NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:46

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 17:48 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Nekem is sikerült. És még az anyám neve sem kellett.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 17:42 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
én tudtam, bár kissé zavaros volt nekem is: asszem a fórumon regisztráltam, erre felregisztrált az egész e-nyelvre, utána visszamásztam a fórumra, akkor megint be kellett lépnem...
de sikerült végül :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 17:17 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Ti tudtatok az e-nyelven regisztrálni? Nekem nem megy, pedig még az anyám nevét is elárulnám...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 16:27 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Visszadobták a nagydoktoriját. Régi történet...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 12:43 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
"Nem bg, akinek papírja van róla egy akadémiai habitusvizsgálatról, hogy nem nyelvész." (idézet onnan)

Ez mi ez? :?:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 22, Wednesday, 11:32 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:50
Posts: 80
Egy-két ilyen vereség után hamar vissza fognak lépni a bajnokságtól.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 21, Tuesday, 21:57 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Kedves Hallgatóim, szánjunk rá most néhány percet, hogy röviden összefoglaljuk a pályán történteket.

A menet eszter bedobásával kezdődött, amit bg rutinból stoppolt és megpróbálta kapura vezetni, jogosan vélve, hogy a labda útja akadálytalan lesz. Ám nem számolt Pistivel, aki egy erőteljes cselezési manőverrel leszerelte. A megzavarodott csatár ekkor súlyos taktikai hibát követett el, és a labda helyett eszterbe rúgott egy jókorát. Az így támadt zavart kihasználva Pisti egy távoli kapuralövéssel próbálkozott, amit azonban a magát gyorsan összeszedő bg ügyesen és rutinosan hárított. Ekkor lépett közbe Akadékos, aki igencsak kifinomult labdakezelési technikáról téve tanúbizonyságot a labdát a Nyelvművelő SC. kapujába továbbította. Ebben senki nem is tudta megakadályozni, ugyanis időközben Pisti is - akiről azt hihettük, hogy már az öltözőben ünnepel - visszatért a pályára. Ezt az eseményeket fokozódó rosszallással figyelő partjelző Studer már nem tolerálta, és felszólította a sporttársakat a sportszerű játék elveinek maradéktalan betartására. A partjelző ítélőképességét pocak vonta kétségbe, valamint ugyanő hívta fel a játékvezetők figyelmét a gyep egyre nyilvánvalóbb hibáira, kérve a meccs egy másik stadionba történő haladéktalan áthelyezését. Ekkor azonban kínos jelenetnek lehettünk szemtanúi: egy a játék hevében magáról megfeledkezett játékos, abrázs, igen agresszív bodicsekkel szerelte a hátérben taktikailag csendben építkező bg-t. Meg kell mondanom, hogy ezért a szabálytalanságért már valószínűleg járt volna a sárgalap abrázs sporttársnak. Abrage botlásának hatását játékostársa, pocak gyors közbelépéssel enyhítette, ám csak azért, hogy azonnal egy szépívű lövést indítson meg a NyM SC. kapuja felé. Akadékos némi időkéséssel reagált ugyan, ám lövése a partjelzőt találta telibe. A labdát pocak kaparintotta meg, és elegáns labdavezetéssel akadálytalanul vitte fel az SC kapujáig. A sikeres gól után azonban újabb panasszal élt a pálya állapotát illetően. Ezzel ért véget az első félidő.

A kérdés, ami most mindenkit foglalkoztat az, hogy vajon milyen taktikát fog választani a NyM SC. a második félidőben? Vajon lecserélik-e bg-t, aki láthatóan képtelen megküzdeni a túlerővel, azonban a csapat sztárcsatárának számít, így sérülése nem kockáztatható? Vagy esetleg a csapat többi tagjával erősítik a gyengélkedő csatárt? Netán feladják? Nos, ezekre a kérdésekre várjuk izgatottan a választ itt a lelátón...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 21, Tuesday, 18:36 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Hát, bármilyen izgi módon is alakulnak a dolgok, mégsem fogok regisztrálni a Magyarországi Nonprofittudatú Nyelvművelőközösség site-ján. Elkezdtem, de még majdnem anyám nevét is megkérdezték, és ilyenkor egy kicsit mindig zavar, ha hazudnom kell. (Ezt egyébként utálom egy csomó site-nál: egyfelől mindenki arról papol - és joggal - hogy az internet "mennyire nem biztonságos", másfelől ha regisztrálni akarsz, kapsz egy olyan kérdőívet, ahol még az is kötelezően kitöltendő, hogy mikor voltál utoljára tüdőszűrésen. Képmutató dolog, mert sejthetik, hogy éppen az említett okokból kifolyólag úgyse mondom meg.) Viszont betettem a site-ot a kedvenc könyvjelzőim közé, mert én is szeretek ám reggelente ingyen okosodni :)

