NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 12:42

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 19:42 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
halmtomi wrote:
szigetva wrote:
Ne csináljátok már. Gondoljátok beengednek akárkit, ha már virtuálisan se?


Harmincezerér? Simán! :) A fórummal az volt a baj, hogy nyelvészek beégették őket a laikusok előtt. Egy ilyen zártkörű rendezvényen végülis csak nyelvészek előtt égnének, azt meg csak kibírják ennyi pénzért.


Persze ha nem veszi fel valaki, és játsza vissza az egészet, esetleg fekteti írásba :lol: Ami persze rettentő aljasság volna... :roll: :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 19:39 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
varasdi wrote:
nagyv wrote:
Én még hiszek abban, hogy nem hülyültek teljesen meg, és 30 ezerért 1 óráig bármennyien hallgathatjuk az igét. Ha harmincan megyünk, az fejenként egy ezres. :)


Hát akkor? Mire várunk még??


Jelentkezem! Remélem, személyesen Balázs Géza tartja. Vagy Minya Károly, aki engem annó tanított Nyíregyházán. Retorikára. Jó nagy marhaság volt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 19:27 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
szigetva wrote:
Ne csináljátok már. Gondoljátok beengednek akárkit, ha már virtuálisan se?


Harmincezerér? Simán! :) A fórummal az volt a baj, hogy nyelvészek beégették őket a laikusok előtt. Egy ilyen zártkörű rendezvényen végülis csak nyelvészek előtt égnének, azt meg csak kibírják ennyi pénzért.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 18:50 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Ne csináljátok már. Gondoljátok beengednek akárkit, ha már virtuálisan se?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 18:47 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
nagyv wrote:
Én még hiszek abban, hogy nem hülyültek teljesen meg, és 30 ezerért 1 óráig bármennyien hallgathatjuk az igét. Ha harmincan megyünk, az fejenként egy ezres. :)


Hát akkor? Mire várunk még??


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 18:46 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:50
Posts: 80
varasdi wrote:
Egyébként nem akartok összedobni nekem 30 rongyot, hogy egy (nem több, nem vagyok telhetetlen!) órát ki tudjak fizetni a nyelvhelyességi továbbképzésre? Úgyis annyian vannak köztünk, akiknek a zsebében öngyulladással fenyeget a dohány. ;) Ígérem, hogy hosszú és részletes útijelentést írok, mert az ár alapján nem hiszem, hogy az Örs vezér téren lévő tízemeletesben lennének az órák. Valahogy biztos vagyok benne, hogy a dolog egy wellness hétvégével is össze van kötve.


Én még hiszek abban, hogy nem hülyültek teljesen meg, és 30 ezerért 1 óráig bármennyien hallgathatjuk az igét. Ha harmincan megyünk, az fejenként egy ezres. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 13:06 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
1. Érdekes, hogy nekem ezek a http://www.e-nyelv.hu/enyelv.php?page=arajanlat.php formájú linkek abszolút nem működnek (Opera 8.51), csak úgy, ha az enyelv.php?page= részt kitörlöm.
2. A retorikai képzésnek nyilván inherens része a 6mp-es arctorna. Ezért kell a wellness farmra menni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 4, Saturday, 11:58 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
:D

A tanácsadót nem váltják amúgy is időnként (ha egyszer heti)? Nem lehet, hogy épp ebben a válságos időszakban jött el az ideje?


