ELTE SEAS

Discussion Forum
It is currently Thu Nov 23, 2017 7:16 pm

All times are UTC + 1 hour

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 4:56 pm 

R_Gabor wrote:
delegálnunk kell (vagy lehet) képviselőket a HÖK-közgyűlésbe és az Intézeti Tanácsba.
Az Intézeti Tanács ke'thetente kedden reggel 9-11-ig tart.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 4:50 pm 

Quote:
Most akkor vannak emberek, akik jeloltettek magukat, csak nem szavaztak elegen es a jeloltek sincsenek elegen, vagy egyaltalan nem is jeloltette magat senki angol szakon?

Úgy tudom, hogy volt egy időben működőképes SzHÉk, de mivel néhány kulcsember elment, az utolsó választáson már csak néhány ember jelöltette magát és most már valószleg nem is fognak jelentkezni. Ettől függetlenül nem volt meg a minimális 25%os részvétel, ezért nem volt érvényes a választás. Olyan nincs, hogy nincs elég jelölt, ha egy ember jelentkezik, de őt megszavazzák, akkor lesz egy legitim SzHÉKes.
Quote:
A potvalasztasra vannak mar konkret jeloltek?

Csütörtökön kezdődik a jelölési időszak, ez szerdáig tart, így addig nem lesz hivatalos jelölt. Én valószínüleg fogok jelentkezni és Bernát Klári is mondta, hogy tervezi. Elvileg tehát ketten már vagyunk, plusz Te és bárki aki nem írt még ide.

Quote:
Mennyire kotott egy ilyen ilyen szhek tag munkaja es mennyire a megvalasztottak egyeztetesen mulik?

Erről nem tudok semmi konkrétat. Az biztos, hogy delegálnunk kell (vagy lehet) képviselőket a HÖK-közgyűlésbe és az Intézeti Tanácsba. Ezenkívül a munkánk nagyrésze a szervezés.

A német SzHÉK munkáját ismerem, ők rengeteg programot szerveznek (kirándulás, buli, vetítés, előadások, stb.) és segítenek mindenkinek az egyetemi ügyekkel, pl van egy honlap, ahol össze van gyűjtve rengeteg segédanyag; aztán ügyeletet is tartanak, ahol meg lehet őket keresni és van egy nagyon hasznos hírlevelük is. Szerintem ha ezeknek a felét igényesen megcsinálnánk, már megérné, de gondolom bármit kitalálhatunk, ha nem sajnáljuk rá az időt és energiát. Arról fogalmam sincs, hogy állnak-e rendelkezésünkre források, vagy csak az van, amit megpályázunk.

Quote:
Meg persze ezeken kivul is barmilyen hasznos informaciot szivesen hallanek.

A jelölés úgy megy, hogy kérsz a Múzeum körúti HÖKben egy jelölőlapot, majd gyűjtesz rá 10 aláírást szaktársaktól. Ezt október 5-éig leadod és 6-án kezdődik a választás. A szavazólapon minden jelöltre lehet igennel vagy nemmel szavazni, összesen annyi emberre lehet igennel szavazni, ahány a maximális létszám (ez nem tudom mennyi, de asszem 10 körül van). Ha csak 3-4en leszünk jelöltek, akkor tehát lehetünk mindannyian SzHÉkesek, csak az a fontos, hogy minél több embert bírjunk rá, hogy szavazzon, különben megint nem lesz semmi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 3:46 pm 

Nem ismerem a vonatkozo szabalyzast, de meglepne, ha egy beiratkozott angol szakos hallgato nem lehetne szakos hallgatoi erdekkepviselo. (Sot -- de ebben az egeszben kibic vagyok -- szerintem jo lenne, ha lenne olyan szhekes, akinek az egyik laba egy masik karon van :) )

