NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 5:40

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 8, Thursday, 19:25 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Sajnos vaklárma volt. Nem tudom, mi történt, de a következő boottól kezdve ha be van kapcsolva a wifi: dobszó, ha nincs, akkor belépés után bekapcsolom, megjelennek az elérhető hálózatok, de belépni egyikbe se sikerül. Szóval ugyanaz, mint eddig. De akkor az egyszer gyönyörűen működött, valósággal hasított... A fene se érti.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 8, Thursday, 18:14 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Legutóbb vagy három hetet vártam és utána _se_ sikerült frissíteni, végül fogtam és újraraktam az egészet (úgy is kevesebb mint egy óra alatt megvolt). Most még nem mertem :shock:

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 7, Wednesday, 11:32 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Úgy látszik, a frissítésekkel már ki is javították a hibát, így most wifin keresztül tudok írni a nyelvészfórumra. Juhé!

Tanulság: ne telepíts frissen megjelent disztribúciót, várd meg, amíg mások szívnak vele...

Persze azért még izgulok, nehogy egy újabb frissítés mindent elrontson...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 17:37 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Köstz, MSI, és fel sincs sorolva... a vicc az, hogy a telepítő rögtön ajánlja a drivert, ami nem működik, aztán a különböző fórumok rögtön megjegyzik, hogy azzal nem is érdemes kísérletezni, és adnak egy tök más megoldást, ami szinténn nem működik...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 17:09 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Amikor laptopot vettem nemrég, egy Dell és egy IBM közt tipródtam. Azt mondta a boltos, hogy a Linux az IBMet jobban szereti, mert abban minden Intel, szerinte a Dell nem inteles wifijét nem is ismerné.

Van még ez a hely, lehet, hogy már említették itt a fórumon...


Last edited by szigetva on 2008. May 1, Thursday, 17:40, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 17:04 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Kösz, nekem is van. De visszáról szó sincs, mivel új gép... Gondolkodtam más disztribúciókon is, de a dolog nagyon rejtélyes, egy csomó leírás van, hogy hogy kell, mindegyik után hozzászólások, hogy köszönöm, nekem így sikerült, és mellette egy halom, hogy mindent így csináltam, de nincs eredmény. Magyarul fogalmam sincs, mi tudhatja kezelni, mi nem...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 16:10 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Hát tedd vissza a gucit. Ha kell, tok adni CD-t.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 16:08 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Nekem marha nagy csalódás, az új notebookon nem tudtam beüzemelni vele a wifit, sőt, ha úgy bootolok, hogy a wifikártya be van kapcsolva (van egy gomb, amivel ki-be lehet kapcsolni), akkor a bejelentkező ablaknál hallható dobpergést a végtelenségig ismétli, bejelentkezés után is, le se áll vele, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Szóval a wifire keresztet vethetek, pedig elsősorban ezért vettem a gépet. Remélem, kitalálnak valamit, különben oltárira kibasztam magammal...

Az időjárásjelentés persze nálam is ott van, de vezetéken jön...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 6:20 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Én egy nem túl új thinkpadre (R50e) tegnap raktam hardyt. Egyelőre megy vele. (Már az ablakon se kell kinézni, mert mutatja, hogy mennyi és milyen idő van.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. May 1, Thursday, 1:12 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
A HDAPS (Thinkpadekben van, méri a laptop mozgását és ha nem tetszik neki, parkoltatja a vinyó fejét) egyáltalán nem régi dolog, mégis én már egy ideje amiatt nem tudok kernelt frissíteni. Vagyishogy nem merek, mert öcsém a saját laptopján igen szerencsétlenül járt vele.

(HDAPS nélkül meg nem merem használni a laptopomat, mert már ez a második vinyó benne 1 év alatt...)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. April 25, Friday, 8:46 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Nekem egy olyan szkennerem van, amit direkt azért vettem, mert a linux támogatja. Kb. 3 hónap múlva valamit frissítettek, ami bezavart a drivernek (az a régi maradt, csak a kernel változott), és tudtommal azóta sem hozták helyre. Kíváncsi vagyok, hátha az új változat...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: kemény kócsag
PostPosted: 2008. April 25, Friday, 8:30 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
fejes.lászló wrote:
Az új kernel még több hardvert támogat
Ezzel azért vigyáznék: én úgy jártam, hogy a 6.06-os (dapper drake, LTS) verzió kezelte az ősi Genius szkenneremet. Aztán az apgréd után már sose bírtam felismertetni. Tehát alul kipotyog egy-pár már elavultnak gondolt hardver. (Tényleg, nem kell valakinek ez a szkenner? Olcsón megszámítom. :) )

Az új multipurpuse (DX4400) Epson cuccomat meg nem kezeli a Gutsy (a szkennelésre már rávettem, de nyomtatni nem akar). Ha a 8.04 elviszi, akkor váltok.


Last edited by szigetva on 2008. April 25, Friday, 8:53, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: kemény kócsag
PostPosted: 2008. April 25, Friday, 6:46 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Akit érdekel az Ubuntu 8.04 LTS, letöltöttem a desktop i386 és amd64 verziókat, szívesen kiírom annak, aki kéri. (Ne itt, mailben.)