Válság? Milyen válság? Egyszerűen arról van szó, hogy új beléptetőkapukat kell felszerelni a komplexumra a vandálok hatékony távoltartásának érdekében. :)

Egyébként nem akartok összedobni nekem 30 rongyot, hogy egy (nem több, nem vagyok telhetetlen!) órát ki tudjak fizetni a nyelvhelyességi továbbképzésre? Úgyis annyian vannak köztünk, akiknek a zsebében öngyulladással fenyeget a dohány. ;) Ígérem, hogy hosszú és részletes útijelentést írok, mert az ár alapján nem hiszem, hogy az Örs vezér téren lévő tízemeletesben lennének az órák. Valahogy biztos vagyok benne, hogy a dolog egy wellness hétvégével is össze van kötve.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 22:35 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
E pillanatban, amikor ezt írom, az iroda munkatársai között már nem szerepel sem Domonkosi Ágnes, sem Kalcsó Gyula neve.
A képük még ott van ugyan, de ha csak ráhúzzuk az egeret a munkatársakra, a fölugró listában nincsenek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 22:17 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
:D

A tanácsadót nem váltják amúgy is időnként (ha egyszer heti)? Nem lehet, hogy épp ebben a válságos időszakban jött el az ideje?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 22:13 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
szigetva wrote:
Érzésem szerint ehhez nem kell engedély (nekünk se volt).

Jó-jó, udvariaskodtam egy kicsit. Meg ha már egyebet be akartam ide írni, miért ne tudassam a nagyérdeművel, hogy én is terjesztem. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 21:49 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Érzésem szerint ehhez nem kell engedély (nekünk se volt). Amint itt kiderült, egyrészt kamperg volt olyan okos, hogy mentette a cuccot, másrészt szigetva kaparta össze a brózerének a cache-éből. Mivel nem (csak) a Manyszi munkatársai írták (főleg nem ők írták) ezeket a szövegeket, szerintem rendelkezni sincs joguk felette. Remélem, minél több helyen olvasható lesz ez a tanulságos véleménykupac.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 20:38 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Pár apróság, amiről nem árt, ha tudtok.
1. Bárkinek, akire tartozik, utólagos engedelmét kérem, hogy a http://dragon.klte.hu/~tkis/egyeb.htm, ill. http://delfin.klte.hu/~tkis/egyeb.htm oldalakra átmásoltam innen az e-nyelv fórumának lapjait. Ha bárkinek a hiányzó topicok is megvannak, azokat is szívesen közzé tenném.
2. Érdemes figyelni a Manyszi munkatársainak listáját. A fórumbotrány előtt (és még most, 20:40-kor is, de ez még a megelőző állapot) a következő 11 név szerepel: dr. Balázs Géza, dr. Bódi Zoltán, dr. Domonkosi Ágnes, Dede Éva, Gerliczkiné Schéder Veronika, Horváth Péter Iván, Kalcsó Gyula, Máté Bálint, dr. Minya Károly, dr. Szűts László, dr. Zimányi Árpád.
3. Nem túl régóta "e heti nyelvi tanácsadónk": Dede Éva. Aki emlékszik, tudja, hogy kora délután még nem ő volt.
(Amúgy Kis Tamás vagyok Debrecenből, hogy - ha későbbiekben tévedésből megszólalnék - ne kelljen bemutatkoznom.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 12:20 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Most már az is ott van, hogy technikai okokból függesztették fel. Az reggel még nem szerepelt. Biztos azok miatt a hülye szerverek miatt lesz szükség a moderálásra, gondolom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 11:42 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
varasdi wrote:
Hát igen, ez a shutdown annak a közvetlen következménye lehet, hogy többen derült égből tökönrúgták a Nyelvművelő Kisegyházba másodikként betévedő civil madarat, és úgy látszik, a lelkivezetői gárda ezt már nem nézte jó szemmel. Hogy az ő nyájukba farkasok járjanak?! Ez elriasztja az ártatlan lelkeket! Akkor inkább miseszünet, míg be nem szereznek egy pitbullterriert.


A kis- és nagyegyházak nevében tiltakozom, hogy a nyelvművelőkhöz hasonlítod őket! :wink: Amúgy tényleg kár ezért a fórumért, elképesztően felpörgött az utóbbi napokban. Bár volt abban valami irónia, hogy nyelvművelők és nyelvészek nyírták egymást, a néhány betévedt civil meg csak kapkodta a fejét. BG nyilván úgy képzelte, hogy kritika és kommentár nélkül, zavartalanul oszthatja majd az észt.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group