NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 3:20

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 111 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 28, Friday, 13:56 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
kalman wrote:
Ha ilyen egyszerű lenne, akkor elég lenne írásban kommunikálni.


Jaj! Most menjünk bele, hogyan szoktak írni? :D

tucyka wrote:
Nem látom helyesnek, hogy valaki, aki szerényebb elôadói képességgel rendelkezik, (de esetleg mégis okosakat "olvas fel"), kevesebb figyelmet kapjon, mint az aki jól "szerepel". Elôadás jobbra, elôadás balra, itt a tartalmon van a lényeg.


Azért nincs igazad, mert a tudomány az nem egyszerűen "okos gondolatok" halmaza. A tudomány: diskurzus. Hiába vannak a fejedben nagy gondolatok, ha azokat nem tudod úgy reprezentálni, h mások is érdekesnek találják, sőt, mások is profitáljanak belőle.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 28, Friday, 10:04 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
tucyka wrote:
Ez lassan magas nekem. Itt tudományról beszélünk. Nem látom helyesnek, hogy valaki, aki szerényebb elôadói képességgel rendelkezik, (de esetleg mégis okosakat "olvas fel"), kevesebb figyelmet kapjon, mint az aki jól "szerepel". Elôadás jobbra, elôadás balra, itt a tartalmon van a lényeg.
Nagyon nehéz ezeket a dolgokat különválasztani, a tartalmat és a módot. És szerintem nem is érdemes.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 27, Thursday, 23:53 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
tucyka wrote:
Elôadás jobbra, elôadás balra, itt a tartalmon van a lényeg.
Ha ilyen egyszerű lenne, akkor elég lenne írásban kommunikálni. Amit felolvasni lehet, azt elolvasni is, és akkor felesleges meghallgatni. Én legalábbis ezen szoktam morgolódni, mikor felolvasnak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 27, Thursday, 23:40 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
fejes.lászló wrote:
molnarcili wrote:
(Pl. ne olvasson fel.)


Általános szabályként igaz, de voltam már olyan előadáson, ahol az előadó felolvasott, és nagyon jó volt.

hát ez az

molnarcili wrote:
tucyka wrote:
Ez nem színház, hogy csak akkor hallgatunk végig valakit, ha érdekesen ad elô.
Ezzel nem értek egyet. Igenis adjon elő érdekesen. Igenis mérje fel, kiknek beszél és miért és hogyan.

Ez lassan magas nekem. Itt tudományról beszélünk. Nem látom helyesnek, hogy valaki, aki szerényebb elôadói képességgel rendelkezik, (de esetleg mégis okosakat "olvas fel"), kevesebb figyelmet kapjon, mint az aki jól "szerepel". Elôadás jobbra, elôadás balra, itt a tartalmon van a lényeg.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 27, Thursday, 22:35 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
molnarcili wrote:
(Pl. ne olvasson fel.)


Általános szabályként igaz, de voltam már olyan előadáson, ahol az előadó felolvasott, és nagyon jó volt. De az eddigi negatív csúcsaim azok voltak, amikor nemzetközi konferencián oroszországi előadó a papírból fel sem nézve, és persze oroszul hadarta el az előadását. És ami még fájdalmasabb volt: amikor rájöttem, h ilyenkor azért sokszor tényleg érdekes dolgokról beszélnek...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 27, Thursday, 8:06 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
tucyka wrote:
Ez nem színház, hogy csak akkor hallgatunk végig valakit, ha érdekesen ad elô.
Ezzel nem értek egyet. Igenis adjon elő érdekesen. Igenis mérje fel, kiknek beszél és miért és hogyan. (Pl. ne olvasson fel.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 26, Wednesday, 19:51 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
prezzey wrote:
De a saját relatív jó teljesítményt nem úgy kell előállítani, hogy másokat lehúzol, hanem úgy hogy magad teljesítesz. Szerintem. Én biztos nem állnék neki társaságban mondogatni, hogy "de hát az X nem figyelt oda a konferencián, bezzeg én...".


tényleg ennyire nem érthetô amit írtam???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 26, Wednesday, 19:21 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Szerintem, meg így korrekt. Annak fizessék a konferenciát, aki érdekelt és nem pedig annak aki szimpatikus, vagy annak aki benyalta magát.


Ezzel teljesen egyetértek. De a saját relatív jó teljesítményt nem úgy kell előállítani, hogy másokat lehúzol, hanem úgy hogy magad teljesítesz. Szerintem. Én biztos nem állnék neki társaságban mondogatni, hogy "de hát az X nem figyelt oda a konferencián, bezzeg én...".

(Azt nem válaszoltad meg, hogy miért nem egy hajóban evezünk...)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 26, Wednesday, 8:26 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
prezzey wrote:
nekem kicsit olyan feljelentgetős vagy fúrós íze volt a dolognak.

hé?
Szerintem, meg így korrekt. Annak fizessék a konferenciát, aki érdekelt és nem pedig annak aki szimpatikus, vagy annak aki benyalta magát. Az érdekeltség nem csak abból áll, hogy saját maga jó elôadást tartson, hanem abból is, hogy másokat amennyire lehet figyelmesen végighallgasson, tanuljon belöle és jobb esetben még feedbacket is adjon. Ez nem színház, hogy csak akkor hallgatunk végig valakit, ha érdekesen ad elô.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 26, Wednesday, 1:09 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
ebbe a vitába tényleg nem akarok elmélyülni, mert nyilvánvaló, hogy nem egy hajóban utazunk.


Miért is nem egy hajóban utazunk? Ezt nem értem.

Quote:
Amit nem értek az a :shock: -d.


Hát, amit leírtam leírtam, én nem hallottam arról spontán beszélgetni embereket, hogy ki mennyire figyelt egy konferencián. Arról igen, hogy ki mennyire érdekeset adott elő...

szóval nekem kicsit olyan feljelentgetős vagy fúrós íze volt a dolognak. (Szigetva-nak is hasonló volt az olvasata, úgy látom.) De ha nem így értetted, annak csak örülök.

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 25, Tuesday, 11:52 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
tucyka wrote:
Itt én most csakis arról az esetrôl beszéltem, amikor például az egyetemen keresztül, vagyis az ö pénzén megy valaki konferenciára. Ilyen esetben mindenkinek érdeke, hogy az a személy akire a választás esik, az mindent beleadjon. Ha nem, akkor a következôkor egy "érdekeltebbet" fognak finanszírozni. Ez szerintem teljesen magától érthetô.


Hát, maradjunk annyiban, h van néhány ilyen hely... De van a rengeteg kontraszelekciós.

Tudok olyanról, ahol valakit nem akartak OTDK-ra engedni (konkrétan kedd du. írták ki, h szerdán van a tanszéki válogatás), mert nem a tanszékvezető volt a témavezetője. Aztán valahogy mégis továbbjutott, és megnyerte az országost. De a tanszékvezetőturvára nem érdekelte, h elvág valakit, aki a tanszékének dicsőséget hoz, mert azt akarta, h olyan nyerjen, akinek személyesen ő a témavezetője (persze az egy klap sz.r volt).

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 25, Tuesday, 8:14 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
OFF
prezzey wrote:
*elmegy a sarokba emózni*
*akkorát röhög, hogy attól má majnem felébred*
ON


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 25, Tuesday, 8:06 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
prezzey wrote:
Hát én most hallok először beszélgetni erről (mmint h konferencián ki hova figyel) bárkit is. Tudom, én vagyok a szociális lény antitézise, de akkor is... azért szoktam beszélgetni a többiekkel... tényleg... néha... *elmegy a sarokba emózni*

Most komolyan: sztem gyakorlatilag bármi szóbakerül, ilyen értelemben természetesen ez is szóbakerülhet, pl. most is ez történt. De hogy annál lényegesen gyakoribban...?? :shock:


ebbe a vitába tényleg nem akarok elmélyülni, mert nyilvánvaló, hogy nem egy hajóban utazunk. Itt én most csakis arról az esetrôl beszéltem, amikor például az egyetemen keresztül, vagyis az ö pénzén megy valaki konferenciára. Ilyen esetben mindenkinek érdeke, hogy az a személy akire a választás esik, az mindent beleadjon. Ha nem, akkor a következôkor egy "érdekeltebbet" fognak finanszírozni. Ez szerintem teljesen magától érthetô. Amit nem értek az a :shock: -d.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 25, Tuesday, 0:45 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Hát én most hallok először beszélgetni erről (mmint h konferencián ki hova figyel) bárkit is. Tudom, én vagyok a szociális lény antitézise, de akkor is... azért szoktam beszélgetni a többiekkel... tényleg... néha... *elmegy a sarokba emózni*

Most komolyan: sztem gyakorlatilag bármi szóbakerül, ilyen értelemben természetesen ez is szóbakerülhet, pl. most is ez történt. De hogy annál lényegesen gyakoribban...?? :shock:

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mindenféle konferenciák
PostPosted: 2008. November 24, Monday, 22:48 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
szigetva wrote:
tucyka wrote:
Igen, csak itt nem lenne szerencsés hogy háttérkonferenciázz, ha azt akarod, hogy következôkor is te legyél az akinek fizetik.
Mér a konferenciázók jelentik egymásról, hogy ki nem figyelt?


Indirekten könnyen elôfordul, hogy igen. "Véletlenül" szóbakerül.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 111 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group