NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 11:48

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 20, Monday, 7:39 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Nem egészen értem, min csodálkoztatok, milyen erkölcsi magasságokat vártatok egy olyan embertől, aki évek óta fikáz minket (értsd: Lanstyák, Nádasdy, Sándor Klára stb.) szigorúan név nélkül (hogy ne lehessen az ORTT-hez fordulni), de jól felismerhetően ("nemrégiben egy dunaszerdahelyi nyelvész kollégám...") egy rádióműsorban, amiben egyetlen alkalommal se adtak még szót az övéktől különböző véleménynek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 20, Monday, 1:17 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Az egészben az a legszebb, hgoy még "az igei jelentés elhomályosult" kitételt is megismétli, ráadásul ugyanazzal a példamondattal (legyen áldott.. - amiben az áld igei jelentése nyilván el van homályosulva mint állat), pedig erről maga is bevallotta, hogy elhamarkodott, tekintélyen alapuló kijelentés vagy mi (hadd ne keressem meg a pontos idézetet).

Mivel otthon nincs nála internet, ez az ember a munkahelyén vörösborozik, csak megjegyezném.


molnarcili wrote:
Bánytyátok itt ezt a szegény embert!

Eszembejutott csak:

Na találjátok ki, ki wrote:
De azért bevallom, van ami idegesít. A házunkban működő üzletre kitettek egy táblát: Boltunk elektronikus riasztóval védett. Ez még nekem is túl németes, pedig nagy barátja vagyok a német nyelvnek.


A passzívos cikk ismeretében ez tán Nádasdy, nem?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 23:01 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Bánytyátok itt ezt a szegény embert!

Eszembejutott csak:

Na találjátok ki, ki wrote:
De azért bevallom, van ami idegesít. A házunkban működő üzletre kitettek egy táblát: Boltunk elektronikus riasztóval védett. Ez még nekem is túl németes, pedig nagy barátja vagyok a német nyelvnek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 22:44 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Aszondja: ekkor kiszálltam a fórumból. Mert ugye az még a Nemzet hasábjain is rosszul hangzana, hogy ekkor lezárattam a fórumot.

Amúgy aranyos, ahogy BG egy napilap hasábjain dolgozza föl a traumáit. Persze hogy ez mért érdekel egy napilapot, vagy az olvasóit, az más kérdés. Pláne a dedós iskolás hangütéssel: mit állítok? - ajánlott - mi ajánlott? - az ellátás. Ez szerepel egy országos napilap hétvégi rovatában. Szegény Nemzet-olvasóknak ez jut, mert a Modern Talkingot a Mancsban aligha olvassák. :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 22:08 
Offline

Joined: 2006. March 7, Tuesday, 18:35
Posts: 2
Location: Miskolc / Debrecen
És sikerrel mutatkoztam be három elrontott linkkel. Na mégegyszer.
<a href="http://worldshots.uw.hu/bg/bg_1.jpg">1</a>, <a href="http://worldshots.uw.hu/bg/bg_2.jpg">2</a>, <a href="http://worldshots.uw.hu/bg/bg_3.jpg">3</a>

Innentől offtopik: van igazad Halmtomi, de vasárnap este nem hiszem, hogy van ügyelet az ultrawebnél. Az pedig még hihetetlenebb, hogy a legnetidegenebb online, az mno, ilyen gyorsan reagált volna.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 21:42 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
A Nemzetnek az a gyakorlata, hogy a nyomtatott újság teljes tartalmát csak egy hét késéssel teszi föl a netre (a legtöbb hetilaphoz hasonlóan). Ennek megfelelően nyilván nem örülnek, ha az egy hétnél fiatalabb "premium content"-jük :wink: csak úgy terjed a neten. És valószínűleg jogosan hivatkozhatnak ilyenkor szerzői jogokra. Tehát akár ők is letiltathatták az anyagot.

A jó hír viszont az, hogy jövő héten ilyenkor itt valószínűleg elérhető lesz a szóbanforgó cikk: http://mn.mno.hu/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 19:56 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A linkjeidet pedig cenzúráztatta (legalábbis most 404).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 19, Sunday, 18:39 
Offline

Joined: 2006. March 7, Tuesday, 18:35
Posts: 2
Location: Miskolc / Debrecen
Sziasztok,

mivel először szólok hozzá, gyorsan bemutatkoznék: Szedlák Ádám vagyok (a neten meg Kelt), negyed/ötöd éves debreceni magyarszakos hallgató, sokkal inkább irodalmi, mint nyelvészeti vonalon.

És akkor a hír: Balázs Géza csak nem állta meg, hogy ne kommentálja az e-nyelv fórumos vitát, így a hétvégi magyar nemzet mellékletben pár keresetlen szót ejt arról, miért nem helyes a "nagykorú felügyelete mellett" mondat, és hogy hogyan élte meg ő a vitát. Instant vitriol.

A cikk képekben:<a href="http://worldshots.uw.hu/bg_1.jpg">1</a>, <a href="http://worldshots.uw.hu/bg_2.jpg">2</a>, <a href="http://worldshots.uw.hu/bg_3.jpg">3</a>


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 18, Saturday, 0:43 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
A nemzetközi helyzet fokozódik: bár a http://www.e-nyelv.hu/cv_all1.php oldalon továbbra is kilenc Manyszi-tag képe sorakozik, a Galériából elérhető fényképalbumban már csak hatan vannak a munkatársak: dr. Balázs Géza, Dede Éva, Máté Bálint, dr. Minya Károly, dr. Szűts László és dr. Zimányi Árpád. Eszerint immár dr. Bódi Zoltán, Gerliczkiné Schéder Veronika és Horváth Péter Iván is otthagyta a Manyszit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 13, Monday, 10:07 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
Nyilván végső soron attól függ, kinek a tulajdonát képezi a szöveg meg a göngyöleg. Konkrétan, egy fórum esetében vajon kié a hozzászólás: a beküldőé vagy a site fenntartójáé? Vagy mindkettőé? Egyiké se?
Télleg offtopik, de szerintem a nyilvános fórumokon a hozzászólások nyilvános megszólalásoknak minősülnek, tehát nem fűződik hozzájuk közlési jog. Nem olyan, mintha egy újságban írták volna le (ahol a szerkesztőség szerezte meg a szöveget, tehát jogot formálhat rá), hanem olyan, mintha egy sajtótájékoztatón mondták volna, szabad préda.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 12, Sunday, 13:55 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
halmtomi wrote:
Erre szolgált (volna) a tisztelet a kivételnek klauzula. Amúgy így belegondolva, nap mint nap azért én se szoktam. Amire utalni akartam, az az, hogy valahogy az interneten a szerzői jogok mintha kevésbe lennének komolyan véve: pl. olyan emberek töltenek le jogvédett zenéket, akiknek mondjuk eszébe nem jutna egy könyvesboltból könyvet lopni (vagy lemezboltból lemezt). Ehhez az alaphangulathoz képest éreztem túlzónak a fórummal kapcsolatos aggodalmat.


Így nézve az is. És persze azt senki nem vitatja, hogy ezt a - nem túl nagy - kockázatot érdemes vállalni.

Erről viszont eszembe jutott egyből egy kítűnő ötlet. Megjelenhetne mondjuk egy "Hej, hej, Helyesírás" című CD, ahol dalokba van szedve a magyar helyesírási szabályzat ( ld. pl. a didaktikus célzatú híres Kant songot). Ebből bizonyos sample-ök, pl. az "Az Ly meg a j" című kuplé ingyen letölthetővé lenne téve, de már a nagyobb lélegzetű "Egybeírás" című, szimfonikus rock alapú, nagy lélegzetű opusz persze nem. A könyvkiadásban is látnék fantáziát. Pl. pályázatot lehetne hirdetni olyan novella írására, ahol a főhős olyan szituációkba keveredik, ahol élete egy szó megfelelő írásmódján múlik. Vagy gyerekkorom kedvenc sakk-könyvének mintájára ("En Passant felügyelő kalandjai") az egzotikus nevű Laura Ortografia kisasszony kalandjait követhetnék a gyerekek (Laura Ortografia nyomoz, Laura Ortografia a pácban, stb), és persze közben megtanulnának helyesen írni. The sky's the limit. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 12, Sunday, 11:41 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
varasdi wrote:
halmtomi wrote:
Hát nem tudom, amikor mindannyian nap mint nap (tisztelet a kivételnek) töltögetünk le jogvédett filmeket, zenéket, fénymásolunk jogvédett könyveket, akkor nehogy már egy internetes fórum szerzői jogi viszonyai miatt parázzunk. :)


Ehem... Mindenki a saját nevében beszéljen, bitte.


Erre szolgált (volna) a tisztelet a kivételnek klauzula. Amúgy így belegondolva, nap mint nap azért én se szoktam. Amire utalni akartam, az az, hogy valahogy az interneten a szerzői jogok mintha kevésbe lennének komolyan véve: pl. olyan emberek töltenek le jogvédett zenéket, akiknek mondjuk eszébe nem jutna egy könyvesboltból könyvet lopni (vagy lemezboltból lemezt). Ehhez az alaphangulathoz képest éreztem túlzónak a fórummal kapcsolatos aggodalmat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 12, Sunday, 6:56 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
halmtomi wrote:
Hát nem tudom, amikor mindannyian nap mint nap (tisztelet a kivételnek) töltögetünk le jogvédett filmeket, zenéket, fénymásolunk jogvédett könyveket, akkor nehogy már egy internetes fórum szerzői jogi viszonyai miatt parázzunk. :)


Ehem... Mindenki a saját nevében beszéljen, bitte.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 11, Saturday, 22:23 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
varasdi wrote:
Kicsit offtopic, de Kelt blogjában ma felvetette valaki, hogy jogos-e egy egész fórum tükrözése. Azt mondja, hogy

Quote:
Az korrekt, ahogy az ELTE nyelvészeti fórumára felraktak néhány oldat az eredetiből,ez belül van a "fair use" keretein. AZ NEM, ha minden egyes hozzászólást+LOGÓT+WEBHELY nevet átmásolunk.


Nyilván végső soron attól függ, kinek a tulajdonát képezi a szöveg meg a göngyöleg. Konkrétan, egy fórum esetében vajon kié a hozzászólás: a beküldőé vagy a site fenntartójáé? Vagy mindkettőé? Egyiké se?


Hát nem tudom, amikor mindannyian nap mint nap (tisztelet a kivételnek) töltögetünk le jogvédett filmeket, zenéket, fénymásolunk jogvédett könyveket, akkor nehogy már egy internetes fórum szerzői jogi viszonyai miatt parázzunk. Bár jogi szempontból szerintem is érdekes kérdés :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 11, Saturday, 20:43 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Pár aprósággal megújult a http://dragon.klte.hu/~tkis/e-nyelv_forum.html oldal. Akit érdekel, megnézi, de a legnagyobb érdekesség a B.G.-fanoknak azért álljon itt: Géza továbbra is aktív fórumszereplő (pedig nincs is otthon internete:-), produkciója és termékenysége páratlan: http://www.due.hu/index.php?page=forum&forum=00000007&from=0. Legutolsó bejegyzése 2006.03.02.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group