Nem éppen nyelvészeti téma, de mivel több szálon kötődik a szakmához (Kálmán László nyelvész, TMG is gyakran megnyilvánul nyelvi kérdésekben), talán nem bánjátok, ah itt felvetem.
Quote:
Kálmán László tagadhatatlanul szellemes, de mélyen antidemokratikus tréfája, amellyel az eredeti kezdeményező (a Fidesz-KDNP) kérdéseinek (nem nyilvánvalóan, csak burkoltan) az ellenkezőjét is megkérdezi, a közvetlen népi akaratnyilvánítás alkotmányos alapjogát játssza ki. A legutóbbi fölmérések tanúsága szerint a közönség mind a Fidesz-KDNP, mind Kálmán László kérdéseire igennel felelne, amivel a népszavazás alkotmányos célját húzzák keresztül, hiúsítják meg - s a liberális elitisták jót kuncoghatnak az önhibájukon kívül tájékozatlan, elbutított honfitársaink maflaságán. (Szerény nézetem szerint Kálmán Lászlónak, ha őszinte liberális demokrata, vissza kellene vonnia kérdéseit.)
http://www.nol.hu/cikk/465834
Namármost én nem értem:
1. Miért demokráciaellenes az, ha valaki népszavazásra kérdést terjeszt be? (OK, parlamentarizmusellenes még lehet, de demokráciaellenes?)
2. Az, h a közvéleménykutatás azt igazolja, h Kálmán kérdéseire igennel felelnének, önmagában nem azt bizonyítja, h Kálmán kérdései jók?
3. Az, h a Fidesz és Kálmán (bocs a mellérendelésért) kérdéseire is igennel felelnének, nem éppen azt mutatja, h Kálmán akciójával nagyon is valós problémára mutatott rá, és ezzel jó szolgálatot tett a köztársaságnak?
4. Miért jó az, ha Kálmán visszavonja a kérdéseit, és a Fidesz kérdései esetleg nyernek, holott Kálmánéi is nyerhetnének? Ha a nép egyszerre gondolja a két ellentétes dolgot érvényesnek, akkor miért csak az egyik felével kezdjen valamit az elitpolitika?
Stb.