szigetva wrote:
marhaság, hogy az általam beírt jegyet nem tudom módosítani
Ez azért van így tudtommal, hogy sima jelszófeltöréssel ne lehessen garázdálkodni az ETR-ben. Jegyet módosítani csak a TO-n működő gépekről lehet, tehát ha valaki már áthamisította az indexét akkor még a TO irodáiba is be kell törnie, mielőtt a lopott jelszót használhatná.
kalman wrote:
ha egy sakkozó nem jelenik meg egy meccsen, akkor simán vesztett, mér nem ugyanilyen egy vizsga?
Emögött is van koncepció, még ha nem is érvényesül. A lényege az (lenne), hogy a tanegységelhagyás fogalmával megkülönböztessék azokat a hallgatókat, akik nem azért buktak meg, mert tanultak, bejártak, stb. csak éppen nem ütötték meg a szintet, hanem még az egyesükért sem küzdöttek. Gyakorlati tárgy esetében például ha valaki többet hiányzik a megengedettnél, nem jön el (elégszer) zh-t írni vagy a házidolgozatot be se adja, akkor elvileg egyest sem kaphat. A vizsgánál pedig úgy tudnak csak differenciálni, hogy ha kézhez kapta a diák a vizsgafeladatokat, illetve feltették neki a kérdést, akkor legalább 1est fog kapni, viszont ha be se megy, akkor elhagyott tanegység lesz.
Az utóbbi következménye pedig egy lényegesen rosszabb ösztöndíj lesz, akár ötjegyű is lehet a különbség attól függően hogy egy adott tárgyból egyest kap-e az ember vagy semmit.
Hogy ez jó-e vagy sem az nyilván ízlés dolga, de jó lenne eldönteni és vagy következetesen alkalmazni, vagy eltörölni, sokan jártak indokolatlanul jól vagy rosszul azért, mert a hallgatók és oktatók zöme nem érti, hogy mikor adhat/kaphat egyest illetve hogy adott esetben miért ne adhatna/kaphatna.