NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 13:08

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 4, Sunday, 21:45 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
Arra kéne kötelezni minden új belépőt, hogy böngéssze végig a taglistát?


Szerintem természetes, h mielőtt csatlakozok egy fórumhoz, körülnézek. Ráadásul a taglista könnyen elérhető, nem nagy kunszt végigfutni rajta.

Quote:
Inkább azt mondanám, hogy ha xy tagunkat zavarja egy xyz nick, akkor szól az adminoknak, és egymás közt elintézik


Szerintem a kívülállókat gyakran jobban zavarja, mint magát az illetőt.

De jó, ha ennyire nem értetek egyet velem, nem erősködöm.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 1, Thursday, 8:37 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 22:38
Posts: 58
Engem asszem nem zavarna egy park keeperxxx. Arra kéne kötelezni minden új belépőt, hogy böngéssze végig a taglistát?

Inkább azt mondanám, hogy ha xy tagunkat zavarja egy xyz nick, akkor szól az adminoknak, és egymás közt elintézik. Az természetes, hogy aki előbb itt volt, annak előjogai vannak. Ez a való világban is így van: ha valamilyen néven már befutott egy ember, akkor az utána jövő, történetesen azonos nevű másiknak illik valamit változtatnia a nevén.

Tehát ha megjelenne eric.svoboda.48, akkor ti ketten fogtok párbajozni, de neked jobb pisztolyod lesz. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 1, Thursday, 0:28 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Nyilvánvaló, h ez az eset hívta fel a figyelmemet a problémára, viszont természetesnek tartom, h őt ez már ne érintse, hiszen az ő regisztrációjakor még nem élt ez a szabály. Az meg szerintem nem számít, h kinek mi valóban a neve, márcsak azért sem, mert akkor is ezer lehetősége van, h a valós nevéhez hasonló formában regisztráljon. Pl. Sziget Viktor Andornak sem kell szigetva68 néven regisztrálnia, lehet szviktora, viktorandor, szva stb. Szabóéknak sem jó, ha a végén mindeki összekeveri szabo81, szabo83 és szabo87 nickű fórumtársainkat, nem?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 28, Wednesday, 21:12 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 22:38
Posts: 58
Ha jól sejtem, kalman56-ra gondolsz. Nos, őt a való világban is Kálmánnak hívják, ezért méltánytalan volna ilyen megkötést tenni. Vagy nem róla van szó?


Top
 Profile  
 
 Post subject: nick rights
PostPosted: 2007. February 28, Wednesday, 20:25 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Azt szeretném kérdezni, h mi van, ha én nem örülnék annak, ha valaki erik.svoboda.48 néven regisztrálna? Lehet ez ellen tenni valamit? Szerintem minden felhasználónak joga van a saját nevéhez, és ahhoz, h elhatárolódjon más felhasználóktól. Ha technikailag nem is lehet kiküszöbölni, nem lehetne a szabályzatban tiltani a meglevő nevekhez igen hasonló neveken történő regisztrációt, és ez alapján törölni azt, aki mégis így regisztrál?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group