A most megjelent 8.04-es egy úgynevezett LTS (Long Time Supported), vagyis hosszú ideig támogatott kiadás (asztali számítógépeken 3 évig, kiszolgálókon 5 évig), így különösen ajánlott vállalati, sok számítógépes környezetbe. Ennek megfelelően ennél a kiadásnál különösen nagy hangsúlyt fektettek a fejlesztés során a stabilitásra és a megbízhatóságra. "Az Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition nagyon fontos kiadás, amely egyenesen az üzleti világba repíti az Ubuntut" - mondta Jane Silber, a Canonical operatív igazgatója.

Ez azonban még véletlenül sem jelenti azt, hogy az új kiadás nem tartalmaz újdonságokat. Az Ubuntu az első Linux disztribúció, ami alapértelmezetten szállítja a Firefox 3 (beta 5) böngészőt, amelybe sok fontos újdonság került: jelentősen javult a memóriagazdálkodás, gyorsabbá és biztonságosabbá vált a böngészés, és kényelmesebbé a kezelőfelület.

Sok beépített alkalmazás is megújult: Az alapértelmezett CD író programot a jóval több szolgáltatással bíró Brasero, a régi beépített torrent klienst pedig a nagyobb tudású Transmission váltotta. Az alapértelmezett videolejátszóból közvetlenül nézhetjük a Youtube videókat. A továbbfejlesztett fotókezelő, az F-Spot, együtt a fejlettebb fényképezőgép és telefon felismeréssel egyszerűbbé teszi a képek feltöltését, tagelését, kezelését, megjelenítését, törlését, nyomtatását vagy megosztását barátokkal, családtagokkal. Az irodai alkalmazáscsomag, az OpenOffice.org pedig már a Microsoft Office 2007-es kiadása alatt készült dokumentumokat is megnyitja. A beépített óra és naptár is megújult, és jelentős fejlődésen ment keresztül: Immáron egyetlen kattintással nyomon követhetjük egyszerre több időzónában az aktuális időt és időjárást.

A felszín alatt is jelentős változások történtek. Az új kernel még több hardvert támogat, az új grafikus alrendszer (Xorg 7.3) pedig még egyszerűbbé és kényelmesebbé teszi a videokártyák és monitorok beállítását. Az új, GVFS virtuális fájlrendszer bevezetésével jelentős mértékben felgyorsultak a grafikus felületen végzett fájlműveletek, és a későbbi fejlesztésekhez is jó alapot jelenthet majd. Megújult a hangokat kezelő alrendszer is - az új, PulseAudio technológia segítségével rugalmasan szabályozhatjuk és keverhetjük az egyes alkalmazások hangját. A PolicyKit biztonsági keretrendszer pedig még biztonságosabbá teszi az amúgy is legendásan stabil és megbízható Linux alapokat.

Egyszerűbbé és rugalmasabbá vált az Ubuntu Windows mellé történő telepítése is. A Wubi segítségével ugyanúgy telepíthető az Ubuntu, mint bármilyen más Windowsos alkalmazás. Nincs szükség külön partícióra, vagy betöltőre sem, hiszen az Ubuntu ilyenkor egy külön fájlban kap helyet. Így a kezdőknek sem kell amiatt aggódniuk, hogy elrontanak valamit partícionálásnál, és elvesznek az adataik. Ha pedig később valamilyen okból szeretnénk eltávolítani (mert például úgy döntünk, hogy mégis inkább külön partíciót szánunk az Ubuntunak), akkor ezt Windows alól ugyanolyan egyszerűen megtehetjük, mint egy átlagos alkalmazás esetén.

Az Ubuntut bárki ingyenesen letöltheti az Ubuntu.hu oldal letöltési szekciójából, vagy az Ubuntu hivatalos weboldaláról, az ubuntu.com-ról. A rendszert akár telepítés nélkül is kipróbálhatjuk, hiszen a telepítő CD egyben egy úgynevezett "Live CD" is, vagyis egyszerűen a meghajtóba helyezve, és a gépet újraindítva máris használható. Telepítés közben nem kell a komótosan haladó csíkot nézni, nyugodtan játszhatunk, böngészhetjük kedvenc weboldalainkat, vagy cseveghetünk ismerőseinkkel. Ha segítségre van szükség, az Ubuntu.hu weboldalon magyar nyelvű dokumentáció, és segítőkész fórumozók várják a kezdő felhasználókat. A hazai Ubuntu közösség a megjelenés előtti hetekben sokat dolgozott azon, hogy az oldalon található dokumentációt aktualizálja. A kemény munka meghozta gyümölcsét, és így elmondhatjuk, hogy már a megjelenés napján az összes útmutató és leírás elérhető az Ubuntu legújabb kiadásához igazítva.

Forrás: http://ubuntu.hu/press/hardy/magyar

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Last edited by fejes.lászló on 2008. April 25, Friday, 9:25, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group