NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 11:41

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:39 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
カル& wrote:
Sziasztok. Azért szólok hozzá, mert már többször láttam olyat ezen a fórumon, hogy a hozzá nem értőket egy kicsit ledorongoljátok. cartus nyilván nem nyelvész (ez látszik a hozzászólásaiból), ezért nem tehet róla, ha a magyarról meg a latinról csak (sajnos egyre közkeletűbb) téveszmék alapján képes nyilatkozni. Szerintem pl. egy kicsit erős kalman fajelméletes megjegyzése, mert az pl. közkeletű nézet (lassan több száz éve, vagy mindig az volt?), hogy vannak primitív meg fejlettebb nyelvek. Azt hiszem, csupán erről van itt is szó. Nyilván nincs igaza, de azért nem biztos, hogy egy lépésre van a náci fajelmélettől. Bocs.


Köszönet a szimpatikus hozzászólásodnak
Kár,hogy nem egy nevet választottál,nick névnek így olyan mintha az égből szólt volna le az atya isten... :D

Molnár Ferenc
cartus


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:31 
Sziasztok. Azért szólok hozzá, mert már többször láttam olyat ezen a fórumon, hogy a hozzá nem értőket egy kicsit ledorongoljátok. cartus nyilván nem nyelvész (ez látszik a hozzászólásaiból), ezért nem tehet róla, ha a magyarról meg a latinról csak (sajnos egyre közkeletűbb) téveszmék alapján képes nyilatkozni. Szerintem pl. egy kicsit erős kalman fajelméletes megjegyzése, mert az pl. közkeletű nézet (lassan több száz éve, vagy mindig az volt?), hogy vannak primitív meg fejlettebb nyelvek. Azt hiszem, csupán erről van itt is szó. Nyilván nincs igaza, de azért nem biztos, hogy egy lépésre van a náci fajelmélettől. Bocs.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:30 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
kalman wrote:
Bevallom: Tévedtem. Nem kicsit, nagyot. Azt hittem, hogy csak jópofi habókosság, hogy a glatzferencek és vizieszilveszterek felülnek a nyelvművelők fontoskodásának, és terjesztik a hagymázas hüjeségeiket azokról a "kihívásokról", amikkel a magyarnak az informatika korában szembe kell néznie. Csak röhögtem, amikor kiderült, az ufók is magyarul beszélnek. Rájöttem, hogy ha termékeny talajra hullik a gané, akkor kurva veszélyes tud lenni, és ha eléri a kritikus tömeget, akkor beindul a láncreakció. A makogó erdei népek és a táltosmagyarok! Innen nem "egy lépés" a náci fajelmélet, ez már az.


kalman, nyugodj le.

Ne nyafogj és ne náciz,ne táltosmagyarozz. Ez a ókazár kód nyelv nem illik a tudásodhoz és az indulataidhoz.
Beszélgess,mint egy európai+latin emberke. Ha nem értesz egyet vess fel ellen érveket,nem tehetek róla hogy hülyébben kezdték az európaiak,mint a magyarok és mára fordított a helyzet. Legalábbis én ezt így látom,mialatt sem náci sem táltos nem vagyok.
Bár igaz egy fölösleges foggal születtem és volt rajtam mongol folt,nem kis riadalmára anyámnak.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:10 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
Brain Storming wrote:
Quote:
2007. Máj. 13, Vasárnap, 19:04 Hozzászólás témája: Maradjunk európában!


Ez mi akar lenni?


Az európai nyelvek + latin = magyar nyelv :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:07 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Bevallom: Tévedtem. Nem kicsit, nagyot. Azt hittem, hogy csak jópofi habókosság, hogy a glatzferencek és vizieszilveszterek felülnek a nyelvművelők fontoskodásának, és terjesztik a hagymázas hüjeségeiket azokról a "kihívásokról", amikkel a magyarnak az informatika korában szembe kell néznie. Csak röhögtem, amikor kiderült, az ufók is magyarul beszélnek. Rájöttem, hogy ha termékeny talajra hullik a gané, akkor kurva veszélyes tud lenni, és ha eléri a kritikus tömeget, akkor beindul a láncreakció. A makogó erdei népek és a táltosmagyarok! Innen nem "egy lépés" a náci fajelmélet, ez már az.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:02 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
erik.svoboda wrote:
Quote:
a
carte, proč si myslíš že Češi nemohou mluvit bez latinských slov takže jako Maďaři?

Quote:
„A tárgyban szereplő,átváltható értelmi megfelelések,mind nyelvi,mind értelmi szempontból ellentétes a gondolkodás közvetlen felfogási állapotaival.”


Směnitelné rozumové shodnosti uvedené do předmětu je protikladná k přímým stavům chápání myšlení z hlediska jazyka jako i rozumu.

Ve své větě mᚠchybu kterou jsem překládál přesně. Nezávisimo od toho, tvá věta nemá smysl. Takové věty nechci říct ani bez slov latinsého původu, ani s ními.



Ha jól olvasom ez cseh, kivetted belülle a latin eredetű szláv szavakat ?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 19:02 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
cartus wrote:
Ne mond már meg hogy hogyan fogalmazzak.
Igenis lecserélni lehet vk/vm. valamiről/valakivel/valamivel.
Tágítsd az értelmed a magyar nyelv értelmi és fogalmi lehetőségeihez.

A latin mint nyelv valóban költői megszemélyesítése annak a kulturális cunaminak ami az erdőlakó Európát érte.


A megfogalmazás tényleg nagyon furcsa volt. És még mindig nem világos, hogy pontosan mit értettél ez alatt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:59 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
kalman wrote:
cartus wrote:
Igen,csak számomra olybá tűnik,míg Európát a latin megtanította beszélni,minket lecserélni szeretett volna a saját szavainkról,-lásd,IDEGEN SZAVAK SZŇTŔRA
Ez meg mi a szent szar? Nincs olyan, hogy lecserélni valakit valamiről, talán lebeszélni-t akartál írni? Ki az a "latin" nevű úr vagy hölgy, aki megtanított valakit beszélni? Vagy ez egy költői kép volt? És hogy érted???????



Ne mond már meg hogy hogyan fogalmazzak.
Igenis lecserélni lehet vk/vm. valamiről/valakivel/valamivel.
Tágítsd az értelmed a magyar nyelv értelmi és fogalmi lehetőségeihez.

A latin mint nyelv valóban költői megszemélyesítése annak a kulturális cunaminak ami az erdőlakó Európát érte.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:51 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Mitől 3000 éves? Az uráli eredetű szavak 6000 évre mennek vissza, és azokat se babakelengyeként kapta.


majd utánanézek hol olvastam

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:30 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
a kb 3000 éves magyar nyelvre


Mitől 3000 éves? Az uráli eredetű szavak 6000 évre mennek vissza, és azokat se babakelengyeként kapta.

carte, proč si myslíš že Češi nemohou mluvit bez latinských slov takže jako Maďaři?

Quote:
„A tárgyban szereplő,átváltható értelmi megfelelések,mind nyelvi,mind értelmi szempontból ellentétes a gondolkodás közvetlen felfogási állapotaival.”


Směnitelné rozumové shodnosti uvedené do předmětu je protikladná k přímým stavům chápání myšlení z hlediska jazyka jako i rozumu.

Ve své větě mᚠchybu kterou jsem překládál přesně. Nezávisimo od toho, tvá věta nemá smysl. Takové věty nechci říct ani bez slov latinsého původu, ani s ními.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:23 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
cartus wrote:
Igen,csak számomra olybá tűnik,míg Európát a latin megtanította beszélni,minket lecserélni szeretett volna a saját szavainkról,-lásd,IDEGEN SZAVAK SZŇTŔRA
Ez meg mi a szent szar? Nincs olyan, hogy lecserélni valakit valamiről, talán lebeszélni-t akartál írni? Ki az a "latin" nevű úr vagy hölgy, aki megtanított valakit beszélni? Vagy ez egy költői kép volt? És hogy érted???????


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:22 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Európát a latin megtanította beszélni


Télleg, h ezek a fránya európaiak miért nem inkább magyarul tanultak... :?: :!: :?: :!:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A jótékony latin
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:22 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
cartus wrote:
Ha a latin nem javitja fel az katalán,spanyol,gall,britt,germán,skandináv,szláv etnikumok nyelveit,akkor ma "makogó Neandereknek" nevezhetnénk öket a magyarral összevetve... :D
Már ne haragudj, mi a szarról beszélsz? Honnan tudod, hogy mit beszéltek a katalán, spanyol, "gall" "etnikum" tagjai, mielőtt áttértek a vulg. latinra? (Ezek tehát egészen más esetek, mint a többi "etnikum", amit megnevezel.) De egyáltalán, honnan veszed, h. hogyan alakult volna ezeknek az élete, ha nem lett volna hatással a nyelvükre a latin? Talán azt gondolod, hogy "etnikai" dolgok határozzák ezt meg? Mire alapozod ezt? És mire alapozod, hogy a magyar másmilyen, mint amiket ezek a népek beszéltek a latin hatás előtt??????


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:18 
Offline

Joined: 2006. February 5, Sunday, 20:36
Posts: 57
Igen,csak számomra olybá tűnik,míg Európát a latin megtanította beszélni,minket lecserélni szeretett volna a saját szavainkról,-lásd,IDEGEN SZAVAK SZŇTŔRA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Maradjunk európában !
PostPosted: 2007. May 13, Sunday, 18:15 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
cartus wrote:
Végezzetek el egy gondolat kísérletet.
Vegyétek ki azokat a szavakat amik latin eredetűek a lent felsorolt nyelvekben.
Nos,drámai leegyszerűsítés következik,be. Ami a megdöbbentő,pontosan a összetett fogalmak területén válnak üressé.



Vagy szóalkotással pótolták volna, oszt' jónapot? Gondolod, hogy a navahó nyelvben volt szó a tankra és a torpedóra, amikor kitalálták, hogy ezzel kódoljanak? Elárulom: nem voltak :) Pikk-pakk pótolták a hiányt csak navahó szavakkal. (Oszt' jónapot :D ).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group