Igazából én azt nem tudom, most vitatkozunk-e egymással. Alapvetően szerintem nemigen mondunk ellent egymásnak. Én minimalizmusban nemigen gondolkodom, édeskeveset foglalkoztam vele, elsősorban optimalitási keretben csináltam, amit csináltam. Amit mondasz pölö a gyerekbeszédről, az tökéletesen passzol abba, amit én is mondtam az out-of-context NP-ről. A
Me playingben nincs semmi, ami bármiféle esetet kioszthatna az alanynak, és ő - hoppá - akkuzatívuszban van. Az esetkiosztó szabály szerintem ennél bonyolultabb.
1. nominatívuszt kap, ha finit mondat alanya
2. genitívuszt, ha birtokos egy birtokos szerkezetben
3. akkuzatívuszt kap, ha finit vagy nem-finit mondat tárgya
4. akkuzatívuszt kap prepozíciótól
5. ha ezek egyike sem áll fenn, akkuzatívuszt kap (default)
A kettő között az a különbség, hogy a 3-4 nem tartozik bele a defaultba, ott megvan az esetadó (vagy engedélyező). Aztán persze én sem gondolom, hogy ez lenne az isteni igazság, elég sok minden forog még a fejemben ezzel kapcsolatban. Ezek az elöljárók például igen huncut dolgok. Nem lehet, hogy igazából esetragok, és az akkuzatív alak, amihez kapcsolódnak tulajdonképpen csak egy tőszerűség?
rögelme wrote:
Who did it? Me.
Itt a 'me' mondattöredék (nem értem, miért ne lehetne az 'It was me.' maradványa), ezért default akkuzatívuszt kap.
Az eredeti Woolford példa a következő
A: Who wants ice-cream?
B: (Its) me (that wants ice-cream).
Ezzel az a baj - és ez eredetileg nem az én magyarázatom, hanem Newsoné, aki mégiscsak native speaker -, hogy azt implikálná, hogy számos egyén közül én vagyok az egyetlen aki fagyit kér, miközben a sima Me semmi ilyesmire nem utal. Kétségkívül nem olyan látványos ez a dolog a Who did it? példán, de hát nem lehet az egyik így, a másik meg úgy.