NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 12:16

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 302 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 23, Wednesday, 8:54 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Előbb ott provokálsz, hogy aztán itt panaszkodhass, hogy ott bántják ezt a fórumot.


Már ne haragudj, de az idézett cikk esetében mi volt a provokáció? Itt meg mi a panasz?

Félek, h itt te vagy az, aki nagyon-nagyon nem ért dolgokat...

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 23, Wednesday, 3:16 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
Az nem tűnt fel, h csak azután hoztam ide a cikket, mert a cikk társalgójában egyáltalán felmerül?


Az nem tűnt fel, hogy csak és kizárólag azért és azután merült fel a cikk alatt a hozzászólásokban ez a fórum, mert te odamentél provokálni, azaz a te személyed, stílusod miatt?

Költői kérdés volt.

Egy másodpercig sem reméltem, hogy megérted.

Előbb ott provokálsz, hogy aztán itt panaszkodhass, hogy ott bántják ezt a fórumot.

Jó, tudom, az életben fel nem fogandod, hogy mitől is ellenszenves ez a viselkedésed.

Azt már eddig is tudtuk, hogy nem értjük (meg) egymást.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 15, Tuesday, 12:07 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Ott is hoztad az itt megszokott szintedet és bemutattad jellemedet.


Sztem alaposan félreértettél... szokás szerint.

Quote:
A nyelvészfórum meg csak azért "szólíttatott meg", mert odamentél provokálni.


Ezt részletezhetnéd... Az nem tűnt fel, h csak azután hoztam ide a cikket, mert a cikk társalgójában egyáltalán felmerül?

Quote:
Eme érvektől hemzsegő hozzászólásod után mégis milyen reakciókat vártál?


Józan mérlegelés utáni törlést - ne haragudj, de M.o.-on a "le a magyar nyelvvel" egy ostoba paródiája annak, amit Szlovákiában műveltek, ahol valóban szankcionálnák a nem szlovák nyelvhasználatot... Az fel sem merült benned, h ha az idézett cikket pl. egy szlovákiai magyar olvassa, akkor neki egy tapintatlan, elhülyéskedő parádézásnak tűnhet? A cikk maga egy durva provokáció, és megalázása azoknak, akik ezt valóban megszenvedik... Itt nem érvelni kell, hanem a cikk írójának gondolkodni.

Quote:
Nekem sem az tűnt fel eddig, hogy benned lenne a jó érzés, vagy a magyar nyelv szeretete vinne téged az ilyen cikkekhez, ilyen fórumokra, hanem inkább ... valami egész más.


Neked nem tűnt fel, h mindazokat a MAGYAROKAT, akik nem tesznek különbséget a kétfajta /e/ és /j/ között tkp nem is tekinted normálisan beszélő magyarnak, hiszen az itteni munkálkodásod is ettől harsog?
Másik dolog - felfogtad, h miről beszélsz? Éppen te akarsz itt engem kioktatni a magyar nyelv szeretetéről, ENGEM, aki azonnal arra szólítottam fel a cikk szerzőjét, h inkább törölje???? Eszednél vagy, ember???

Quote:
"Le az* 'BRAIN STORMNIG'-vel*, é'jj'en a 'AGYVIHAR'!"


Él is, ne fé'JJ'... :wink: :wink: :wink:

*itt alaposan félreragoztad magad, te "fő magyar"... :wink:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 15, Tuesday, 2:33 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
Má' megin' e'szállt vknek az magyar-agya...

Magyar, ellen nyelvtörvény
http://www.virtus.hu/index.php?id=detai ... aid=103211

A dolog érdekessége, h a Nyelvészfórum is megszólíttattatott az írás társalgójában:

Quote:
Kevés olyan céljaiban átlátható (antidemokratikus ,nagyképű,tudományosodó, szektás,elfogult,kirekesztő,magyarellenes) fórum van a magyar nyelvű internet fórumok közöztet,mint a Nyelvész fórum.

http://www.virtus.hu/index.php?id=room&aid=103211



Ott is hoztad az itt megszokott szintedet és bemutattad jellemedet.

A nyelvészfórum meg csak azért "szólíttatott meg", mert odamentél provokálni.

Már a második hozzászólás a tied:

Quote:
#2 - Brain Storming - 2011.02.10 - 21:51:03
Ez azért viccnek is rossz... TE itt viccelsz ezzel, de Szlovákiában nem ezt tették - ha van benned némi jó érzés, sztem törlöd ezt az egészet...


Eme érvektől hemzsegő hozzászólásod után mégis milyen reakciókat vártál?

Nekem sem az tűnt fel eddig, hogy benned lenne a jó érzés, vagy a magyar nyelv szeretete vinne téged az ilyen cikkekhez, ilyen fórumokra, hanem inkább ... valami egész más.

Amilyen az adjonisten ...

"Le az 'BRAIN STORMNIG'-vel, é'jj'en a 'AGYVIHAR'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 15, Tuesday, 2:21 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
szigetva wrote:
Szerintem ha egy ilyen színvonalú szerző ír rólunk rosszat, az dicséret. (Egyébként itt is vitézkedett, de most nem emlékszem a nickjére.)


Ő volt a cartus, asszem

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 14, Monday, 16:36 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
Úgy látszik, Molnár Ferenc rosszabbul ír „röviddel a halála után”, mint előtte. A darabjai nem szoktak volt ugyanis egyeztetési hibás mondatokkal kezdődni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 13, Sunday, 16:34 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Szerintem ha egy ilyen színvonalú szerző ír rólunk rosszat, az dicséret. (Egyébként itt is vitézkedett, de most nem emlékszem a nickjére.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2011. February 13, Sunday, 15:00 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Má' megin' e'szállt vknek az magyar-agya...

Magyar, ellen nyelvtörvény
http://www.virtus.hu/index.php?id=detai ... aid=103211

A dolog érdekessége, h a Nyelvészfórum is megszólíttattatott az írás társalgójában:

Quote:
Kevés olyan céljaiban átlátható (antidemokratikus ,nagyképű,tudományosodó, szektás,elfogult,kirekesztő,magyarellenes) fórum van a magyar nyelvű internet fórumok közöztet,mint a Nyelvész fórum.

http://www.virtus.hu/index.php?id=room&aid=103211

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. December 12, Sunday, 20:56 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Már megint egy "gyöngyszem" :wink: ...:

Mesterséges intelligencia kutatás és a magyar nyelv gyökrendszere

http://www.virtus.hu/index.php?id=detai ... aid=100978

Quote:
a magyar nyelv, vagy a magyar népzene szerkezete egyfajta mintául szolgálhat arra nézve, hogy hogyan épül fel az emberi gondolkodás saját szimbólumaiból, így a magyar nyelv részletesebb vizsgálata segítheti a mesterséges intelligenciakutatást. Czakó Gábor „Beavatás a magyar észjárásba” című könyvében Platon nyomán ideaként jellemzi a magyar nyelv gyökeit.

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv
PostPosted: 2010. October 12, Tuesday, 0:35 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
szigetva wrote:
surehan wrote:
"nagy nyugati világnyelvek legjobb esetben is csak 7 magánhangzót ismernek "
Azért az angolban is van jópár magánhangzó (gondolom ezek száma nyelvjárásokként eltérő)
Szerintem betűkre gondoltak ezek a szerencsétlenek. A franciában pl. vannak ezek: [i y e ø ɛ œ a ɑ ɔ o u], ami 11. Jó, az [a ɑ] már nincs, akkor is 10. Az angol meg tényleg még ,,jobb''. A magyarban meg van 8.


Igen, 15. Ha a hosszúakat (í,ő,ű,ú,ó) nem számoljuk külön magánhangzónak, akkor is marad 10 magánhangzó a magyarban.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. October 11, Monday, 10:43 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
A magyar nyelv egyedülállósága mellett bizonyos nyelvi produktumokat szoktak előrángatni, olyasmiket, mint amiket itt is idéztünk, meg eszperente regényeket, vicces (vagy annak szánt) "költői" műveket, szóval olyasmiket, amilyeneket "más nyelven nem lehet megcsinálni". Viszont ismertek hasonlókat más nyelveken, amiket megint csak "nem lehet más nyelveken megcsinálni" (így magyarul sem)? És az is érdekelne, hogy ezekről az adott nyelv beszélői állítanak-e hasonlókat (vagy van-e olyan, amelyről hasonlókat állítanak, pedig...).

A válaszokat kivételesen magánlevélként szeretném megkapni, akár a nyelvészfórumon belül, akár mailben. Köszönöm!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. June 28, Monday, 12:45 
Offline

Joined: 2009. September 21, Monday, 2:16
Posts: 129
persze! csak arra példa hogy nem is olyan szakszerűtlen!
A lényeget azzal foglaltam össze, amit te is idéztél:
Quote:
Annyi marhaság közt, ami olvasható a Hálón, hát ez egészen felüdülés, a hozzáértőnek pedig ezúttal nincs oka dühöngenie.

És valóban arra céloztam, hogy ez az egészen más műfajból idecitált részlet a maga nemében jobb mint azok amivel a nyest (és más szörnyűségek, például nyelveszforum) olvasásával szoktad hergelni magadat. Az 5000-es lélekszámba sem érdemes belekötni (ez a vogulokra volna pontosabb), meg az É-Uralba sem, mire újra megszámlálnánk őket, talán már ennyi beszélőt sem tudnánk kimutatni. Hogy világos legyen: Ez egy olyan kis írás egy lényegében gasztrológiai blogon arról, hogy mit gondoljon a külföldi angol/amerikai kultúrájú (ismeretekkel rendelkező) a magyar nyelvről. “Pontatlan” ugyan, de nem félrevezető; szellemesen szemlélteti, hogy “a legközelebbi nyelvrokonokkal” is a kölcsönös megértés addig működik, amíg ‘3 hal’-ról beszélgetünk. Kiemeltem, de pontosabbíthatom is, hogy a szerző, Bob Cohen táncházi zenét (mindenfélét, de főleg klezmert) játszó hegedűs, nem nyelvész, és okosabbat tud a magyar nyelv genetikus rokonságáról mint teszem azt Szőcs Géza, és ez a lényeg. Úgyhogy megismétlem a tanulságot:
Quote:
Annyi marhaság közt, ami olvasható a Hálón, hát ez egészen felüdülés, a hozzáértőnek pedig ezúttal nincs oka dühöngenie.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. June 26, Saturday, 18:10 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
tbandi wrote:
Annyi marhaság közt, ami olvasható a Hálón, hát ez egészen felüdülés, a hozzáértőnek pedig ezúttal nincs oka dühöngenie.


Hát most nem azért, OK, legalább igyekszik megbízható forrásokat használni, de honnan szedi, hogy 5000 hanti van, hogy ezek mind vadászok, hogy az északi Urálban élnek (mikor attól több ezer km-re keletre is), arról nem is szólva, hogy mi van a manysikkal, ők kevésbé közeli rokonok? Ami inkább menti az egészet, h tulajdonképpen viccesre veszi az egészet, szóval senki nem keres benne valódi információt, érthető, h a szórakoztatás a célja. Valódi ismeretterjesztő szövegnek nem menne el ilyen pontatlanságokkal.

Mondjuk szerintem a nyestes topikba illett volna, bár ott ennél durvább dolgok is vannak.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. June 26, Saturday, 16:27 
Offline

Joined: 2009. September 21, Monday, 2:16
Posts: 129
ismeretterjesztés röviden és intelligensen

(Azt hiszem ide illeszthető be: “ A magyar nyelv egyedülállóságáról” ) Egy szórakoztató kis írásból való az alábbi rövid részlet, szerzője Bob, a népzenész; mégsem tudnék [durva] hibát találni a nagyon röviden elintézett nyelvrokonításban. Nem tudom történt-e már itt rá (erre a kis írásra) utalás, ha igen, úgy bocs:

Quote:
<...> Hungarian is a Uralic language, distantly related to Finnish and closest to the Khanty language spoken by about 5,000 nomadic hunters in the northern Ural region of Siberia. If you ever want lunch on the Ob River, Hungarian can be helpful when asking for three fish, (‘xotem xol’ in Khanty, ‘három hal’ in Magyar.) Elsewhere, not so helpful.
Over the centuries, Hungarian has picked up vocabulary from Old Turkish, Slavic, German, Latin, and MTV. During the conservative Fidesz administration, laws were passed to to prevent ‘language pollution’ by banning foreign terms on public signs, but enforcement was directed mostly at pizzerias. Luckily – at least until the next election cycle – we no longer call pizza ‘olasz sajtos lepény’. <...>
(24.06.2009)


innen idézve: http://www.xpatloop.com/news/61780

Annyi marhaság közt, ami olvasható a Hálón, hát ez egészen felüdülés, a hozzáértőnek pedig ezúttal nincs oka dühöngenie.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: a magyar nyelv egyedülállóságáról
PostPosted: 2010. April 23, Friday, 8:26 
Offline

Joined: 2009. April 23, Thursday, 12:49
Posts: 56
Mondjuk ezt a két variációt még valahogy szinkronba is lehetne hozni egymással.
Valahogy így:

Mária (vagy akárki is volt szerintük Jézus anyja, de párthus-pártos volt az biztos, tehát a szkíta-pártos-hun-avar-magyar folytonosság nevében magyar volt) már nem ismerte a karácsony-kerecsen eredeti jelentését az osonó fekete istenről, ezért mivel ezen a napon született a fia, így becézte, és mi magyarok erről a becenévről neveztük el újra azt, amit már egyszer így hívtunk :D
Tiszta sor :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 302 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group