NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 9:01

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: "A magyar nyelvben működik a doppler-effektus" (Géczy Gábor)
PostPosted: 2008. January 29, Tuesday, 15:41 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Quote:
és ez a magyarokra mintha roppantmód jellemző lenne!


Mert őket ismered legjobban. Látnád, az oroszoknál micsoda "természetgyógyász"-műsorok mennek az állami csatornán! (OK, mondjuk az ott elhangzott dolgok egy része nyilván legalábbis egészséges, de a legtöbbnek max placebó-hatása lehet. Ha meg mindent betartanál, elvben hetven évesen is elmehetnél űrhajósnak...)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: "A magyar nyelvben működik a doppler-effektus" (Géczy Gábor)
PostPosted: 2008. January 29, Tuesday, 1:31 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Megdöbbentő - sztem - h egyesek milyen fokon képesek ideológiát, ideált csinálni az anyanyelvükből... és ez a magyarokra mintha roppantmód jellemző lenne!


Kis bevezető...

Géczy Gábor eredetileg természetföldrajzzal foglalkozott volna az ELTE-n... de meséljen magáról inkább ő maga:
Géczy Gábor, fizikus, tanár
http://zold.virtus.hu/index.php?id=deta ... &aid=36959
Quote:
1963. február 6-án születtem a szabolcs-szatmár megyei Csengeren.
Iskoláimat Budapesten végeztem, középiskolába az Eötvös József Gimnáziumba jártam. Diplomámat a Kossuth Lajos Tudományegyetem matematika-fizika szakán szereztem 1989-ben. Az egyetem alatt és után a debreceni Atommagkutató Intézet Radon Csoport-jával geofizikai radioaktivitás vizsgála-tokat folytattam, ennek kapcsán kétszer OTDK első díjat kaptam. Kutatásaim eredményeit számos hazai és külföldi referált folyóiratban publikáltam. 1990-ben Akadémiai Doktori Ösztöndíjat nyertem az Eötvös Lóránd Tudomány-egyetem Természetföldrajz Tanszékére. Itt a természetben előforduló önhasonló alakzatokat (fraktálok) vizsgáltam. Ez vezetett arra, hogy felfigyeljek bizonyos – a természet minden szintjén felbukkanó – alapformákra. Legnagyobb megdöbbenésemre, ezeket az univerzális formákat alapmotívumként megtaláltam az ősi kultúrák (India, Egyiptom, Észak- és Dél Amerika stb.) ábrázoló mûvészetében és a magyar népmûvészetben is. Kutató-útjaimon sorra vizsgáltam az ún. „magascivilizációkat” (Egyiptom, Mezopotámia, Görögország, Róma stb.) és mindenütt azt tapasztaltam, hogy a táj és a tájban élő ember harmonikus kapcsolatának megbomlása miatt sivatagosodtak el ezek a területek. Az ösztöndíj alatt elvégeztem az ELTE számítástechnika szakát. Gödöllői családi házamban élek feleségemmel és két fiammal. Feleségem a gödöllői Szent István Egyetem Fizika Tanszékén tanít.

És Ön hol tanít most?
Továbbra is az ELTE Természetföldrajz Tanszékén, de már külsősként. Mivel a kutatások során nyert tapasztalataim gyökeresen ellentmondtak a hivatalos tudomány állításainak, és nem láttam esélyt arra, hogy nézeteimet belátható időn belül befogadják, 1995-ben eljöttem az ELTÉ-ről és saját céget alapítottam. Kutatásaimat azóta magam finanszírozom. Jelenleg óraadó tanárként speciálkollégiumot tartok a hallgatóknak „Szakrális földrajz” címen. A téma aktualitását jelzi, hogy az órákat a saját hallgatókon kívül más egyetemek diákjai, sőt felnőttek is látogatják.


Ami miatt sztem dobogós helye lehet a "tudományközpontban" az ezzel az ún. „Szakrális földrajz”
-zal kapcsolatos... ahol egyik mondata így hangzik: "A világ pontosabb modellje (t.i. a matematikai leírásnál) a nyelvi modell"... - és ezt az világ ige általi teremtésével magyarázza!


Igazi csemege a nyelvi alapon való ezoterikus magyarázatokkal operáló érvelési módok után érdeklődőknek!

http://www.magyartaltos.info/divx/gg_sz ... drajz.html

Megdöbbentő és kétségbeejtő egyszerre! (Sztem)

Ha bárkinek, aki nyelvész, van idegzete végighallgatni, és leírni róla a véleményét, szívesen venném!

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group