NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 14:56

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 10, Thursday, 19:05 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Tegnap este a Radio Café Jazz café c. műsorába népszerűsködtem 22 és 24h között. Felraktam negyedórás részletekben, nem mintha olyan nagyon érdekes lenne, vagy mintha sok új elhangzott volna. Darabja 13M körül van...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 19:35 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Hát jó, lehet, h Fridit másképp ítéljük meg. Nem állítom, h direkt buta lett volna, de szerintem kapkodott, ügyetlenkedett. Azért kíváncsi lennék, más hogy látta ezt a riportot.

Quote:
a fél életet rá kéne áldoznia, nekem meg már nincs annyi


Azért reménykedjünk.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 19:28 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
erik.svoboda wrote:
1. Nem tudom, rendes képernyőn milyen volt, de nálam a Kálmán elég furán néz ki. Mintha lezselézték volna a haját.
Nemcsak, hanem le is lakkozták. Elég dúrva volt. Ezen felbuzdulva levágattam tüsire, h. máskor ez ne fordulhasson elő.

erik.svoboda wrote:
2. Szerintem ez a Friderikusz nem egészen komplett.
Szerintem meg nagyon is az.
erik.svoboda wrote:
De azért az furcsa, h egy nyelvész azt mondja neki, hogy nem lehet pontosan megmondani, mi az az alany meg az állítmány, és erre rávágja, h dehogynem, ő tudja...
Nézd meg még egyszer, nem azt mondta. Azt mondta, az nem is kétséges, hogy tudnék neki kellemetlen kérdéseket feltenni erről. Inkább olyasmit próbált mondani, hogy valamit azér kell mondani a nyelvtanról a gyerekeknek.
erik.svoboda wrote:
Meg időnként úgy tűnt, h qrvára nem érdekli, mit mondanak a meghívottak, csak hogy lenyomja a kérdéseit.
Egyáltalán nem így ítélem meg. Nyilván próbálta irányítani a beszélgetést, hiszen az a dolga, de szerintem igenis reagált mindenre, amit mondtunk.
erik.svoboda wrote:
Ha a minisztérium hagyja elveszni a kifejlesztett anyagot, akkor szerintem érdemes közvetlenül az EU megfelelő szerveihez fordulni, h adjanak nekik egy jó nagy tockost.
Ezen már én is gondolkoztam. Pl. azért is fel lehetne jelenteni őket Brüsszelben, hogy nem vizsgálták rendesen, hogy mennyire hatékony, milyen eredménye van az új tananyagnak (vagy ha igen, akkor velünk nem tudatták az eredményeket). De attól félek, hogy papíron lefedezik magukat, és arra, hogy az európai bürokráciában ebből botrányt csináljon valaki, a fél életet rá kéne áldoznia, nekem meg már nincs annyi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 15:14 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
1. Nem tudom, rendes képernyőn milyen volt, de nálam a Kálmán elég furán néz ki. Mintha lezselézték volna a haját.

2. Szerintem ez a Friderikusz nem egészen komplett. OK, egyes kérdései nyilván azért naívak, mert a naív néző nevében teszi fel őket. De azért az furcsa, h egy nyelvész azt mondja neki, hogy nem lehet pontosan megmondani, mi az az alany meg az állítmány, és erre rávágja, h dehogynem, ő tudja... Meg időnként úgy tűnt, h qrvára nem érdekli, mit mondanak a meghívottak, csak hogy lenyomja a kérdéseit.

3. Ha a minisztérium hagyja elveszni a kifejlesztett anyagot, akkor szerintem érdemes közvetlenül az EU megfelelő szerveihez fordulni, h adjanak nekik egy jó nagy tockost.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 14:45 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Tebe wrote:
Melyik nap volt a Friderikusz mostban az összeállítás?

Bocs, április 24-én volt. Átszerkesztettem az előző hozzászólásomat, most már oda mutat a link egyenesen.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 14:01 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
kalman wrote:
Április 28-án elhangzott egy interjú a Klubrádióban az iskolai nyelvi nevelés problémáiról, felraktam ide. A Friderikusz mostban szereplő összeállítás, amiben Arató Lászlóval együtt szerepeltünk, az ATV honlapján megnézhető.


Melyik nap volt a Friderikusz mostban az összeállítás?
Szerk.: Ja, a maiban? :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 2, Wednesday, 9:37 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Április 28-án elhangzott egy interjú a Klubrádióban az iskolai nyelvi nevelés problémáiról, felraktam ide. A Friderikusz mostban szereplő összeállítás, amiben Arató Lászlóval együtt szerepeltünk, az ATV honlapján megnézhető.


Last edited by kalman on 2007. May 2, Wednesday, 14:44, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Kálmán az ÉSben
PostPosted: 2007. April 10, Tuesday, 0:26 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
http://www.es.hu/pd/display.asp?channel ... 020-21VLVK


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group