ELTE SEAS

Discussion Forum
It is currently Sat Nov 18, 2017 6:44 pm

All times are UTC + 1 hour

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 13, 2005 11:11 am 

Dear Students!

As Klári has already mentioned, the new English SzHÉK (student representatives) is now officially formed. In the next days we will inform you about our office hours and post important information here as well as on our homepage,

http://angolszhek.fw.hu/

Our email address is

angolszhek@gmail.com

We check this address several times each day, feel free to send your questions and comments.

Next week we shall announce our office hours during which you will find us in the HÖK office at Ajtósi and we are also planning to give you one or two phone numbers where you can contact some members if you have an urgent problem.

An email will also be sent out for the sake of those not reading this forum.

We promise to keep you up-to-date on all SzHÉK and Institute business, so we suggest that you check our homepage, this forum and notice boards for new infos once in a while.

The SzHÉK will introduce itself to all of you very soon.

Have a nice week!

The English SzHÉK

Profile  

Post subject: MEGALAKULTUNK
PostPosted: Wed Oct 12, 2005 12:39 pm 

Kedves Mind,

immár hivatalosan is megalakult az angol SzHÉK! várjuk a problémáitokat, javaslataitokat, akármijeiteket! Figyeljétek a hirdetőtáblákat és a fórumot további infókért!

Ezúton szeretnénk megköszönni a segítségeteket, amelyet a szavazáskor nyújtottatok!

Bernát Klári, Déri Anita, Juhász Addrienn, Nemes Orsi, Recski Gábor, Szilágyi Anikó, Torgyik Évi

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Last edited by clarika on Sun Oct 16, 2005 6:38 am, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 12, 2005 5:01 am 

actually, I find this tipically HÖKish, if you know, what I mean: elections are from Thu-Wed, we get to know that the elections'd not be held in the "normal" way but we have to collect the signs (which is quite difficult according to the fact that this is the biggest mayor...) on Fri (!) so have practically 2 and a half days to do a weeks work of HÖK. Funny.

Oh, and when I complain, they say, oh, well, we cannot do anything but good luck. Thanks.

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 11, 2005 6:47 pm 

R_Gabor wrote:
Attending these lectures is not the only way of voting, its simply where most of the votes will come from. Some of us are also cruising the corridors, the library and Dürer. If we had more time on our hands, we'd also announce a date when you could come to the HÖK office to vote, but this wouldn't be too efficient and we have to collect nearly 300 signatures in less than a week...

Sorry about the mess, we're trying to do what we can.

Sure, extraordinary circumstances sometimes warrant extraordinary measures. But I hope next time we will have a more orthodox election, with anonymous voting, an open list of candidates and all that stuff.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 11, 2005 1:09 pm 

halmtomi wrote:
clarika wrote:
In the next few days (which means Monday to Wednesday) nominees will go around lectures to collect signs from attendents.

And what if someone has no lectures on Monday, Tuesday and Wednesday? Or decides not to attend them? :?

Attending these lectures is not the only way of voting, its simply where most of the votes will come from. Some of us are also cruising the corridors, the library and Dürer. If we had more time on our hands, we'd also announce a date when you could come to the HÖK office to vote, but this wouldn't be too efficient and we have to collect nearly 300 signatures in less than a week...

Sorry about the mess, we're trying to do what we can.

By the way, elections close at noon tomoroww and official results are due in the afternoon (so that we'll be able to attend the first HÖK-meeting in the evening). We'll post the results here sometime tomorrow and let you know of any developments!

Have a nice week, everyone!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Oct 11, 2005 10:34 am 

clarika wrote:
In the next few days (which means Monday to Wednesday) nominees will go around lectures to collect signs from attendents.

And what if someone has no lectures on Monday, Tuesday and Wednesday? Or decides not to attend them? :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 5:57 am 

köszönöm a tippet!

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 6:15 pm 

De igen. Az ETR olyan fantasztikus, hogy nem lehet belole az osszes angol szakos adatait kiszedni. En is igy jartam a nyaron, toroltem is minden angol--matek|fizika|informatika|tesi|stb szakost a seas3-rol. Irjak oda a nevuket, aztan irjak ala (ha amugy is ala akartak volna).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 6:02 pm 

Nálam volt már a névsoros papír de nem voltam rajta. de matek angolos vagyok lehet hogy emiatt? akkor azokat akik angol szakosok de más karhoz tartoznak nem érintik ezek az ügyek?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 12:14 pm 

Dear All,

although you couldn't sense it yet, elections at seas is already going on. Only it is not the urn-system that you could see before, but a "sign-system" or whatever. This means that minimum 272 students of English have to sign a sheet of paper under his/her name in order to make the elections valid. In the next few days (which means Monday to Wednesday) nominees will go around lectures to collect signs from attendents. Please help our work with signing the sheet in order to have a valid SzHÉK at last.
Thank you for your attendance,
Bernát Klára, Déri Anita, Juhász Adrienn, Nemes Orsolya, Recski Gábor, Szilágyi Anikó and Torgyik Éva (in alphabetical order)
the English SzHÉK-to-be

magyarul: :arrow:

Kedves Mindenki,

Talán még nem vettétek észre, de megkezdődtek a választások az angol SzHÉKen. Ez nem az általatok eddig ismert urnás rendszer, hanem egy új "aláírásos rendszer", vagy mi. Ez azt jelenti, hogy legalább 272 angol szakos aláírását kell a következő pár napban (szerdáig) összegyűjtenünk (egy hivatalos névsoron), hogy érvényessé tegyük a szavazást. Kérünk minden kedves hallgatót, hogy segítse munkánkat azzal, hogy aláírja ezeket a lapokat (amelyeket előadásokon fogunk majd körbeadni).
köszönettel,
Bernát Klára, Déri Anita, Juhász Adrienn, Nemes Orsolya, Recski Gábor, Szilágyi Anikó and Torgyik Éva (ábécésorrendben)
vagy a remélhetőleg már hamarosan hivatalosan is anglol SzHÉK

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 10:31 pm 

szigetva wrote:
R_Gabor wrote:
delegálnunk kell (vagy lehet) képviselőket a HÖK-közgyűlésbe és az Intézeti Tanácsba.
Az Intézeti Tanács ke'thetente kedden reggel 9-11-ig tart.

erről jut eszembe, jó lenne egy cettes hallgató a szhékbe, mert angolos és amerikanisztikás már van (ez arról jutott eszembe, hogy IT-be egy angol egy amerikanisztika és egy CETT hallgató delegálható - legalábbis jelenleg).

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 10:29 pm 

Adam Dobay wrote:
Látva a jelenlegi - mondhatni siralmas - helyzetet úgy döntöttem, hogy amennyiben a kapott információk alapján be tudom illeszteni borzasztóan tömött hetirendembe, indulnék és csinálnám (már így is sokat foglalkoztam az angolszakot érintő kérdésekkel, így legalább nagyobb nyomatékkal lehetne ezt csinálni).

szuper, akkor már nyolc ember van, plusz a tavalyi nyolc (akiket nem választottunk meg májusban), ez összesen tizenhat, szigetva tanár úr sem panaszkodhat a választékra, hát még azok, akik majd szavaznak! :lol:

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 10:27 pm 

szigetva wrote:
Nem ismerem a vonatkozo szabalyzast, de meglepne, ha egy beiratkozott angol szakos hallgato nem lehetne szakos hallgatoi erdekkepviselo. (Sot -- de ebben az egeszben kibic vagyok -- szerintem jo lenne, ha lenne olyan szhekes, akinek az egyik laba egy masik karon van :) )

természetesen a szak bármely hallgatója lehet képviselő a másik szakjától függetlenül.

angol SzHÉK
angolszhek@gmail.com
http//angolszhek.uw.hu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 7:49 pm 

Látva a jelenlegi - mondhatni siralmas - helyzetet úgy döntöttem, hogy amennyiben a kapott információk alapján be tudom illeszteni borzasztóan tömött hetirendembe, indulnék és csinálnám (már így is sokat foglalkoztam az angolszakot érintő kérdésekkel, így legalább nagyobb nyomatékkal lehetne ezt csinálni). Szóval nagyon jó lenne ha meg tudnánk beszélni, hogy tegyük fel ideális esetben ha Gábor, Klári és én elindulunk (és hármunk közül megválaszják nyolcunkat :)), akkor fel tudjuk-e osztani a szervezési munkát egymás között.

Rólam annyit kell tudni hogy szervezést és diplomáciát nagyon szívesen végzek, és amennyire lehet, jártas vagyok az általános, ill. ETR-es ügyekben. Ugyanakkor tizenvalahány tanegységem mellett félállásban televíziós szerkesztőként készítek dokumentumfilmsorozatot, ami mellett önellátó vagyok és vár a házimunka :) Szóval szívesen képviselem a szakot és érvelek a javunk mellett hetente-kéthetente adott időben, de erre sajnos heti 2-3 óránál többet szánni egyáltalán nem tudok. Szívesen indulok de tudnom kell, mennyit és mit kellene csinálni, milyen gyakran, és mennyire tudjuk egymás között ezt felosztani.

Az együttműködéshez pedig jó lenne jól ismerni egymást. Klárit közületek már jól ismerem, többiek örülnék, ha dobnának nekem egy e-mailt :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 27, 2005 6:41 pm 

R_Gabor wrote:
Ha csak 3-4en leszünk jelöltek, akkor tehát lehetünk mindannyian SzHÉkesek, csak az a fontos, hogy minél több embert bírjunk rá, hogy szavazzon, különben megint nem lesz semmi.

Én biztos szavazok rátok, és megpróbálok hozni magammal még jó sok embert :) Esetleg még úgy is lehetne szavazásra buzdítani, hogy előadások előtt öt perccel bementek a 135-ösbe és tartotok egy kis bemutatkozó-buzdító beszédet.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour