NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:11

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 5, Sunday, 0:13 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
varasdi wrote:
Ez is Off, de nem talán nem teljesen. OJ stílusa többeknek nem jön be Klub hallgatói között sem.


Aki nem klikkelt rá, annak már nem érdemes. Ma törölték az OJ-t kritizálni merészelő szálat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 3, Friday, 14:56 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Ez is Off, de nem talán nem teljesen. OJ stílusa többeknek nem jön be Klub hallgatói között sem. Van néhány keresetlen szó az első pár hozzászólásban OJ "nyelvhelyességére" vonatkozóan is. Hiába, ha valaki pápább akar lenni a pápánál, lehet, hogy egyszer számonkérik rajta ugyanazt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 1, Wednesday, 21:49 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
Lehet, hogy én is tévedtem ám az Orosz Józseffel kapcsolatban. Most éppen a Klubrádió fórumában van egy topic, amiben, ha jól értem, az általa érvényesített moderálási elveket tárgyalják ki, és enyhén szólva nem túl nagy lelkesedéssel az autoriter személyiségvonásai iránt...
Ez abszolút nem tartozik ebbe a topikba, de akárhogy utálom O.J.-t, felháborítónak találom az ORTT döntését. Sehol nincs leírva, hogy egy műsorvezetőnek ne lehetne véleménye; én hallottam az inkriminált műsort, és ott minden oldal megszólalt, tehát egyszerűen nem értem, hogy mi a probléma. Ráadásul nem közszolgálati rádióról van szó, és tudomásom szerint az a médiatörvény, aminek az alapján az ORTT döntött, a közszolgálati médiákumokra vonatkozik...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. March 1, Wednesday, 21:29 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:


Lehet, hogy én is tévedtem ám az Orosz Józseffel kapcsolatban. Most éppen a Klubrádió fórumában van egy topic, amiben, ha jól értem, az általa érvényesített moderálási elveket tárgyalják ki, és enyhén szólva nem túl nagy lelkesedéssel az autoriter személyiségvonásai iránt...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 23, Monday, 22:04 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
kalman wrote:
szigetva wrote:
Én néha azt gondolom (egyszer Kenesei javasolta), hogy nekem kéne nákozni.
Kenesei nekem is mondott már iesmit. Megmondom kereken (neki is megmondtam, bármikor vállalom ezt): sületlenségnek tartom ezt. Ha télleg nyelvi jogokról van szó (ezért írtam ebbe a rovatba), akkor a jogok védelmének semmi köze ahhoz, hogy az ember maga mit csinál. Mindenkinek, aki a melegek jogaiért küzd, sürgősen azonos nemű partnert kellene keresnie? (Keneseinek, azt hiszem, a feketék jogaira hivatkoztam.)


A szándékos nákozásnak abból a szempontból mégis lenne értelme, hogy eközben osztoznánk egy ártatlanul megbélyegzett csoport sorsában, és így közösséget vállalnánk velük. Valahogy úgy, ahogy Thoreau mondta: Under a government which imprisons any unjustly, the true place for a just man is also a prison.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 23, Monday, 19:28 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Na tessék, még ez is: http://index.hu/kultur/media/kontra060123/
:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 22, Sunday, 8:48 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
Ahhoz sem járult hozzá OJ, hogy a levél tartalmát ismeretetsd velünk nagy vonalakban? Őszintén szólva, mint állandó vitatkozó a témában, nagyon kíváncsi lennék.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 10:32 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Szerintem ha az Orosszal megértetnéd, hogy mi ezzel a probléma, akkor jó eséllyel venné a lapot. Nekem úgy tűnik (néha szoktam hallgatni), hogy racionális alapon meggyőzhető, ráadásul egy ilyen kérdésben az igazságérzete is megszólalna - feltéve, hogy megértette ennek a kérdésnek súlyát vagy egyáltalán a relevanciáját. Mivel nem nyelvész, valószínűleg az egész leveledet álproblémának, oktalan kötözködésnek tartja. Viszont ha több háttérinfót kapna, talán még szövetségessé is válhatna. (Én egyébként nem küldözgetnék a főnökének sem leveleket, amíg nem lesz teljesen világos, hogy annak ellenére csinálja, hogy már minden releváns szempontból képben van. Nem hiszem, hogy ezzel meg lehetne ijeszteni, és csak még ellenségesebbé fog válni miatta.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 10:18 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Ez jó jel, mert akkor nem olyan biztos magában.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 10:07 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
O. J. válaszolt a levelemre, de nem járult hozzá, hogy közzétegyem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 8:57 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
fejes wrote:
Különben, Kálmán, szerintem elég lenne, ha ugyanazt a leveled, kiegészítve az azóta történtekkel, elküldenéd a szerkesztőjének.
Pontosan ez történt, várom, hogy ezúttal reagál-e.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 8:45 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
(Annak idején nákoztam, de 14 évesen az egyik nagynéném leszoktatott. Hamar ment neki.)


