NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 13:29

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 22, Saturday, 14:30 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 13:07
Posts: 6
Leone wrote:
Elolvastam amit írtál a blogba, elég hosszúra sikeredett, de vannak köztük jó írások is. Bár az igaz hogy a http://www.nemzetidal.gportal.hu oldalon is, és annak fórumán is végigolvastam amit ott vitáztatok és sok helyütt nem értettem veled egyet. :!:


Éspedig milyen helyeken?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 21, Friday, 15:42 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
fortinbras wrote:
szerintem ez nem hiszem-nem hiszem kérdése kell legyen. Csak vannak valami tények, amik eldöntik ezt a kérdést? Ha nincsenek, akkor is lehet valószínűségekről beszélni (a magyar finnugor eredetű:a magyar etruszk eredetű=70%:30%)

Hát ez az, amit mindig félresöpörnek. Hát persze hogy nem hit kérdése. Szó sincs vallásháborúról. Inkább egy vallás meg a tudomány háborújáról (kb. olyan mint az evolúció kontra teremtés). Az uráli (azon belül finnugor) nyelvek kutatásának évszázados hagyományai vannak. Kétségkívül igen komoly erőfeszítést igényel még csak alapszinten is elsajátítani a megértéséhez szükséges ismeretanyagot. Komoly tudományos apparátussal megmutatható (sőt, mint már máshol utaltam rá, akár számszerűsíthető volna - amit te is pedzegettél), hogy a magyar NYELV az uráli NYELVEKKEL azonos eredetű. Ennek valószínűsége közelít a 100%-hoz. Egyébként leegyszerűsítve szemléltethető a dolog. Vegyük pl. azokat a magyar szavakat, amelyekről feltételezzük, hogy ősiek (most ne menjünk bele, hogy mely szavakról feltételezhető ez, csak nagyvonalakban: több ezer éve is meglehettek, alapvető cselekvések, tárgyak, természeti jelenségek nevei stb.). Ha azt látjuk, hogy a magyarban f-fel kezdődő szavak közül (pl. fej) jó néhány ugyanabban a jelentésben nagyon nagy arányban (mondjuk 90% fölött) a finnben p-vel kezdődik (a fej finnül pää), és ilyen szabályos ELTÉRÉSEKET (nem egyezéseket!) százszámra találsz ezen nyelvek között, akkor az szerinted a véletlen eredménye lehet? Mondom, statisztikailag kiszámítható (egyszer lehet veszem a fáradságot, és számolok egy kicsit), hogy mi a valószínűsége annak, hogy ez véletlen legyen. És itt nincsenek délibábos találgatások. Csak ki kell nyitni a finn-magyar szótárt. Sokkal valószínűbb, hogy ezek a szavak egy közös ősnyelvből származnak, és a nyelvek külön életében alakultak a hangjaik különbözővé (a konkrét példánál maradva: a szókezdő p a magyarban zárhangból réshanggá, azaz f-fé). Csak ezek megértéséhez, a mélyebb tanulmányozáshoz alapos hangtani, alaktani, mondattani, nyelvtipológiai stb. ismeretek szükségesek. Ezért egyszerűbb azt mondani, hogy hülyeség az egész, mert a magyarok nem lehetnek a finnugorokkal rokonok. De szó sincs az etnikai rokonságról. A nyelvészet a nyelveket vizsgálja. Hogy hogy a manóba lehet embertanilag és genetikailag tök különböző embercsoportnak egymással kétségkívül rokon nyelve az érdekes kérdés, valószínűleg a pontos igazság sosem fog kiderülni (a nyelvészetnek erről is vannak elképzelései). De hogy ezek a nyelvek egymásnak rokonai az hótbiztos. És tegyük már tisztába: a NYELVÉSZET a NYELVEKKEL foglalkozik. És tőlem lehetünk mi a világ ősnemzői, vagy mittomén hogy mik, a finn meg a lapp meg a mordvin meg egy csomó más nyelv akkor is rokona a magyarnak. A szkítáról, a hunról, a sumerról meg alig lehet tudni valamit, de azért szerintük mégis tutti, hogy a magyar azokból (akár mindből egyszerre!) származik (Kiss Dénes pl. lelkendezett, amikor megjelent nálunk Mario Alinei könyve a magyar-etruszk rokonságról, máskor meg amellett kardoskodott vadul, hogy a magyar meg a hun...). Vagy nem is: minden nyelv a magyarból származik. Szóval télleg szánalmas.

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 18, Tuesday, 10:30 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 16:15
Posts: 2
Elolvastam amit írtál a blogba, elég hosszúra sikeredett, de vannak köztük jó írások is. Bár az igaz hogy a http://www.nemzetidal.gportal.hu oldalon is, és annak fórumán is végigolvastam amit ott vitáztatok és sok helyütt nem értettem veled egyet

Mondjuk az is igaz hogy a másik oldalon még tovább megy a vita, ahogy most láttam. :!:

_________________
"Akit magyarnak teremtett az Úristen és nem fogja pártját nemzetének - nem derék ember"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 18, Tuesday, 10:04 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 13:07
Posts: 6
surehan wrote:
Milyen hiteles szkíta nyelvemlékeket ismerünk?


Ismerünk szkíta hiteles nyelvemlékeket, de elég keveset.
Azok alapján a szkíta nyelv az indoiráni nyelvcsaládba tartozott az indoeurópain belül.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 18, Tuesday, 9:57 
Offline

Joined: 2009. August 9, Sunday, 10:21
Posts: 13
Location: Budapest
Leone wrote:
Személy szerint én sem hiszek a finn nyelv rokonságában.


Nem én vagyok itt a leghivatottabb beleszólni ebbe :D de szerintem ez nem hiszem-nem hiszem kérdése kell legyen. Csak vannak valami tények, amik eldöntik ezt a kérdést? Ha nincsenek, akkor is lehet valószínűségekről beszélni (a magyar finnugor eredetű:a magyar etruszk eredetű=70%:30%).

Egyébként meg beleolvasgatva a belinkelt vitába (nagyot szórakoztam a "Beadványon", az aláírók egy részének nemesi címei olyanok mintha egy eddig ismeretlen Rejtő könyvből léptek volna elő, bocsánat a tiszteletlenségért :lol: ), na szóval, ez szerintem vallásháború. Mármint a szóbanforgó beadvány néhány mondata is elárulja, hogy közülük valójában senkit nem érdekel itt kérem szépen, hogy hogy is történt a dolog a régmúlt évszázadok távolában, mert akkor nem jogászprofeszorok meg hasonlók lennének az aláírók és nem egy beadvány jelenne meg, hanem tudományos cikk. A beadvány mint tudományos forma (szerintem) nem létezik, ez olyan, mintha követelnénk és szépen megválasztott irodalmi idézetekkel is nyomatékosítanánk hogy ezentúl 2-szer 2 ne 4 legyen, hanem 5.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 18, Tuesday, 3:46 
Offline

Joined: 2009. June 13, Saturday, 10:57
Posts: 66
Location: 倭国
Egy kis olvasnivaló

http://fgroszt.nytud.hu/miert/nyelvrokonsag.htm

http://fgroszt.nytud.hu/miert/nyrmegallap.htm

[url]http://fgroszt.nytud.hu/miert/hogyannem.htm[url][/url]

http://fgroszt.nytud.hu/miert/rekonstr.htm
[/url]
http://fgroszt.nytud.hu/miert/biztos.htm

http://toriblog.blog.hu/tags/r%3Atudom%C3%A1nyt%C3%B6rt%C3%A9net

http://csk.blog.hu/2009/02/12/madjar_vagyok_turista

http://csk.blog.hu/2009/02/17/madjar_vagyok_turista_2_resz

_________________
少年易老學難成


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 18, Tuesday, 3:28 
Offline

Joined: 2009. June 13, Saturday, 10:57
Posts: 66
Location: 倭国
Milyen hiteles szkíta nyelvemlékeket ismerünk?

_________________
少年易老學難成


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 17, Monday, 22:08 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 13:07
Posts: 6
Leone wrote:
Személy szerint én sem hiszek a finn nyelv rokonságában. Az nem jelent semmit, hogy a magyar nyelvben mint mondtad: 721 darab finnugor eredetű szó található.

Valaki írta hogy a szkíta-hun-magyar egy és ugyan az. Nem az, de valószínűbbnek tűnik hogy ők lettek volna a nyelvrokonaink.


Sztem olvasd el, amit a blogomban írtam...
Dióhéjban:
Alapvető különbség a finn és a szkíta között, hogy míg a finn agglitunáló mint a magyar. (tehát a szó végére illeszt ragokat pl.: finn täys 'teljes' täys-in 'teljes-en'.) A szkíta pedig flektáló volt, mint pl. az német (német példa: binden band gebunden .
A magyar szkíta etnikai rokonság lehetőségét viszont egyáltalán nem zárom ki, sőt!
Hogy miért, olvasd el:baltid.freeblog.hu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 17, Monday, 19:38 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
A mai MAGar félreÉRtelmiség BÖLCSÖségének VILÁGosságáról…
Brain Storming - 2009.02.12 19:38
Quote:
Az évről-évre egyre inkább erősödő napsütésben mindinkább erősödik a délibábos nyelvészkedési hajlam…

http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id= ... &aid=63559

:wink: :wink: :wink: :wink:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 17, Monday, 17:56 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 16:15
Posts: 2
Személy szerint én sem hiszek a finn nyelv rokonságában. Az nem jelent semmit, hogy a magyar nyelvben mint mondtad: 721 darab finnugor eredetű szó található.

Valaki írta hogy a szkíta-hun-magyar egy és ugyan az. Nem az, de valószínűbbnek tűnik hogy ők lettek volna a nyelvrokonaink.

_________________
"Akit magyarnak teremtett az Úristen és nem fogja pártját nemzetének - nem derék ember"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 17, Monday, 16:14 
Offline

Joined: 2009. June 13, Saturday, 10:57
Posts: 66
Location: 倭国
Elég kemény figurák ezek...... :(
Ami meg a mai ujgurokat illeti, csak 1921 óta nevezik magukat ujgurnak.....

" Ja, s nagyobb tudósok vannak a mi oldalunkon, már bocs! "

Ez kb óvodás színvonal: az én apukám erősebb a tiednél, bebebe.

_________________
少年易老學難成


Top
 Profile  
 
 Post subject: Áltudomány!!!
PostPosted: 2009. August 17, Monday, 13:52 
Offline

Joined: 2009. August 17, Monday, 13:07
Posts: 6
Országunkban korlátozatlan szólásszabadság van. Az áltudomány terjedését nem akarja, és nem is akadályozhatja meg senki. Úgy jó a világ, hogy mindenki kimondhatja, amit akar.
Csakhogy ezt egyesek félreértelmezik.
A finnugorimus kritikái 100%-ban nem valós tényeket kritizálnak. Tény hogy a finnugorizmus a nyelv minden terén (szerkezet, morfológia, alapszókincs,peremszókincs stb.stb..) megcáfolhatatlan eredményeket mutatott fel. Az elmélet cáfolói szerint a finnugorizmus ,,nem vette figyelembe a magyar nyelv agglutináló jellegét" , ,,semmilyen egyezést nem mutatott ki a morfológii rendszer terén" , s ,,a finnugorokkkal való szóegyezések száma alig 80" (700). Ezek az irományok a tudomány terén semmit nem érnek, mivel eleve nem igaz amit állítanak...Csakhogy ezek nem nekünk szólnak. egyértelműen nem. Vajon a műkedvelő nacionalista ezeket a kritikákat olvasva mit lát???
Na vajon mit?
A finnugorizmusról az illető cáfolók évtizedek óta hazudnak...a nacionalistáknak...
És ennek mára már meg is lett az eredménye.
Ezek az áltudósok nemcsak , hogy egytévedésen (hazugságon) alapuló vádakkal támadnak minket, megfertőzték a magyar nemzet öntudatát, és nyelvrokonaik ellen fordították őket. A hiszékeny nemzetiek elhitték e nemzetáuló áltudósok (,,summerológusok", ,,,,,,nyelvészek"""""") hazugságait.



,,Finnugorizmus
2009.08.02. 13:52, nemzetidal
Az elfelejthető finn rokonság

· 1 – 82 ·
eeshtee: én szavaztam!!!
1 aug 09, 13:29
HUNited: Üdv. www.maszek.lapunk.hu Legyen a legszebb szó a "magyar"! Szavazzon Ön is! ui.: Megkérném a szerkesztőt, hogy egy blogbejegyzés keretében számoljon be az ügyről! Köszönöm.
1 aug 09, 10:55
eeshtee: a szakáll nem alapvető cselekvés, nem alapvető testrész, nem természeti tárgy, jelenség, nem egyszerű számnév, nem névmás, és nem viszonyítószó, magyarul nem tartozik az alapszókincshez!
1 aug 09, 10:24
eeshtee: http://hu.wikipedia.org/wiki/Alapsz%C3%B3kincs
1 aug 09, 10:23
eeshtee: tudod te, hogy mi az at alapszókincs?
30 júl 09, 16:50
Miklós: A Duna Tv honlapján, a videótárban megnézheted, ha nekem nem hiszel.
30 júl 09, 16:49
Miklós: Kedden a Duna Tv-n volt egész napos ujgur nap! Ott nagyon is azt mondták, nagyon helyesen, hogy a szakáll alapszókincsünkhöz tartozik.
30 júl 09, 11:58
eeshtee: nyelrokonság szempontjából elsődleges szavak pl.: él, van kell szól, áll, és, de , ha, ez, az, így, úgy, lát, néz, hall, egy, kettő, három stb.stb.stb. pár kiragadott példa az alapszókincsből.
30 júl 09, 11:54
eeshtee: félreérted, szakáll szavunk igenis magyar szó, én csak azt mondtam hogy nem tartozik az alapszókincshez, és ezért nyelrokonság bebizonyítása szempontjából másodlagos.
27 júl 09, 08:24
Hunnia77: Messze menőleg egyetértek veled Miklós! Nem is fűzök hozzá semmit!
25 júl 09, 22:44
HUNited: A www.maszek.lapunk.hu újra frissül!
24 júl 09, 13:07
nemnemsoha: Új közösséi oldal: http://nemnemsoha.ning.com
23 júl 09, 19:21
Miklós: Ezt lehet olvasgatni! http://www.kitalaltkozepkor.hu/maracz_finnugor.html
23 júl 09, 19:17
Miklós: Bocsánat, ha hosszú a válaszom, s elvettem Hunnia77 kenyerét, s helyett válaszoltam-
23 júl 09, 19:16
Miklós: Ajánlom még Lajdi Péter, Lajdi Tamás írásait is.
23 júl 09, 19:14
Miklós: Valamint Uralcsitunak adok igazat, Ovrusánszky Borbálának, a komoly modernkori tudományoknak (valódi tudományoknak), s persze ősgesztáinknak!
23 júl 09, 19:12
Miklós: Én olyannak hiszek, mint az ujgurok, heflalita0 utódok, akik rokonaink, s Aradi Évát - amikor megtudták róla, hogy magyar- úgy üdvözölték, hogy a nő, aki Atilla országából jött.
23 júl 09, 19:11
Miklós: Tévedsz! A szakáll szavunk nagyon is magyar szó, illetve szkíta, mert bizony más rokon népeinknél is megvan! Ezt én is hallottam,.ezt nem Hunnia77 találta ki.
23 júl 09, 19:10
Miklós: Novotny Elemér nevét elflejtettem megemlíteni, mint olyan kutatót, akit érdemes megnézni.







23 júl 09, 19:09
Miklós: Szóval, jóval többet lhet bebizonyítani, mint a szkíta-hun-magyar ynelvi, nmezeti azonosságot! Az un. szumír-hunmagyar azonosságot is be lett bizonyítva.
23 júl 09, 19:08
Miklós: A "MAG" szógyökű szavak jelentései: http://www.arvisura.van.hu/keret.cgi?/mag-szogyokok.htm
23 júl 09, 19:07
Miklós: Bocsánat, MAGas!
23 júl 09, 19:07
Miklós: MÁGus, MADas, MAGvas, MÁGnes, MAGzat, MAGyar, MAGány, MAGam, MAGad, MAGol, MAGhatároz (meghatároz), MAGteremt (megteremt).
23 júl 09, 19:05
Miklós: De vegyünk még egy példát, lásd a MAG szógyököt, ez minden olyan szóban benne van, ami a központiságpt, eredtet, ősiségt akar jelezni.
23 júl 09, 19:04
Miklós: Minden szóban, amiben a "HAR" szógyök benne van, nagyot, nagyságot fejze ki!
23 júl 09, 19:03
Miklós: Hát lássduk, hogy ez a mai Hun-magyar nyelvben hogy mutatkozik meg: HARcos, HARgita, HARamia, HÁRpia, viHAR, HARácsol stb. stb. stb. stb.
23 júl 09, 19:02
Miklós: 4000 szógyök azonos a szumer-szkítában és a hun-magyarban. Kevenc példám. Szumer-hun szógyök a HAR, ami annyit tesz minden szónál, hogy hatalmas, nagy, erős stb.
23 júl 09, 19:00
Miklós: Friedrich Klára, Szakács Gábor, Kiss Dénes, Varga Csaba , Márton Veronika, Badiny Jós Ferenc, Bakos Atilla stb. stb. stb. stb.
23 júl 09, 19:00
Miklós: Néhányan azok közül, akik kutatják, s bebizonyították a szkíta-hun-magyar nyelvi azonosságot!
23 júl 09, 18:59
Miklós: Már bocsánat, hogy én válaszoltam Hunnia77 helyett!
23 júl 09, 18:59
Miklós: Ucsiraltu: A hun nyelv szavai
23 júl 09, 18:59
Miklós: Egy csomó őstörténész bebizonyította, pl. maguk a mongolok egyik kutatója is ledöbbnt, amikor hallotta a magyart, amkit bizony archaikus hunnak nevezett!
23 júl 09, 18:56
Miklós: Bocs, finn hülyeséget!
23 júl 09, 18:56
Miklós: Hagyjuk már a farncba ezt a funn baromságot!
23 júl 09, 12:27
eeshtee: szó
23 júl 09, 12:27
eeshtee: Nyelvrokonság bebizonyításakor az számít, hogy a közös etimológiára visszavezetett szavak meggyire tartozak az alapszókincsbe. A szakál szavunk tudomásom szerint egyáltalán nem alapszókincshez tartozó
23 júl 09, 12:25
eeshtee: Ha igen, akkor majd arról is írok a fóürumba
23 júl 09, 12:24
eeshtee: kedves hunnia, meg tudnád nekem adni azt a linket ahol a hun-szkíta magyar nyelv között bemutatják, s levezetik a nylvrokonságot?
23 júl 09, 12:06
Hunnia77: Hajrá magyar! Hajrá Jobbik!
23 júl 09, 12:06
Hunnia77: A Csillagösvény 2-ben Márton Veronika nyagyon jól elmondja, hogy az északi népek az átvevők, mi pedig az át adók!
23 júl 09, 12:04
Hunnia77: megegyeznek!
23 júl 09, 12:03
Hunnia77: S egy csomó szó egyezik a szkíta-hun-magyar és szkíta rokon népeink nyelve között! Pl. a magyar és a kazah vagy az ujgur között. PL. szakáll, mind a három nyelvben formailag é tartalmilag is
23 júl 09, 12:01
Hunnia77: Csak a megértés miatt mondtam ezt a néger példát, nehogy valaki most itt faji eszmét lásson ki belőle. Mondhattam volna a hófehér oroszokat is akár.
23 júl 09, 12:00
Hunnia77: akkor azok ia rokonok lennének? Persze, hogy nem! A szkítaákkal-hunokkal a magyarok pedig nem rokonok, hanem egy és ugyanaz!
23 júl 09, 11:59
Hunnia77: Nem vagyunk rokonok a finnekkel! Azért mert ők átvettek egy -két tucatnyi szót, még semmi közünk hozzájuk. Most hogy ha egy néger megtanulna magyarul, s hazamenve megtanítaná a faluját a magyarra,
23 júl 09, 11:15
eeshtee: is beszélek.
23 júl 09, 11:14
eeshtee: Félreértitek!Attól még hogy nyelvileg rokonok vagyunk a finnugorokkal, még egyáltalán nem jelenti azt hogy a hunokkal, és a szkítákkal nem (szerintem legalábbis).. Ha megkapom a fófumhozzáférést erről
22 júl 09, 16:22
Miklós: Inkább minél több szkíta-hun-magyar cikket kellene feltenni! A finnugrista izét hagyjuk meg a """""Magyar""""" """"""Tudományos""""""" Akadémiának!
22 júl 09, 16:21
Miklós: Eleget fertőzték már nemzetünket, a pártus-szkíta-hun-magyar nemztet azzal a hamisító maszlaggal!
22 júl 09, 16:20
Miklós: Minek fórumot biztosítani a hazug finnugrista koholmánynak??????????????
22 júl 09, 08:46
nemzetidal: majd később megadom a fórum hozzáférést
22 júl 09, 08:46
nemzetidal: Csak korlátozott internethozzáférésem van jelenleg
21 júl 09, 22:46
Miklós: A markergén vizsgálatról, a C 14-es viszgálatokról is nme ártana szót ejteni, ugyebár!
21 júl 09, 22:45
Miklós: Akkor ki is az, aki idézőjelbe teheti a másik oldal un, tudósait? Csak nem mi? Alighanem!
21 júl 09, 22:44
Miklós: A ti hunfalvytok 30 éves koráig még magyarul se beszélt, s akkor meg akarta mondani,hogy mi kik vagyunk! Rohadtul nevetséges!
21 júl 09, 22:43
Miklós: Mllesleg a "turanista" kifejzés nem pontos eeshtee! A türkneek mondott népek csak a szkíta népek egy része! Ja, s nagyobb tudósok vannak a mi oldalunkon, már bocs!
21 júl 09, 22:42
Miklós: Ők Zalán népe.
21 júl 09, 22:41
Miklós: nemztidal! Így van,jól tudod! A bolgárok nm szlávok, csak a későbbiek folyamán vették fel a szláv nyelvet. ők szintén hunok, mint a magyarok!
21 júl 09, 22:39
Miklós: 0,05 %! Kb. ennyi "közünk" van a finnekhez, vagyis 0%!
21 júl 09, 22:39
Miklós: Egy feltétel kellett csupán, hogy minél elmaradottabb nép legyen.
21 júl 09, 22:38
Miklós: Jöttek a habsburgok, s hasracsapás szereűen összeszedtek egy csomó népséget, akikre azt hazudták, hogy "rokonok".:((((((((((((((
21 júl 09, 22:37
Miklós: Minek erölteeted ezta finnugfri-bugri dologot? IGAZA VAN nemzetidalnak! Az egész csak és kizárólag habsburg megrendelésre készült! Semmi közünk a finnekhez, sem semmiféle ugorokhoz!
21 júl 09, 21:05
eeshtee: elhallgat.
21 júl 09, 21:04
eeshtee: én tudod általában akadémikus irományokat olvasok, és én bizony sok oan dolgot tudok, amelyet ezek a turanisták meg a többi eszeveszett ,,tudós"
21 júl 09, 21:03
nemzetidal: a finnugporizmust már sokszor és sokan definitíven megcáfolták, erről már nincs mit vitatkozni, tudományos munkák garmadája jelent meg ezzel kapcsolatban
21 júl 09, 20:59
nemzetidal: majd megadom a hozzáférést a fórumhoz
21 júl 09, 20:59
nemzetidal: szkíta-hun-avar-magyar nép
21 júl 09, 20:59
nemzetidal: klár ezen tipródni, ez egy megrendelésre készült koholmány, az egész finnugorizmus, semmi jelentősége nincs ,legalábbis őstörténeti szempontból. Eddig is tudtuk.hog mely népekkel került kapcsolatba a
21 júl 09, 20:55
nemzetidal: Az ,hogy a finnek tőlünk átvettek 1-2 szót ennek nincs emmilyen jelentősége
21 júl 09, 20:54
nemzetidal: A nyelvi hasonlóságnak semmi köze nincs az eresdünkhöz, nincs töb 80 szónál. A bogárok sem szlávok! Mégis átvették a szlávok nyelvét, de genetikailag sohasem voltak szlávok
21 júl 09, 18:10
eeshtee: hát...betenném én az írást az új fórumba kedves nemzetidal, de még nem kaptam adminisztrátori jóváhagyást...
21 júl 09, 14:53
eeshtee: mármint 80at.
21 júl 09, 14:52
eeshtee: Na erről beszéltem!A finnekkel való nyelvi kapcsolatok sokkal több mint 80.A magyar nyelvben 721 db f.u. eredetű szó van.A 19. sz. derekán még tényleg ennyit tartottak számon...változtak az idők...
21 júl 09, 10:53
Hunnia77: http://www.magtudin.org/Lajdi%20-%20magyarsag.htm
21 júl 09, 10:53
Hunnia77: Lajdi Péter-A magyarság hiteles őstörténetének alapjai-avagy Ami történelemkönyveinkből kimaradt
21 júl 09, 08:28
nemzetidal: Üdv.
21 júl 09, 08:28
nemzetidal: Ajánlom: Garai prof műveit ( Svájcban élő magyar régésdz-nyelvész professzor), természetesen az MTA genetikai régészeti kutatásokra nem ad pénzt
21 júl 09, 08:26
nemzetidal: majdnem 80 közös szót akár a tót nyelvvel is találhatunk, sőt a tót népdalok egy része magyar koppintás tót szöveggel
21 júl 09, 08:25
nemzetidal: A szomszédnépi kapcsolatból alalkult ki az a gyenge nyelvi hasonlóság,amit a finnugoristák vélnek felfedezni
21 júl 09, 08:24
nemzetidal: A hun sírokban talált gének egyeznek a kárpát-medencei korábbi leletek génjeivel és a mai magyarság génjeivel
21 júl 09, 08:23
nemzetidal: a genetikai különbözőséget.
21 júl 09, 08:23
nemzetidal: számomra ez a kérdés már rég nem vita tárgya, hanem elfogadott igazság éppen a genetikai régészeti kutatások eredményei révén a DNS vizsgálat egyértelműen kizárta
21 júl 09, 08:23
nemzetidal: nem vagyunk a FINNEK rokonai
21 júl 09, 08:21
nemzetidal: ez nem vita kérdése, hanem tény
21 júl 09, 08:21
nemzetidal: hiányzik belőlük az ú.n. "magyar gén"
21 júl 09, 08:21
nemzetidal: genetikailag semmi közünk egymáshoz,a fenotípus is más , a pentatónia is hiányzik a népzenéjükből
21 júl 09, 07:59
nemzetidal: akár a hírekben is
21 júl 09, 07:59
nemzetidal: majdt ütköztetjük a másik elmélettel
21 júl 09, 07:59
nemzetidal: Legyen szíves tegye be az új fórumba az írást
21 júl 09, 07:58
nemzetidal: db szót érint
21 júl 09, 07:57
nemzetidal: A finnekkel csak a vándorlás soránn kialakult szomszédnépi kapcsolat fűz össze miatt, innen az a pár nyelvi hasonlóság összesen 80
21 júl 09, 07:57
nemzetidal: A finnekkel csak a vándorlás soránn kialakult szomszédnépi kapcsolat fűz össze miatt, innen az a pár nyelvi hasonlóság összesen 80
21 júl 09, 07:56
nemzetidal: Árpád visszajövetele csak a honvisszatérés utolsó hulláma volt
21 júl 09, 07:55
nemzetidal: innen kiraíjzottunk Ázsiába majd egy hurkot leírva visszatértünk a Kárpát -medencébe
21 júl 09, 07:55
nemzetidal: genetikai -régészeti vizsgálatok és főleg azt ,hogy mi nem Ázsiából jöttünk, hanem őshonosak vagyunk a Kárpát-medencében
21 júl 09, 07:54
nemzetidal: Ezek általában a múlt százd első felében és a 19.században íródtak- az itt leírtakat bizonyítják a
21 júl 09, 07:52
nemzetidal: Érdemes elolsvasni az ősi bizánci,perzsa, római, kínai és egyéb krónikák elemzéseit
21 júl 09, 07:51
nemzetidal: Tisztelt eeshtee ! A szkíta-hun-magyar folytonosságban hiszünk és a kárpát-medencei magyar őshonosságban
20 júl 09, 18:13
eeshtee: Hallgassák meg a másik oldalt is!
20 júl 09, 18:12
eeshtee: Tehát lenne egy kérdésem: Ha én egy finnugorpárti írást beküldenék önnek, ha szépen megkérem azt is kirakná?
20 júl 09, 18:09
eeshtee: De szeretném felhívni a figyelmét rá, hogy ezek az irományok sok helyen olyan dolgokat is tartalmaznak melyek egyáltalán nem hitelesek, sőt nyilvánvalóan nem igazak. "



Az írásomat beillesztettem egy blogba...(baltid.freeblog.hu)Az ,,illetők" ezt el sem olvasták. Anélkül válaszolt rá a weboldal szerkesztője.

,,A nyelvi elemek hasonlósága nem jelenti a nép genetikai hasonlóságát. A genetikai régészeti tanulmányok egyértelműen azt bizonyítják, hogy a magyarság őshazája Kárpát- medence.Sokkal több pénz kellene ahhoz, hogy az időben nyomon kövessük a genetikai állomány változásait a feltárt sírokból illetve állandó részeit ,melyek fennállnak évezredek óta és jellegzetesek bizonyos népekre.Tudod a DNS analízist nem csak az apasági perekben és a bűnüldözésben és a gyógyászatban kellene kihasználni, hanem a régészetben is. Ez egy új tudományág, amely eredményei alátámasztani látszanak a különböző króniákban ( perzsa, bizánci, római , arab,egyiptomi,görög, orosz pl.kijevi stb.) őseinkről leírtakat. A régi krónikák összehasonlító elemzéseit elhanyagolják a "tudósaitok".

Ilyen munkák születtek a 19.század végén és a 20. század elején és derekán is, de ehhez kellett ám latin tudás, az ógörög szövegek fordítása,megértése, arab tudás, tehát a már kihalt nyelvek ismerete is. Egyszerű következetetést olvasható például Csuray Károly ( szül.1891-ben) A magyarság ,mint faj és nemzet című munkájában,például az a felfedezés, hogy ugyanazon népeket különböző népek krónikásai a leírásaikban másként és másként neveztek, sőt "politikai csoportokat" kevertek össze egy népcsoporton belül, akiket más népnek hittek. A XX.századi nyelvészek is is össze-vissza keveredtek a megnevezésekben, pedig az összehasonlító népleírások alapján ugyanarról a népről volt szó a különböző krónikákban. Ma a németekre mi azt mondjuk, hogy német, az angol azt mondja,hogy German, a német meg azt mondja magáról,hogy Deusch, a tót meg a cseh pedig azt mondja,hogy nemec.Ugyanarról a népről beszélünk.

A jó nyelvtudással rendelkező kutatók összehasonlították a magyar krónikáinkat különböző krónikákkal és kiderült, hogy minket különbözőképpen neveztek, de rólunk van szó bennük. Pl. Dr.CSer Ferenc a Zürichi Magyar Történelmi Egyesület kutatócsoportának tagja 8 élő nyelvet beszél s megérti az összes európai és az ókori keleti nyelveket is, történész-régész-nyelvész professzor, hozzá hasonló Dr.Darai Lajos őstörténet kutató is. Az általuk írt Magyar folytonosság a Kárpát-medencében című könyvben írnak a genetikai-régészeti tanulmányok eredményeiről. Ezekról Mesterházy Zsolt a Honfoglalások kora című könyvében is ír és ma már sok más a laikusok számára írt könyvekben is egyre gyakrabban találkozunk velük.

A lényeg: a 20 ezer évvel ezelőtti őskárpátiak (gravetti kultúra) genetikai állományában megjelenik az EU 19-es gén,mely a mai magyar lakosság 60%-ában kimutatható.Ezek, akikról szó van, a gravetti kultúrkörbe tartozó népek az ősszkíták elődei voltak, azaz szabirok. Hangsúlyozom kárpát-medencei leletekről van szó.A 41-43 ezer évvel ezelőtt talált szeletai műveltség leletanyagában felfedezhető az M173/EU18-as gén,mely a mai magyar népesség 13%-ában megtalálható. 41-43 ezer év távlatából! A finnekkel a nyelvi hasonlóság csupán a népvándorlás-kori találkozásunk eredménye. Én nem tartom lényegesnek ezt a finnugorizmust az őstörténetünk kutatásának szempontjából a mai modern egzakt tudományok korában.
Teljesen lényegtelen, hogy hány szót vettek át tőlünk a finnek. Scythia hatalmas birodalom volt, magába foglalta Ázsia nagy részét és a Kárpát-medencét is. Egyiptom riválisa volt. Hadban is álltak nagyon sokszor.

Véleményem szerint a régészeti ásatások leletein régészeti időrendi sorrendben végig kellene menni bizonyos géncsoportok mentén. Daraiék valami hasonlót szeretnének és csinálnak és az eddigi eredményeik azt igazolják ( bár jó lenne sokkal több DNS analízis a feltárt sírokból),hogy mi magyarok Kárpát-medencében őshonosak vagyunk és később innen rajzottunk ki Ázsia felé, sőt még Mexikóba is eljutottunk néhányan ( lásd az ott talált hun sírokat)majd visszatértünk, mégpedig több hullámban a Kárpát-medencébe.EGyesek 5 fő hullámú honvisszatérésről beszélnek mások 50 hullámot is feltételeznek az évezredek, évszázadok során. A genetikai térképünk és a különböző idők temetkezéseiből feltárt sírok genetikai állományának nyomon követéséből legalábbis ez következtethető. Árpádék honvisszatérése 1100 évvel ezelőtt csupán az utolsó honvisszatérési hullám volt Ázsiából. Lényegében mindegy, hogy a finnek re mikor ragadt rá nyelvünkből néhány szótöredék. Már László gyula is két "honfoglalásról", helyesebben honvisszatérésről beszélt már akkor, amikor még genetikai régészet nem is létezett és kiderítette, hogy az avarok magyarok voltak, akiknek nem mások,mint fehér hunok. Érdemes lenne megvizsgálni a tótok genetikai állományát is és összehasonlítani a fehérhun-gepida leletek jellegzetességeivel. Touth-nak nevezték Kárpát-medencében a gepidákat. Elképzelhető,hogy a mai tótok nem is szlávok, hanem gepida-hun keverékek"

A vita további részletei:

http://nemzetidal.gportal.hu/gindex.php ... stid=96924

http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... 1189508140

Nektek mi a véleményetek erről????
Nem szánalmas?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group