NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 13:39

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. April 19, Wednesday, 20:10 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Quote:
For example, it should be noted that the Introduction to Merriam-Webster's 3rd International claims it has about 450,000 words listed in that dictionary.

...

There are fewer than 100,000 words in the French language;


Jól értem, hogy a kollégák szerint a Merriam-Webster’s-ben több mint 4 és félszer annyi szó van, mint a teljes francia nyelvben? Akkor egy hasonszőrű francia szótárnak 4 és félszer olyan vékonynak kell lennie, nem? És akkor az már a teljesség igényével készült. Ez könnyen ellenőrizhető, csak le kell emelni a polcról.

Mibe fogadjunk, hogy languagemonitor szerint a „csiga” az egyik a 100 000-ből.

Quote:
This all being said, I now unequivocally state that as of 1:16 pm (Pacific) on the 21st day of March (the vernal equinox) in the year 2006 AD (or CE, whatever your preference), there were approximately 988,968 words in the English Language, plus or minus a handful.


Magyarul 988 969 volt minimum, most számoltam ki. Nyertünk!

Quote:
Choose well among them.

F*ck off. (Excuse my French, though)

Azért szerintem ezek a fiúk nem veszik magukat túl komolyan, mentségükre mondom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. April 19, Wednesday, 18:08 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
A GLM számításba vette egyebek között Bush amerikai elnök által kreált kifejezéseket is.


Engem érdekelne, h akik hisznek a a szavak megszámlálhatóságában, azok szerint ezeket nem kell számolni? Ezek akkor nem szavak? És a kkor nem megyar szó a bushizmus sem, még ha egy szakdolgozatban 75-ször használom, akkor sem?

Quote:
és arra is, ha utoljára szeretünk.


Drágám, ma szeretlek utoljára?!? :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. April 19, Wednesday, 14:14 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
Igen, én meg egy fórumban azt olvastam, hogy "az indián nyelvekben (sic!) 150-170 szó van" :lol:
Világos: minél kevésbé ismerünk egy nyelvet (vagy minél jobban utáljuk a beszélőit), annál kevesebb szó van benne :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. April 19, Wednesday, 11:03 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Nem értem, min csodálkozol, hiszen ott van például "az egyik pápua új-guineai nyelv, amely alig száz szót használ." ;)

Forrás: A világban kéthetente kihal egy nyelv


Top
 Profile  
 
 Post subject: A franciában százezernél is kevesebb szó van
PostPosted: 2006. April 19, Wednesday, 10:17 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:50
Posts: 80
Születőben az egymilliomodik angol szó

Az Index.hu a hírt az MTI-től vette át, amelyik a Lenta orosz hírportálról szedte, pedig olvashatta volna akár az Independentben, akár a Timesban is. A lényeg, a GLM (Global Language Monitor) kiszámolta, hogy az angolban 988 968 db. szó van, plusz-minusz egy tucat. Most nem is ezzel a baromsággal akarok foglalkozni, hanem azzal, hogy a GLM oldalán található cikkben azt az állítást tették, mégpedig közismert tényként feltüntetve, hogy a franciában kevesebb mint 100 000 szó van. Vajon ezt a szerző találta ki, vagy tényleg létezik egy ilyen közhiedelem angolszász nyelvterületen?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group