Na ugye, ha te megtudtad tanulni, más is megtudja, csak oda kell figyelni. :lol:

Különben, Kálmán, szerintem elég lenne, ha ugyanazt a leveled, kiegészítve az azóta történtekkel, elküldenéd a szerkesztőjének.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 13, Friday, 0:00 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
szigetva wrote:
dontahókák
Ezér mexavazok neked egy piros pontot!
szigetva wrote:
De persze írj neki, nevelni kell, ha reménytelennek is látszik is.
Mivel nem válaszolt, nem hiszem, hogy sok haszna lenne. Inkább az ÉS-be kéne írni, vagy iesmi, de ehhez most se időm, se energiám. Valaki más esetleg?
szigetva wrote:
Én néha azt gondolom (egyszer Kenesei javasolta), hogy nekem kéne nákozni.
Kenesei nekem is mondott már iesmit. Megmondom kereken (neki is megmondtam, bármikor vállalom ezt): sületlenségnek tartom ezt. Ha télleg nyelvi jogokról van szó (ezért írtam ebbe a rovatba), akkor a jogok védelmének semmi köze ahhoz, hogy az ember maga mit csinál. Mindenkinek, aki a melegek jogaiért küzd, sürgősen azonos nemű partnert kellene keresnie? (Keneseinek, azt hiszem, a feketék jogaira hivatkoztam.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. January 12, Thursday, 23:50 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Nyilván meg van győződve róla, hogy donkihóteként kűzd egyik legfontosabb értékünk védelmében. Ráadásul magukat nyelvésznek álcázó emberek erősítik ezt a meggyőződését. Azt, hogy ők valójában dontahókák, sajnos kevesen gondoljuk. De persze írj neki, nevelni kell, ha reménytelennek is látszik is. Hisz ő is ezt teszi. (Ez a vége most ironikusra sikeredett, nem akar az lenni.)

Én néha azt gondolom (egyszer Kenesei javasolta), hogy nekem kéne nákozni. (Ld. belga király a háborúban). De nem megy. (Annak idején nákoztam, de 14 évesen az egyik nagynéném leszoktatott. Hamar ment neki.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: A nyelvváltozat használatához való jog
PostPosted: 2006. January 12, Thursday, 23:38 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Lehet, hogy ezt a "Tévhitek a nyelvről" rovatba kéne írnom, nem tudom.

Egy Orosz József nevű riporter, akinek többek közt a Klubrádióban is van egy műsora, néhány héttel ezelőtt a betelefonálós rádióműsorában egy betelefonálót, aki vmi olyasmit mondott, hogy én a fizetésemből odaadnák ennyit meg ennyit, kijavított: -nék! Írtam neki egy e-mailt, amelyben leírtam, hogy én még ilyet riportertől nem hallottam, és hogy beírta magát a magyar sajtótörténet lapjaira, csak attól félek, hogy a feketékre. Valakinek, aki anyanyelveként beszéli azt a nyelvváltozatot, amelyben nincs -nék, felrótta ezt a nyelvváltozatot, ill. utasította, hogy ne azt használja. Szerintetek igazam volt?

Folytatás: O.J. nem válaszolt a levelemre, viszont a ma esti műsorában egy másik betelefonáló, aki olyasmit mondott, hogy én is csatlakoznák az előttem szólókhoz, immár háromszoros -nék! -nék! -nék! közbeszólást kapott. Szerintetek nem kellene valamit tenni, pl. megint szólni neki vagy megírni ezt valamilyen újságban?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group