Quote:
Az sC előtt nem nyúlik a magánhangzó, ergo zárt a szótag.
OK, egy VCCV kapcsolatot eleve VC.CV-nek szótagolunk. Mivel van szó eleji sC, persze felmerülhetne, h lehetséges a .sC tagolás is, és ez jó érv arra, h mégsem. Sőt, arra is, h a szó elején sem.
Quote:
A spanyol, portugál bírja az elágazó onszetet, de nem bírja az sC-t, ergo az nem elágazó onszet. Ugyanígy volt az ófrancia
Quote:
Az angolban nincsen [ju:] elágazó onszet után (*[blju:]), de lehet sl után ([slju:]).
Remek, ezek nagyon jó példák arra, h az s sajátosan viselkedik. Meggyőző érv amellett is, h egy szó kezdődhet mag nélküli szótaggal is. Viszont ezek a példák nem igazolják, h mögöttes szótagolás lenne, hiszen tudható, h az s sajátosan fog viselkedni, és a szótagolási szabályok fogják így kezelni.
De továbbra sem értem, mi van az olasz ʃ és ɲ esetében. Pl. ezek előtt sem nyúlik a hangsúlyos szótagban a magánhangzó? A spanyol/portugál/ófrancia ezek elé is betoldott valamit (már ha addig együtt fejlődött ebben a tekintetben az olasszal)? Mert igazán amellett kellenének érvek, h ezek ugyanolyanok, mint az sC: nem csak a névelőválasztásban, hanem másban is hasonlóan viselkednek, azaz mögöttesen clusternek kell őket tekinteni. Ehhez kellenének független érvek.