ELTE SEAS

Discussion Forum
It is currently Wed Nov 22, 2017 3:29 pm

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 14, 2005 7:40 pm 

Dombai Lilla wrote:
ha töriből nem vizsgázok- bár benne van etr-be meg indexbe is felvett tárgyként- akkor fel tudom venni jövő ősszel?

Sot, iden tavasszal is.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jan 14, 2005 7:35 pm 

Sziasztok!

Ha valaki volt 14-i anal vizsgán és netre fel tudja rakni feladatsort tegye meg! KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ha töriből nem vizsgázok- bár benne van etr-be meg indexbe is felvett tárgyként- akkor fel tudom venni jövő ősszel?
sztiv analból több időpontot is meghirdetett.

Profile  

Post subject: esélyek
PostPosted: Mon Jan 10, 2005 3:16 pm 

Csináltam egy képletet arra, hogy egy tesztfeladatsornál (mint pl a holnapi :D ), hány kérdésre kell biztosan jól válaszolnod, hogy nagyon valószínű legyen, hogy eléred a kívánt szintet.
W a kívánt pontszám, SUM az összes elérhető pontszám, R pedig az, hogy mennyit kell biztosan tudni.

(4*W-SUM) / 3 = R

Jó esélylatolgatást mindenkinek:)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 06, 2005 8:11 pm 

Azt ugye mindenki észrevette, hogy analnál a Cauchy-Schwarz elsö bizonyitásánál Károlyi lehagyta a z-ket a diszkriminánsnál, és az elötte levö sorban is.
Egyébként van valakinekl épkézláb bizonyitása a bal oldalra a Cauchy-S.-nál? Ugyanis tök jó, hoyg 2-féleképpen tudom levezetni az egyik oldalt, de szerintem Sztiv nem adja meg rá majd a pontot. Ja és az analhoz, még a 104 és a 105 is feladat is kéne a gyakfeladatsorból.
Tanulás jól, megy csak sajna sok az anyag. Nyelvészetbe még bele se néztem, bár lehet, hoyg ugyis meghuznak gyakon :D Törire 4 nap elég?

Profile  

Post subject: Anal vizsga
PostPosted: Thu Jan 06, 2005 10:54 am 

Gyerekek! Ez valami nagyon gáz! Pont az első feladatba (a beugróba) tette be ezeket a kis finomságokat. :twisted:
Azt hittem, hogy könnyebb lesz... de nem :D
Már spórolok az UV-csekkre :D
Andi(vagy aki volt törin) el tudnád mondani, hogy mi volt az esszé?
köszi

Profile  

Post subject: anal
PostPosted: Tue Jan 04, 2005 10:50 pm 

Egek! Sztívnél is má csak írásban? Mi lesz veled, TTK? :cry:

Profile  

Post subject: anal
PostPosted: Tue Jan 04, 2005 8:20 pm 

Hi everybody,
ha jól látom a helyzetet, már mindenki nagyon fascinated van, hogy megnézhesse sztív mai anal vizsgasorát, hát itt van. Persze csak a linkre kattintva, és persze csak Acrobat Reader segítségével...
http://sztrokay.web.elte.hu/anal.pdf

(((Megjegyzés: az internet explorer nem feltétlenül ismeri fel a pdf-et, szóval, ha nem alternatív böngészőt használsz, akkor lehet, hogy csak úgy tudod megnyitni, ha a http://sztrokay.web.elte.hu/algebra könyvtárból elmented az anal.pdf-et. Sok sikert... )))

üdv
a

Last edited by andris on Tue Jan 04, 2005 10:51 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 04, 2005 8:05 pm 

Megirtam a mai irodalmat, (jan 4). Most már azt is tudom, hogy 2005. van :D
A vizsga ugyanaz volt mint amit adott, hogy ilyenek lehetnek a vizsgán. Csak az idézet a Bartheshez volt jobb, meg persze a vers volt más. Egyébként nem volt nehéz, de szerintem a drámán jópáran fennakadtak.
Viszont azt mondták a többiek, hogy ez az ember teljesen kiszámithatatlan. Tavaly pl az elsö vizsgán Fish volt, a másodikon meg Forster: Flat and round characters. Tételekröl olyat is hallottam, hogy összefüggö kérdés, pl.: The autor and his work és ezt levezetni a különbözö korszakokban.
Mindenkinek jó készülést :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 03, 2005 12:49 am 

"Students registered for but failing (to take) the examination at a given session may also reattempt at any later session..."

http://seas3.elte.hu/seas/studies/exams.html

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 02, 2005 10:33 pm 

Hajrá gyerekek! Mindenkinek naggggggggggyon drukkolok!!!
Én 4-én megyek irodalomra. Érdekes lesz. :oops: Nem tudjátok, hogy lehet-e UVzni a következo vizsgaidopontban? Vagy mikor lehet?
Sok sikert!!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 01, 2005 4:40 pm 

BUÉK! Kellemes 2005-öt mindenkinek!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 30, 2004 8:31 pm 

Halmagyi Reka wrote:
Andris: hogy lehet szavazni az alagutadra? Bár talán ugyanugy beszivnánk mint a 4-es metróval :)

Hát ott lehet, a topic tetején. De cask egyszer, sajnos, és már csak kilenc napig:)
Viszont egyáltalán nem járnánk úgy, ez magánvállalkozás, és velünk egyébként is törődnek. Vagy elfizetünk mindenkit, ez részletkérdés.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 29, 2004 10:23 pm 

Igazatok van, csak most láttam, hogy nem lehet kihozni a magyart, de majd a csodálatos kézi memoriámra hagyatkozom :) , vagy ha lesz, idöm akkor leirom a feladatokat papirra.
Az elöbb hivott egy csaj aki töri jegyzetet keresett, mert, hoyg az elözö évi, és az az elötti évi nem egyezik meg. Gondoltam ezt érdemes tudni ha esetleg meghuznának. :)
Andris: hogy lehet szavazni az alagutadra? Bár talán ugyanugy beszivnánk mint a 4-es metróval :)
Ndf-nek: angol fizest nem ismerek, de ismerek olyan matekost,. aki otthagyta a fizikát és felvette helyette az angolt :)

Profile  

Post subject: vizsgák
PostPosted: Wed Dec 29, 2004 9:42 pm 

A 4-i analt énis bevállalom, feltéve ugye, ha eljutok odáig, mert holnap gyakjegyIV.:)
Szóval, ha majd lesz efladatsor, akkor felrakom valahova, és belinkelem ide, jó? Jó.

PS
Szerintem maradjunk ennél a fórumnál...:)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:23 pm 

Sziasztok!

Én egy kicsit kilkógok itt a sorból, mert nem vagyok matekos, sőt még elsőéves sem... Azért érdeklődnék, hogy ismer-e valaki angol-fizika szakost (rajtam kívül). Az évfolyam az mind1. :) Üdv

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour