Megdöbbentő - sztem - h egyesek milyen fokon képesek ideológiát, ideált csinálni az anyanyelvükből... és ez a magyarokra mintha roppantmód jellemző lenne!
Kis bevezető...
Géczy Gábor eredetileg természetföldrajzzal foglalkozott volna az ELTE-n... de meséljen magáról inkább ő maga:
Géczy Gábor, fizikus, tanárhttp://zold.virtus.hu/index.php?id=deta ... &aid=36959Quote:
1963. február 6-án születtem a szabolcs-szatmár megyei Csengeren.
Iskoláimat Budapesten végeztem, középiskolába az Eötvös József Gimnáziumba jártam. Diplomámat a Kossuth Lajos Tudományegyetem matematika-fizika szakán szereztem 1989-ben. Az egyetem alatt és után a debreceni Atommagkutató Intézet Radon Csoport-jával geofizikai radioaktivitás vizsgála-tokat folytattam, ennek kapcsán kétszer OTDK első díjat kaptam. Kutatásaim eredményeit számos hazai és külföldi referált folyóiratban publikáltam. 1990-ben Akadémiai Doktori Ösztöndíjat nyertem az Eötvös Lóránd Tudomány-egyetem Természetföldrajz Tanszékére. Itt a természetben előforduló önhasonló alakzatokat (fraktálok) vizsgáltam. Ez vezetett arra, hogy felfigyeljek bizonyos – a természet minden szintjén felbukkanó – alapformákra. Legnagyobb megdöbbenésemre, ezeket az univerzális formákat alapmotívumként megtaláltam az ősi kultúrák (India, Egyiptom, Észak- és Dél Amerika stb.) ábrázoló mûvészetében és a magyar népmûvészetben is. Kutató-útjaimon sorra vizsgáltam az ún. „magascivilizációkat” (Egyiptom, Mezopotámia, Görögország, Róma stb.) és mindenütt azt tapasztaltam, hogy a táj és a tájban élő ember harmonikus kapcsolatának megbomlása miatt sivatagosodtak el ezek a területek. Az ösztöndíj alatt elvégeztem az ELTE számítástechnika szakát. Gödöllői családi házamban élek feleségemmel és két fiammal. Feleségem a gödöllői Szent István Egyetem Fizika Tanszékén tanít.
És Ön hol tanít most?
Továbbra is az ELTE Természetföldrajz Tanszékén, de már külsősként. Mivel a kutatások során nyert tapasztalataim gyökeresen ellentmondtak a hivatalos tudomány állításainak, és nem láttam esélyt arra, hogy nézeteimet belátható időn belül befogadják, 1995-ben eljöttem az ELTÉ-ről és saját céget alapítottam. Kutatásaimat azóta magam finanszírozom. Jelenleg óraadó tanárként speciálkollégiumot tartok a hallgatóknak „Szakrális földrajz” címen. A téma aktualitását jelzi, hogy az órákat a saját hallgatókon kívül más egyetemek diákjai, sőt felnőttek is látogatják.
Ami miatt sztem dobogós helye lehet a "tudományközpontban" az ezzel az ún.
„Szakrális földrajz”
-zal kapcsolatos... ahol egyik mondata így hangzik: "A világ pontosabb modellje (t.i. a matematikai leírásnál) a nyelvi modell"... - és ezt az világ ige általi teremtésével magyarázza!
Igazi csemege a nyelvi alapon való ezoterikus magyarázatokkal operáló érvelési módok után érdeklődőknek!
http://www.magyartaltos.info/divx/gg_sz ... drajz.htmlMegdöbbentő és kétségbeejtő egyszerre! (Sztem)
Ha bárkinek, aki nyelvész, van idegzete végighallgatni, és leírni róla a véleményét, szívesen venném!