Egyébként a kiegyensúlyozottság elve miatt meg kell jegyeznem, hogy a kht-kra vonatkozó szabályozás nem tiltja, hogy azok üzleti vállakozást folytassanak, egészen addig, amíg az így termelődő bevételt teljes egészében az alapító okiratban megjelölt közhasznú célra fordítják, azaz érvényes rájuk a profitfelosztás tilalma.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 20, Monday, 23:16 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Felgyorsultak az események. Az aggódó netizen most már egész konkrétan kifejti, ki nem viselkedett illedelmesen, s szakirodalmat is ajánl azoknak, akik nem lennének tisztában az internetes viselkedés alapszabályaival.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 20, Monday, 22:19 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Óh jaj, aggódó hangok a kegyetlen e-világban! Már a kitiltás (egyelőre absztrakt, személytelen magasságokban szárnyaló) lehetőségét pedzegeti egy "concerned citizen". Hiszen minek is lehetünk éppen szomorú tanúi? Pisti morózus válasza után BG békülékenyen megismételte addigi gondolatait, majd lapozott... volna. Ámde ekkor új személy jelent meg a színen, Akadékos, aki sajnos megint észérvekkel jön. Hát micsoda világban élünk?! Ezeknek már semmi se szent?! Még szerencse, hogy a fórum tisztaságáért aggódó pógár időben összekapta magát, és konkrét nevek nélkül, a netikettet sűrűn emlegetve sugalmazó hadjáratot indított az adminisztrátorok irányában. Akik egyelőre nem válaszoltak, és ha van egy kis eszük, akkor nem is fognak. Ez ugyanis nagyon ciki.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 18, Saturday, 10:11 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Elindult a sajnálatosan rövidéletű kommunikáció Pisti és Géza között :) Sajnos, Géza kapásból összekeverte Pistit egy teljesen más felhasználóval (a kb. négy közül, akik eddig írtak a fórumra), és ráadásul még le is tolta, hogy miért nem használ valami normális nevet, ami persze nem igazán segített a harmónia kialakításában, és Pisti némiképp morózusan, bár elsősorban nem emiatt, hanem azért mert érdemi választ a feltett kérdéseire valóban nem kapott, berekesztette az eszmecserét.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 16, Thursday, 9:47 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Sz'tem nem csak a ci'me figyelemremelto. Nagyon varom a professzor ur valaszat. (A Pisti nyilvan Kovacs Pistike, ugye?)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 16, Thursday, 0:48 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Azért a pistis fórum címe figyelemreméltó, nem?

Miszerint "Helyesírási hibák a médiákban".

Tisztelt fórumtársaim! Én nemrég még úgy értesültem, hogy a médiák alak súlyos nyelvhelyességi hiba. Most akkor mi van, teljesen elbizonytalanodott a nyelvérzékem. Úgy érzem, súlyos veszély fenyegeti anyanyelvem szűzességét. Hilfe!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 15, Wednesday, 23:27 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Na, körülnéztem. Szóval, van ott egy fórum is. Érdemes megnézni. Ezzel a fórummal szerintem öngólt lőttek, mert villámgyorsan ki fog derülni, racionális érvek híján van ez a "művészet". Még csak pár bejegyzés van, de van már egy Pisti nevű felhasználó, aki -- hogy úgy mondjam -- a "BG-paradigma" határait feszegeti (egyébként tök jó kérdésekkel).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group