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 3:41 pm 

Hello, engem is erdekelne a dolog, de lenne nehany problemam a jelolessel, jeloltetessel kapcsolatban. A legfontosabb, hogy mivel en matematika-angol szakos hallgato vagyok, igy bar az angol bolcsesz szakot vegzem, de hivatalosan csak a TTK-nak vagyok beiratkozott hallgatoja... szal a BTK-n nem is vagyok szamontartva es nem is szoktam beiratkozni csak TTK-n. Nem tudom ez mennyiben akadalyozo tenyezo. A masik problemam, hogy bar vegigolvastam most az ide vonatkozo topicokat, de meg mindig tobb dolog homalyos szamomra. Pl. Most akkor vannak emberek, akik jeloltettek magukat, csak nem szavaztak elegen es a jeloltek sincsenek elegen, vagy egyaltalan nem is jeloltette magat senki angol szakon? A potvalasztasra vannak mar konkret jeloltek? Mennyire kotott egy ilyen ilyen szhek tag munkaja es mennyire a megvalasztottak egyeztetesen mulik? (talalkozok ilyesmi) Meg persze ezeken kivul is barmilyen hasznos informaciot szivesen hallanek.:) Szoval kb ennyi, aki tud az legyszi valaszoljon!

Varga Judit

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 11:39 pm 

R_Gabor wrote:
...Ha a Tanár Úr egyetért a fentiekkel, akkor esetleg küldhetne Ön egy körlevelet, mely szerint mindenki, aki érdeklődik (mint választó vagy mint választható), az ebbe a topicba írjon.

ez tényleg szép lenne, bár biztos vagyok benne, hogy gyakorlatilag nulla hatásfokkal működne (ezt a topicot eddig hatvanan látták, míg az etr problémást, pl. 1191-gyen) persze egy próbát megérne, ha nem jelentene újabb elfoglaltságot egy már amúgy is elfoglalt embernek... vagy csak én vagyok túl pesszimista?

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 5:59 pm 

Úgy tűnik, vagyunk már egy páran, akik szívesen jelöltetnénk magunkat, és jó lenne, ha mindannyian tudnánk egymásról, hogy közös "kampánystratégiát" dolgozhassunk ki :). Egyúttal, ha kiderül, hogy kik és hányan vagyunk, akkor itt be is mutatkozhatnánk, mert szerintem senkitől sem várható, hogy elmenjen szavazni, ha nem ismer minket.
Sajnos most az a legfontosabb, hogy részt vegyenek annyian a választáson, hogy egyáltalán legitim SzHÉKünk legyen. Ennek ellenére nem szívesen kérném el Tanár Úrtól a címlistát, mert sokan nem szeretik ,ha idegentől kapnak levelet személyes címűkre (és sokan el sem olvassák).

Ha a Tanár Úr egyetért a fentiekkel, akkor esetleg küldhetne Ön egy körlevelet, mely szerint mindenki, aki érdeklődik (mint választó vagy mint választható), az ebbe a topicba írjon.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 8:08 am 

szigetva wrote:
Publikus email cimen azt ertettem, amit a diaktarsak latnak, vagyis akar ki is kereshetnek. De nekik az osszes harom-betus kombinaciot vegig kell probalniuk.

ó, értem. hát legyen :)

azt mondták, köv. héten már jönnek IT-re (Petraskó Judit, egész pontosan), úgyhogy lehet rájuk számítani.

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 8:06 am 

Publikus email cimen azt ertettem, amit a diaktarsak latnak, vagyis akar ki is kereshetnek. De nekik az osszes harom-betus kombinaciot vegig kell probalniuk.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 8:02 am 

javaslom, hogy csak megválasztott SzHÉK-eseknek. én pl. nagyon nem örülnék, ha kampány e-maileket kapnék... viszont a student directory-ban bárki megkeresheti a címem, ha nagyon akarja (persze van, aki csak a tanároknak adja meg, de talán ez nem véletlen).

