NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:23

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005. May 2, Monday, 22:33 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Na de kérem, az OO az nem Linux.


Azért írtam, hogy "a szoftvereivel együtt"..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. May 2, Monday, 22:00 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
prezzey wrote:
Az OpenOffice nekem is irgalmatlanul lassú volt a régi notebookomon (333Mhz), most ezen az új hiperszuper csodán már jó, de épp azért szokás szeretni a Linuxot többek között, hogy nem olyan erőforrásigényes, mint a Win, már persze ha jól össze van rakva, a szoftvereivel együtt. :?
Na de kérem, az OO az nem Linux. A WYSIWYG, mint olyan, erőforrásigényes.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. May 2, Monday, 21:14 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Mivel egy sor fórumon olvastam, hogy az AbiWord teljesértékű stb., arra a következtetésre jutottam, hogy ez emberek többsége tényleg csak leveleket ír...


Vagy a Linux-fanatikusok nem látnak a saját szemüktől... félreértés ne essék,én is lelkes - viszonylag friss, úgyhogy *még* lelkes - Linux-felhasználó vagyok, de többször is találkoztam ilyesmivel rövid linuxos pályafutásom során :( Pl. ugyanez pepitában: a Sylpheed így meg úgy milyen jó grafikus levelező, mindent tud, hú rulez. Namármost. Nem tud HTML-t. Ami azért egy grafikus levelezőtől kicsit fura, nyilván egy PINE-tól mást vár el az ember, meg nem azt mondom, hogy kell HTML a levelekbe (én speciel utálom, de sajnos most már boldog-boldogtalan ezt használja), de ilyen alapon a Sylpheed is nyugodtan futhatna karakteres felületen, nem? (Csak akkor PINE-nak hívnák. :D ) Szóval az Outlookot (jaj), Mozilla levelezőket stb. biztos nem váltja ki, akkor meg mire fel a hype? (Jó, mondjuk Mozilla van Linux alá is)

Az OpenOffice nekem is irgalmatlanul lassú volt a régi notebookomon (333Mhz), most ezen az új hiperszuper csodán már jó, de épp azért szokás szeretni a Linuxot többek között, hogy nem olyan erőforrásigényes, mint a Win, már persze ha jól össze van rakva, a szoftvereivel együtt. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 30, Saturday, 18:29 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes wrote:
Ami az üzleti levelet illeti: Linuxos körökben a MSWord kitűnő alternatívájaként szokás emlegetni az AbiWordöt, ami viszont még lábjegyzeteket sem ismer. Mivel egy sor fórumon olvastam, hogy az AbiWord teljesértékű stb., arra a következtetésre jutottam, hogy ez emberek többsége tényleg csak leveleket ír...


Igen, ez lehet az oka a dolognak. "Teljes értékű" = az üzleti levelezés szokásos követelményei szerint, vagy hasonló...

Bár nem volna hülyeség lábjegyzeteket alkalmazni.

"Tisztelt Kovács úr!

Kérésére* e hónapban leszállítjuk a megrendelt 5** darab "Rozsomák" típusú ebédlőasztalt.***

Üdvözlettel
Cég"

* ld. saját múlt havi levelét
** azaz: öt
*** ha be nem csődölünk addig


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 30, Saturday, 15:28 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Az ALH technikai szerkesztőjét kell elérned (ha kiváncsi van, megmondom ki az), ő örülni fog, ha LaTeXet kap. Az AbiWord télleg elég gáz, mert egy üzleti levélben néha van táblázat, és azzal se boldogul. A msiralomvölgyben tengődő többség miatt letöltöttem egy OpenOffice-t, ami szintén nem teljesen kompatibilis a MSWorddel, de sokkal fejlettebb, mint az AbiWord. Csak az a baj, hogy az én mezei masinámon (300MHz), aminek tíz évvel ezelőtti, tizedilyen lassú elődjén is jól megvolt az Emacs meg a TeX, nem lehet kivárni míg feláll, és borzasztóan lassú, ha egy-egy nagyobb fájl kerül bele.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 30, Saturday, 10:28 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
Ezért van az, hogy jobb folyóiratoknál a kezedbe nyomnak egy LaTeX sytle-filet, hogy azzal építkezzél.


Szerencsés vagy, hogy ilyen folyóiratokkal dolgozhatsz. Megjegyzem, az ALH-t LaTeX-ben szerkesztik, csodálatos a végeredmény, de a cikkeket valamilyen Word-formátumban várják. Nyilván ördögi kör, a szerzők nagy része csak így tudja leadni, és egyszerűbb átállni azok átalakítására...

Ami az üzleti levelet illeti: Linuxos körökben a MSWord kitűnő alternatívájaként szokás emlegetni az AbiWordöt, ami viszont még lábjegyzeteket sem ismer. Mivel egy sor fórumon olvastam, hogy az AbiWord teljesértékű stb., arra a következtetésre jutottam, hogy ez emberek többsége tényleg csak leveleket ír...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 29, Friday, 23:34 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes wrote:
Quote:
djál nékik pdf-et. Rá fognak zizzenni se perc alatt...


Szép lenne, de egy pdf-et nem lehet szerkeszteni. Márpedig a folyóiratok ragaszkodnak a formai dolgaikhoz, nyilván nem véletlenül.


Igaz. Ezért van az, hogy jobb folyóiratoknál a kezedbe nyomnak egy LaTeX sytle-filet, hogy azzal építkezzél.

Egyébként a Worddel nekem csak az a bajom, hogy randa a kinézete a végterméknek. Az még nem is zavarna, hogy nehéz létrehozni benne bármit, ami nem sorolható be az "üzleti levél" kategória alá, mert némi hekkelés a TeX-alapú programoknál is elkerülhetetlen. Az viszont már igencsak zavar, hogy hekkelés után is olyan eredményt kapsz, ami legfeljebb tényleg csak üzleti levélnek megy el.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 29, Friday, 14:59 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
djál nékik pdf-et. Rá fognak zizzenni se perc alatt...


Szép lenne, de egy pdf-et nem lehet szerkeszteni. Márpedig a folyóiratok ragaszkodnak a formai dolgaikhoz, nyilván nem véletlenül.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 28, Thursday, 20:10 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes wrote:
Jó, de akkor hol marad az emacs-élmény?


Emacs --- The best LaTeX can get!

fejes wrote:
Különben négy-öt éve még azt sem tudtam, mi az a (La)TeX, most meg már eszembe sem jutna OpenOffice-ban kezdeni valamit (a Word amúgy sem fut Linuxon), hacsak nem tudom, hogy majd le kell adnom valahol, ahol még nem világosodtak meg.


Adjál nékik pdf-et. Rá fognak zizzenni se perc alatt...

fejes wrote:
Ahogy így visszagondolok, teljesen simán ment az áttérés, minden szívfájdalom nélkül, ami szinte érthetetlen még akkor is, ha magyarázható.


Az utóbbi tagmondatot eltettem, forrás feltüntetése mellett, a készülő "Doktor úr, az én macskám pontosan azokat a macskákat nem mosdatja, akik mosdatják magukat: Bevezetés a parakonzisztens érvelések világába" című kötetem számára. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 28, Thursday, 11:04 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Jó, de akkor hol marad az emacs-élmény?

Különben négy-öt éve még azt sem tudtam, mi az a (La)TeX, most meg már eszembe sem jutna OpenOffice-ban kezdeni valamit (a Word amúgy sem fut Linuxon), hacsak nem tudom, hogy majd le kell adnom valahol, ahol még nem világosodtak meg.

Ahogy így visszagondolok, teljesen simán ment az áttérés, minden szívfájdalom nélkül, ami szinte érthetetlen még akkor is, ha magyarázható.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 21, Thursday, 21:02 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 14:35
Posts: 516
szigetva wrote:
Persze az ilyen WYSIWYG TeX-nek már nincs sok értelme...

Sokszor van, hogy Texmacs-ben elkezdek valamit, és azután exportálom LaTex-be és MikTex-ben szerkesztgetem, vagy akár notepad-del (vim-mel). A WYSIWYG mankót ad az elején, aztán el lehet dobni és szárnyalni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 21, Thursday, 15:24 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
halmtomi wrote:
A WordPerfectet igen :)

Na ja, mert az F11-gyel majdnem TeX-esítheted :) Egyébként a van egy TeXmacs nevű cucc (halmtominak: http://en.wikipedia.org/wiki/TeXmacs :) ), ami a begépelt dolgokat ríltájm alakítja. Persze az ilyen WYSIWYG TeX-nek már nincs sok értelme...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 21, Thursday, 14:43 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
szigetva wrote:
A Word-ot szereti valaki?


A WordPerfectet igen :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 20, Wednesday, 14:51 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
TeX vagy La(zy)TeX, mindegy, a lenyeg pstricks.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. April 20, Wednesday, 12:32 
Offline

Joined: 2005. March 8, Tuesday, 10:51
Posts: 11
Location: Buda
Olyat ki tud, amiben szép fákat (szintax, ne adj isten logika, stb.) lehet rajzolni? Wordben ehhz a kodexmásoló szerzetesek türelme kell és akkor se lesz jo.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group