoriját kéne írni …” Kérdés: ha akkor írta a doktoriját, akkor hogyan védte meg 2006. decemberében?
No és szerinted azzal, hogy megírja valaki a doktoriját, vége annak a kutatásnak, amibe rengeteg időt és energiát ölt? Te ezt várod el a hallgatóidtól, ezzel bocsájtod őket útra? Engedd meg, hogy gratuláljak ehhez az (akaratlanul is elárult) szemlélethez. Hiszen e szerint a doktori pusztán egy eldobható lépcső a karrierépítés emberpróbáló útján, amit, ha a továbbiak kívánják, ripsz-ropsz a szemétbe kell tennünk, mert csak akadályoz a további alkalmazkodásban.
kenesei wrote:
„Azt azonban hallottam, hogy az igazgató a személyemet nem preferálta mivelhogy "túl öregnek" tartott, akit nem kéne kitenni az ablakba.”
Mint korábbi posztomban írtam, csak a főtitkári kritériumok szerint, nem pedig énszerintem volt Varasdi túlkoros, sőt, én próbáltam – sikerrel – megküzdeni ezzel a buta szabályozással Varasdi érdekében.
Ezt viszont nem velem kellene megbeszélned, hanem azzal, aki nekem azt elmondta, amit fentebb írtam. Nem, nem fogom kiadni a személyét, úgyhogy erről nincs mit mondanom neked a továbbiakban.
kenesei wrote:
Nyilván annyira nem preferáltam, hogy ezért kínáltam fel neki a tudományos titkári jelölést, amit azonban nem fogadott el. Holott mennyi lehetősége lehetett volna, hogy ezer ötletét így, mint az IT szavazati joggal bíró tagja, megvalósítsa!
A legmélyebb tisztelettel: nekem soha nem
ajánlották fel a tudományos titkári jelölést. Ellenben
volt róla szó, hogy majd esetleg felkérnek rá. BTW, most már kezdem érteni az inszinuációs taktikáid szerkezetét. A recept ez: végy egy tényállást, majd válaszd ki egy olyan részét, amit a kontextus nélkül is többé-kevésbé egy adott módon szoktunk leírni, majd ezt a leírást önállóan dobd be a diszkurzusba. Mivel a hallgató nyilván nem feltétlenül ismeri a kontextust, két legyet is ütsz egy csapásra: befeketíted a vitapartneredet, illetve látszólag magyarázkodásra kényszeríted, amivel tovább feketedik (hiszen aki magyarázkodik, az gyanús). Ügyes, ügyes...
kenesei wrote:
Továbbá annyira nem preferáltam, hogy 2008. őszén felkértem, hogy legyen egy országos projektben a (jól fizetett) közvetlen munkatársam, amit elvállalt volna, csak a projekt később életbe léptetett szabályai nem engedték, hogy egy munkahelyről kerüljön ki az elnök és a titkár. (Azt akkor elfelejtette közölni, hogy ha nyer a pályázata, akkor ott fogja hagyni az intézetet, noha az azonos munkahely a feladat felkínálásakor a fő motivációm és számomra a közös munka alapfeltétele volt.)
A magyarázat igen egyszerű: akkor még nem tudtam, hogy januártól megyek. Csak nem képzeled, hogy ha tudom, akkor nem utasítottam volna el ezt a felkérést (még esetleg úgy is, hogy nem adom meg a valódi indokot)? Amikor megtudtam, hogy el tudok menni, gyakorlatilag az igazgató volt az első, akinek ezt megmondtam. Egyébként, nyájas olvasó, itt egy, a nyelvészethez már az ontológiánál is kevesebb közös pontban (lényegében egyben sem) érintkező projektről volt szó, és én voltam, azt hiszem, a harmadik(?) megkörnyékezett ember ebben az ügyben (a többiek már beintettek előtte).
kenesei wrote:
Ismétlem: 2006 szeptemberétől csak úgy lehetett esélye Varasdinak az intézetben maradni, ha „a társadalmi-gazdasági hasznosságot” ki tudjuk mutatni. Az elm nyelvészet ilyes jelentősége eléggé közvetett ugyebár. Úgy gondoltuk tehát, hogy aki ontológiákkal foglalkozik, az nincs messze a nyelvtechtől, és ezt, ismétlem, akkor több ízben is megbeszéltem vele. Ráadásul az az egy emeletnyi különbség a két osztály között számára is rendszeresen és könnyen áthidalható volt a 2006 őszével kezdőrött időszakban. Egyébként ha valamely fortélyos szerencse jóvoltából hivatalosan az Elm nyelv osztályon maradt volna, akkor aligha lehetett volna olyan jó védési bizottsága, amelyben három volt „osztálytársa” is tag volt. Szóval every cloud has a silver lining…
Szarva közt a tőgyét, mi?
Kedves
kenesei, nyilvánvalóan csak magadat járatod le azzal, ha az én képességeimet próbálod meg inszinuálni. Hiszen eddig azzal koptattad a billentyűzetet, hogy megpróbáltad kimutatni, mennyit is tettél értem. Te, a színvonal éber őre. Tényleg nem belőlem csinálsz most bohócot.