NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 13:21

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 112 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. November 15, Saturday, 19:23 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 14:35
Posts: 516
Quote:
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium az Anyanyelvápolók Szövetségével együttműködve pályázatot hirdet a magyar nyelv értékeinek feltárására, megóvására és gyarapítására.
[...]
1. A pályázók gondolják végig, milyen szerepe van - vagy kellene, hogy legyen - az anyanyelvnek. A javasolható szempontok közül néhány:
[...]
* az anyanyelv szerepe az emberré válásban,

Azannyapúpos! Már csak azt nem tudom, hogy ez most a van vagy a kellene, hogy legyen kategória :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. November 15, Saturday, 13:31 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Alig várom, hogy láthassam a nyertes művet. De sajnos még legalább 6 hónapot várni kell rá. :(

Azt szeretném, ha a tudományos segédmunkatársi fizetésnek megfelelő részletekben hoznák le, hogy én is érzékelhessem a saját munkám megbecsültségét ezzel összevetve (az én havi fizetésem 2-3 lapnak fog megfelelni ebből a műből). What a wonderful world.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 30, Thursday, 16:33 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Szerintem kéne írni egy programot, ami ilyen anyanyelvétőlseggreesett nacionalistaszólamozós hazaérzelgős kliséket kombinál össze fogalmazásokká, és beküldeni néhányszáz ezzel készített dolgozatot. (A programot OTKA-támogatással készíthetnénk, az elnyert összeget felajánlhatnánk az intézetnek pl. gépparkújításra.)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 21:48 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
Azt mondtam, írjunk. Akkor pedig el kell osztani!


Nana! Mért gondolod, hogy ha megütjük a főnyereményt, te 500-at kapsz, mi meg csak 300-at?

Szerintem ez a pálya: fejes hozza ezeket a pályázatokat, mi megnyerjük, a pénzt megforgatjuk, a hozamokból meg elkutatgatunk és konferenciákra megyünk, és még segítjük a szegény, de tehetséges hallgatókat is. És akkor nem mondhatjuk, hogy az állam nem szponzorálja a tudományos kutatást. Szponzorálja az, csak kerülőúton. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 20:19 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Azt mondtam, írjunk. Akkor pedig el kell osztani!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 20:01 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
Hát akkor ne itt hőbörögjünk, hanem lépjünk.

(Esetleg írjunk verset, én mindig tudnék hova tenni fél milát :) )


Micsoda kishitűség! Csak a második helyet tűzi ki célul. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 19:40 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Hát akkor ne itt hőbörögjünk, hanem lépjünk.

(Esetleg írjunk verset, én mindig tudnék hova tenni fél milát :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 18:50 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Mi van?? 800 000 egy tetszőleges műfajba tartozó 10-15 oldalas fogalmazásért vagy egy 5-7 oldalas versért? Eszem megáll...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. October 29, Wednesday, 17:50 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Nem tudom, meddig fajulhat az őrület. De hogy minisztériumi támogatással???

Quote:
Az OKM az Anyanyelvápolók Szövetségével közösen meghirdeti 2008. évi anyanyelvi pályázatát civil szervezetek és magánszemélyek részére
2008. október 20.
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium
az Anyanyelvápolók Szövetségével közösen
meghirdeti 2008. évi anyanyelvi pályázatát
civil szervezetek és magánszemélyek részére



Az Oktatási és Kulturális Minisztérium az Anyanyelvápolók Szövetségével együttműködve pályázatot hirdet a magyar nyelv értékeinek feltárására, megóvására és gyarapítására.

A pályázaton társadalmi szervezetek, szövetségek, társaságok, nyelvművelő körök, alapítványok és magánszemélyek, valamint ugyanilyen jellegű határon túli magyar szervezetek és magánszemélyek vehetnek részt.

A pályázati felhívásra a következő témakörökben lehet pályamunkát benyújtani:


I. Az anyanyelv az ember(ek) életében
II. Az anyanyelv az (én) életemben


A pályázat célja:
1. A pályázók gondolják végig, milyen szerepe van - vagy kellene, hogy legyen - az anyanyelvnek. A javasolható szempontok közül néhány:

* az anyanyelvhasználat a jog szempontjából (a nyelvhasználati egyenjogúság kérdései),
* az anyanyelv használatának korlátai, a két- és többnyelvűség formái stb.,
* az anyanyelv szerepe az emberré válásban,
* az anyanyelv és a tanult nyelv különbségei stb.

2. A pályázók fogalmazzák meg, számukra mit jelent(ett) az anyanyelv a különféle élethelyzetekben, milyen szerepe van (vagy volt, lehet, lehetett volna)

* életük alakulásában,
* közéleti, kulturális stb. érdeklődésük formálódásában,
* egyéniségük kibontakoz(tat)ásában,
* nemzeti hovatartozásukban, kötődésükben,
* mindennapi életükben stb.

A pályázóktól tetszés szerinti műfajba vagy műnembe tartozó írásműveket várunk, amelyek terjedelme legalább tíz-tizenöt oldal (20 - 30 000 karakter, verses megformálás esetén ennek fele vagy legalább harmada).

A pályázati felhívásra egy pályázó csak egy - vagy az I. vagy a II. pont alatt ismertetett témakörben készített - pályaművet nyújthat be.

A tartalmi és filológiai szempontból legjobbnak minősített pályázatok díjazásban részesülnek, és a nyertes pályázók munkáiból készülő válogatást a minisztérium - lehetőség szerint - külön kiadványban jelenteti meg.

A pályázat díjai:
I. díj: 800 000 Ft
II. díj: 500 000 Ft.
III. díj: 300 000 Ft
IV. díj: 200 000 Ft
V. díj: 100 000 Ft
VI. díj: 50 000 Ft
A pályadíjakat a bírálóbizottság meg is oszthatja.

A pályázatot adatlap kíséretében kell benyújtani, amely letölthető a www.okm.gov.hu illetve a www.anyanyelvapolo.hu honlapról, személyesen pedig az Oktatási és Kulturális Minisztérium ügyfélszolgálati irodájában (1055 Budapest, Szalay u. 10-14.) díjtalanul szerezhető be.

A pályázatot - a kitöltött adatlappal együtt, egy példányban, Anyanyelvi pályázat 2008. jelzéssel, az OKM Közművelődési Főosztálya címére (1055 Budapest, Szalay u. 10-14.), legkésőbb 2009. február 15-ei beérkezéssel - kizárólag postai úton lehet benyújtani.

A pályázatokat 2009. május 1-jéig a miniszter által, az Anyanyelvápolók Szövetsége javaslata alapján fölkért szakértői bizottság értékeli. A kiírásnak nem megfelelő, a hiányosan kitöltött adatlap kíséretében, valamint a határidő után benyújtott pályázatokat a szakértői bizottság nem bírálja el. Hiánypótlásra a pályázat beküldési határideje után nincs lehetőség. A szakértői döntés felülbírálatának nem tudunk helyt adni. A pályázatok anyagát nem küldjük vissza.

Az eredményhirdetésre 2009. júniusának első hetében, az Ünnepi könyvhét rendezvénysorozatának részeként kerül sor. Az eredmények megjelennek az OKM és az Anyanyelvápolók Szövetsége honlapján. A minisztérium a pályázókat legkésőbb 2009. augusztus 31-éig levélben értesíti.
A nyertes pályázók pályadíjának kifizetését, illetve átutalását az Anyanyelvápolók Szövetsége intézi.

A pályázattal kapcsolatban információ kérhető a 473-7582 (OKM) illetve a 317-3062 (ASZ) telefonszámon.





Dr. Grétsy László s. k. Dr. Hiller István s.k.
ügyvezető elnök miniszter


http://www.okm.gov.hu/main.php?folderID ... list&iid=1

Ha az orvostudományi kutatóközpontok erküölcsi kötelessége kikelni a sarlatánság ellen, akkor a ynelvtudományban ez miért nincs így?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 24, Thursday, 20:39 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Quote:
egyik-másik nagyon fotosopppp


Na jó, ez nyilván! :D

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 24, Thursday, 1:23 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 13:24
Posts: 381
Az umlautozott Kádár u.-t (Kádár u. -- Váci út sarok) saját szememmel láttam kb. 1 hónapja. Én azt hittem, h a Kétfarkú Kutya Párt keze van benne (http://www.mkkp.hu/).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 23, Wednesday, 17:24 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Akkor elég lustán csinálhatják, mert egyik-másik nagyon fotosopppp. Pl. a legutóbbi:
http://umlaut.blog.hu/2008/07/23/szarny ... agy_in_k_2
Ha megnézed, elfelejtették a torzítást rárakni a kiskockákra. (a repülőgép teteje gömbölyödik, ezt a ráragasztott négyzeteknek is követniük kellene)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 23, Wednesday, 11:38 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
De, valóban, viszont nem fotoshop, állítólag tényleg ragasztanak.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 22, Tuesday, 23:03 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
ez nem a Häägen Däzs gerillakampánya? (és most lehet azt mondani hogy szerintem photoshop? :D )

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Édes Anyanyelvünk
PostPosted: 2008. July 14, Monday, 12:33 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Az ë-nek egyelőre nincs külön topikja, de itt már többször szóltunk róla. Viszont most nem is róla akarok szólni, hanem a konkurenciáról: http://umlaut.blog.hu/

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 112 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group