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 6:43 am 

Az egyik amerikanisztikás SzHÉK-jelölt elkérte az intézeti adatbázisból a publikus amerikanisztika szakos diák email címeket. A publikus angolos címeket is szívesen odaadom.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 26, 2005 5:22 am 

R_Gabor wrote:
Azt nem tudja valaki, hogy szerveződött-e már valami, azaz, hogy vannak-e már, akik szeretnének angol szakos SzHÉKesek lenni? És olyanok, akik esetleg régebben már voltak? Azért kérdezem, mert én például szívesen részt vennék a dologban, de mielőtt csak úgy odasétálok jelöltetni magamat, jó lenne tudni, hogy van-e már valamilyen csapat, amihez lehetne csatlakozni, vagy teljesen "nulláról" kell felépíteni a SzHÉKet. Ha az utóbbi a helyzet, nem ártana pár jótanács az újdonsült amerikanisztikás SzHÉKesektől, már ha olvassák a fórumot és szívesen segítenének.
Szóval ha bárki tud bármit, írjon! Ha pedig van még más is, aki jelölni szeretné magát (remélem, hogy van), akkor feltétlenül szóljon!

szegény ujdonsült amerikanisztikás SzHÉKesek semmit nem tudnak, és nem olvassák ezt a fórumot (ld. amerikanisztikás topic...) Azt tudom az ex-SzHÉKről, hogy nyolcan jelöltették magukat tavaly, de hogy mi lett velük, azt nem. egyébként mindenképpen meg kellene reformálni az angolos SzHÉK-et, talán érdemesebb lenne nulláról felépíteni...

még gondolkodom rajta, hogy jelöltessem-e magam, de lehet.

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 25, 2005 11:01 pm 

Azt nem tudja valaki, hogy szerveződött-e már valami, azaz, hogy vannak-e már, akik szeretnének angol szakos SzHÉKesek lenni? És olyanok, akik esetleg régebben már voltak? Azért kérdezem, mert én például szívesen részt vennék a dologban, de mielőtt csak úgy odasétálok jelöltetni magamat, jó lenne tudni, hogy van-e már valamilyen csapat, amihez lehetne csatlakozni, vagy teljesen "nulláról" kell felépíteni a SzHÉKet. Ha az utóbbi a helyzet, nem ártana pár jótanács az újdonsült amerikanisztikás SzHÉKesektől, már ha olvassák a fórumot és szívesen segítenének.
Szóval ha bárki tud bármit, írjon! Ha pedig van még más is, aki jelölni szeretné magát (remélem, hogy van), akkor feltétlenül szóljon!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Sep 25, 2005 6:28 pm 

plusz infó:

ha valaki szeretné jelöltetni magát, szeptember 29 és október 5 között sétáljon el a MUK HÖK irodába (Múzeum krt. 4/a alagsor), és kérjen jelölő lapot (egészen pontosan, október ötig vissza kell juttatni a jelölő lapot ugyanoda). 10 szakos hallgató aláírása szükséges ahhoz, hogy valaki jelöltethesse magát. Van valamikor a választási bizottságnak fogadóórája is, a jelölő időszak elején, de elfelejtettem mikor, holnap utánanézek, és felkerül ide.

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject: Pótválasztások
PostPosted: Fri Sep 16, 2005 12:33 pm 

Quote:
Választási Hirdetmény!
Mivel 2005 tavaszán az általános Szakos Hallgatói Érdekképviseleti (SzHÉK) választások egyes szakokon eredménytelenek voltak, az ELTE-BTK HÖK hatályos Szervezeti és Működési Szabályzatának 26. és 27.§-a alapján a Választási Bizottság rendkívüli SzHÉK-választásokat ír ki ezeken a szakokon !
A SzHÉK-választások jelöltállítási időszaka 2005. szeptember 29 - október 5. 16:00-ig, a választások 2005. október 6-12. 12:00-ig tartanak!
Nemes László
a Választási Bizottság elnöke

Cseszregi Tamás - 2005. szeptember 16.

Ezt találtam az ETR-en, és bizony az angol szakra is vonatkozik! jelöltessétek magatokat minél többen, és mindenki szavazzon!

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour