NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 13:55

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 20:11 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
halmtomi wrote:
"Te ostoba."


Kezd unalmassá válni. Azt mondtam, h aki nem érti, miértostobaság, amit a MG ír, az nem érdemli meg a diplomát. Nem azt, h ostoba! Ha kerülöm a "csúnya" szavakat, akkor miért nem mondhatom meg, h mi a véleményem vkinek a szakmai kompetenciájáról?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 18:57 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
fejes.lászló wrote:
(Amire pedig a megjegyzést tettem, ő is elismerte, h ostobaság, úgyhogy nem hisezm, h emiatt kezdett volna rágalmazni.)
Világos, de szerintem itt nem az a kérdés, hogy tényleg ostobaságot mondott-e, hanem az, hogy ha valaki egy fórumon ostobaságot mond, annak rögtön azt kell-e mondanunk "Te ostoba." Szerintem nem, mégpedig azért, mert a legtöbb ember e mögött a kijelentés mögött indulatot, durva elutasítást érez. (Ez akkor is így van, ha te nem éreznél így az ő helyükben: az embereknek különböző az érzékenysége, vagy a másik oldalról nézve, az empatikus képessége.) Persze, világos, hogy ez sokkal kevésbé súlyos dolog, mint a rágalmazás, de akkor is bántó. Csak szerintem te ezt nem érzed, mert jóval kevésbé vagy érzékeny erre az átlagnál.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 18:41 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
halmtomi wrote:
Ártatlanul megrágalmaztak satöbbi.


Lehet, h neked ez vicces, de velem nem először fordul elő. Egy csomó ember, aki közelebbről megismer, bevallja, h egészen másokat gondolt rólam. Persze nem tájékozódott, csak meghallgatott vkit.

halmtomi wrote:
már rég leszállt volna mindenki az egész "kirekesztő-e ez a fórum"-témáról, ha képes lettél volna annyit mondani, hogy bocs, elszaladt velem a ló, nem gondoltam arra, hogy egy felénk kifejezetten nyitott embernek (escaepe) nem kellett volna totál fölöslegesen és bántóan beszólni?


Szerintem kurvára nem erről volt szó. Továbbra sem látom, hogy olyat mondtam volna, ami nem lett volna megalapozott, de szerintem ha escaepenek ezzel kapcsolatban van kifogása, akkor erről kellene beszélnie, és nem olyan dolgokról ítélkeznie, amelyről valójában nem tud semmit. (Amire pedig a megjegyzést tettem, ő is elismerte, h ostobaság, úgyhogy nem hisezm, h emiatt kezdett volna rágalmazni.)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 18:31 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
fejes.lászló wrote:
Kanosszát kell járni. Szépen visszamenni azokhoz, akik ezzel a hülyeséggel teletömték a fejed, és szemükre hányni, hogy megtéveztettek, ezért ártalmatlan embereket rágalmaztál. Ezután minden lábbelit elhajítani, darócruhát kötni, hamut szórni a fejedre, és tágra nyílt füllel járni a világot: ahol pedig hasonló rágalmakat hallasz, ott hirdetni az igazságot. Ennyi.
Jaj fejes, milyen kurva érzékeny lettél hirtelen. Ártatlanul megrágalmaztak satöbbi. Nem esik le, hogy már rég leszállt volna mindenki az egész "kirekesztő-e ez a fórum"-témáról, ha képes lettél volna annyit mondani, hogy bocs, elszaladt velem a ló, nem gondoltam arra, hogy egy felénk kifejezetten nyitott embernek (escaepe) nem kellett volna totál fölöslegesen és bántóan beszólni?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 17:01 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
escaepe wrote:
itt most mire gondolsz? nem tévesztett meg senki. amit írtam, azért én vagyok a felelős.


Ó. Akkor honna vetted a Kugler-ügyre vonatkozó információidat?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 16:55 
Offline

Joined: 2009. January 15, Thursday, 10:43
Posts: 29
fejes wrote:
ezzel a hülyeséggel teletömték a fejed, és szemükre hányni, hogy megtéveztettek


itt most mire gondolsz? nem tévesztett meg senki. amit írtam, azért én vagyok a felelős.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 16:51 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Kanosszát kell járni. Szépen visszamenni azokhoz, akik ezzel a hülyeséggel teletömték a fejed, és szemükre hányni, hogy megtéveztettek, ezért ártalmatlan embereket rágalmaztál. Ezután minden lábbelit elhajítani, darócruhát kötni, hamut szórni a fejedre, és tágra nyílt füllel járni a világot: ahol pedig hasonló rágalmakat hallasz, ott hirdetni az igazságot. Ennyi.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 16:45 
Offline

Joined: 2009. January 15, Thursday, 10:43
Posts: 29
Tényleg, bocs. hülyeség volt felhoznom. egyébként annak alapján amit visszaidéztél a régi vitából, tényleg visszavonam a vádat. megkövetlek, vagy mi a francot kell ilyenkor mondani?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 16:36 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
escaepe wrote:
visszavonom az állításomat: nem a fórumhangneme miatt ment el, hanem tényleg megunta.


Ez nagyon dzsentlmen. Megrágalmazol valakit, az illető utánenéz, lelkiismeretesen önvizsgálatot tart, pazarolja az idejét, majd megkér állításod bizonyítására, erre: ja, bocs, akkor nem. És folyamnatosan ez megy, rágalmaznak, nekem meg mosakodnom kell, aztán ja, hát jó, akkor nem is...

És ha most azt írom, hogy elmész te a büdös picsába, akkor ugye én vagyok a modortalan, és milyen igazad volt, hogy a stílus miatt menekül innen mindenki. Mert erkölcstelen. A rágalmazás meg el van azzal intézve, h ja, bocsika, visszaszívtam. Tudod mit? Nyasgem!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 16:14 
Offline

Joined: 2009. January 15, Thursday, 10:43
Posts: 29
Hülye vagyok. nem kellett volna felhoznom ezt a régi vitát, mert a vitapartner már nem nézi a fórumot és nem fog reagálni. enm akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy a fogadatlan prókátora legyek. visszavonom az állításomat: nem a fórumhangneme miatt ment el, hanem tényleg megunta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 15:59 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Na, most elhatároztam, h visszaolvasom a Kugleres szálakat, h mivel bántottuk meg.

Rag -- jel -- képző

Itt léányegében mondott néhány általánosságot, de egy kérdésemre sem felelt. Után Kálmánnal is vitába keveredtem, már csak ennyit szólt be:

Quote:
Ugye az vicc, hogy ezt FL -hAt körüli érvelésének színvonala fogja eldönteni.


ill.

Quote:
Nem biztos, hogy hatékony, de érdekes, hogy Kálmán L. Fejes L. meghatározásából akarja elvonni az inflexió jellemzőit, a derivációtól való megkülönböztetés szempontjait.


Emellett itt harmadik személyben beszél rólam, mintha részt sem vennék a vitában. Ahelyett, h a kérdéseimre válaszolt volna, képtelen kérdéseket tett fel: ezekre szakmai érvekkel válaszoltam, hiába.

A számnév helye a szófaji rendszerben

Nos, itt azt látom, hogy Kugler Nore kezdett személyeskedni:

Quote:
Amit most csinálsz, az valóban összemosás.


(Megjegyzem, itt arra utal, hogy más határozatlan számnévvel (sok : több) számnévvel szemben a számosabb alakot megkérdőjeleztem: szerinte ettől még ez lehet melléknév, hiszen a csak a relatív melléknevek fokozhatók. A számos nem lenne "relatív"? Ki is mos itt össze?

Quote:
Látom, a -sÓ képzősökkel sem tudtál mit kezdeni.


Mondja ő, aki folyamatosan figyelmen kívül hagyja a kérdéseimet. (Egyébként nyilván azért hagytam ki, mert érdektelennek tartottam, mint a következő válaszom mutatja is.)

Az igenevek helye a szófaji rendszerben

Ebben a szálban Kugler Nóra gyakorlatilag nem reagál arra, amit írok. Egyszer egy mellékes megjegyzésemre jegyzi meg, hogy egyetért, miközben figyelmen kívül hagyja az általam felvetett problémákat. Itt talán felfedezhető a besértődés vonala:

Kugler wrote:
Ha figyelmen kívül lehet hagyni az aktuális szófaji értéket, nem foglalkozunk azzal, hogy van szófajváltás, méghozzá többféle, akkor akár egy egész szöveg is kaphat esetragot.


Fejes wrote:
Mert minden lehet főnév, méghozzá olyan, amely azt a nyelvi elemet (szerkezetet) jelöli, amelyik ugyanúgy hangzik. Ezt hívjuk metanyelvi használatnak. (Lehet, hogy a definíció csiszolandó, de itt most talán megteszi.)


Kugler wrote:
Köszi. Ki néz kit minek?


Magyarul mond egy rossz érvet, én ezt visszautasítom, erre ezt támadásnak veszi...

Mi az, hogy "hagyomány"?

Ebben egyszer szólaltam meg, ekkor Kálmán és Kugler felfogását egyszerre kritizáltam.

Egyébként is azt láttam, hogy én abszolút nem támadtam Nórát, más mondanivalóját éppen úgy kritizáltam, mint az övét, nem használtam offenzív kifejezéseket (de legalábbis nem előbb, mint ő), sőt, kifejezetten óvatosan fogalmaztam, ha valamit nem értettem, magamban próbáltam keresni a hibát stb. De várom, h rámutassatok azokra a pontokra, ahol nem így volt...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 15:45 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
escaepe wrote:
mégse sikerült normálisan lefolytatni a vitát. megunta, az itteni konvenciók miatt. és ez kár.
OK, ez egy új állítás. Most nem olvastam újra azt a vitát, de nem úgy emlékszem, hogy azért hagyta volna abba, mert megsértették, leszólták, kioktatták stb. Lehet, hogy abban a szálban kéne ezt folytatni, és végigelemezni annak a vitának a tanulságait, az hasznos lehet. De ráadásul úgy emlékszem, hogy abban nagyon kevesen vettek részt a fórumozók közül, tehát annak alapján biztos nem lehet általános következtetéseket levonni úgy, ahogy szomor ennek a szálnak az elején tette.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 15:38 
Offline

Joined: 2009. January 15, Thursday, 10:43
Posts: 29
jól van, többet nem hozom föl a témát. én is utálom a sunyi genyákat, de pl. a Kugler Nóra nem az, mégse sikerült normálisan lefolytatni a vitát. megunta, az itteni konvenciók miatt. és ez kár.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 15:29 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
escaepe wrote:
a fórum közösségének a társalgási konvenciói sokakat kizárnak a társalgásból, akikkel egyébként meggyőződésem szerint párbeszédben kéne állni.
Ne haragudj, de mos télleg, ez most mire jó? Mér kell megismételni egy olyan állítást, amit mostanáig járkáltunk körül, és ami a megszólítottak szerint hamis vádakon alapul? Vagy hozzál fel új tényeket, amiket eddig nem említettél, vagy nyugodj bele, hogy csak annyira tudtunk ezzel egyetérteni, amennyire. Ha újra visszatérsz a kiindulóponthoz, azzal megin csak indulatokat fox gerjeszteni. (Én egyébként a sunyi módon, burkoltan vádaskodó, udvarias stílusba burkolódzó genyákra sokkal dühösebb vagyok, mint a fejes.lászló-félékre. És most nem rád gondolok, hanem azokra, akiknek ezt annak idején mindig meg is mondtam.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A fórum számai, stílusa és hatása
PostPosted: 2009. January 19, Monday, 14:57 
Offline

Joined: 2009. January 15, Thursday, 10:43
Posts: 29
R.Gabor wrote:
Szerintem most jól demonstráltátok az egész jelenséget:
escapee néha erősnek érzi a fórum hangnemét, a többiek pedig nem. fejes megjegyzését meg a többiek érzitek erősnek, ő viszont nem. Szerintem nincs objektív bunkóság, csak konvenciók vannak.

Teljesen egyetértek azzal, amit mondasz. Konvenciók vannak, amiket egy közösség alakít ki. Namármost azt vettem észre, (vagyis szomor tette szóvá), hogy a fórum közösségének a társalgási konvenciói sokakat kizárnak a társalgásból, akikkel egyébként meggyőződésem szerint párbeszédben kéne állni. engem speciel nem zavar annyira, hogy fejes mondjuk elhamarkodottan alkalmatlannak tart a diplomára, vagy lehülyéz, ettől én még nem fogak sírva elszaladni, hanem inkább felhergelem magam és megvédem a vélt igazamat. viszont vannak olyanok, akik emiatt be se teszik ide a lábukat, vagy elég gyorsan kiszállnak (l. a Kugler Nórával való vitát). nincs objektív mércéje ennek, de praktikus szempontokból is érdemes lenne alkalmazkodni az ő társalgási konvencióikhoz. meg amúgy szép dolog alkalmazkodni a másikhoz (bizonyos mértékig - és pont itt van a szubjektivitás benne. )


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 179 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group