gaborkata wrote:
Az ESF szerint az Erih kifejezetten nem az egyéni teljesítmény mérésére szolgál, legalábbis jelen állapotában, hanem tudománypolitikai döntéshozóknak, finanszírozóknak akar segíteni a tudományos teljesítmény megítélésében, intézményi, országos vagy európai szinten.
Én ezt az elválasztást nem egészen értem, szerintem a tudományos teljesítmény mindig
egyének teljesítménye, hiszen a felsorolt folyóiratokban megjelenő cikkek is egyénekhez kötődnek. Egyébként azt is hozzáteszik a
FAQ-ban, hogy: "For individual scholars, the lists will be a useful reference tool when considering where to submit research articles." Ez annyiban nem igaz, hogy a területen dolgozók jól ismerik az egyes folyóiratok értékét, és nem szorulnak rá erre a listára (szemben pl. az említett döntéshozókkal). A kategorizáció egyébként --- amennyire én a saját tapasztalataim alapján meg tudom ítélni --- valóban jól korrellál a minőségi osztályokkal is.
gaborkata wrote:
Az A, B, C kategóriák között elvileg nem minőségi különbség van. Van egy pár szempont, amit minden folyóiratnak teljesítenie kell ahhoz, hogy felkerüljön a listára, elsősorban a peer review. Értékítélet nélkül, a C kategória a helyi jelentőségű, a B országhatáron túlmutató, az A pedig nemzetközi, vezető szerepű folyóirat. Volt pár objektív kritérium a nemzetköziség mérésére, de az alap koncepció mégis az, hogy ezt a tudományterülteten dolgozó tudósok tudják legjobban, tehát a szakértők összeülnek, és egyesével eldöntik minden folyóiratról, hogy melyikbe tartozik. Pont az volt a cél, hogy minél kevésbé kvantitatív szempontokon alapuljon az értékelés, mert egy csomó humán tudományban csak szűk, gyakran csak helyi közönség olvassa és idézi a publikációkat, még a legfontosabbakat is.
Igen, ez van leírva a Guidelinesban és a FAQ-ban. (Megjegyzem, az nagyon szimpatikus, hogy nem egy sima impaktfaktort részesítenek előnyben.)
gaborkata wrote:
A honlapon van feedback form, ahol évközben is lehet megjegyzéseket küldeni, és évente (azt hiszem) felülbírájlák a listákat.
Így igaz.