NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 3:39

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2010. January 13, Wednesday, 20:59 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Végül megtaláltam a választ. A Firefox képes több fontból összeszedni a szükséges glypheket, míg az IE csak egy fontot használ. Így ha abban nincs meg a glyph, nem is jeleníti meg. A Firefox csak akkor nem jeleníti meg, ha az adott gépen egyáltalán nincs meg a glyph egyetlen fontban sem. A 21. században ez van...

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2010. January 13, Wednesday, 20:31 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Biztos. hogy valami beállítási hiba lehet, mert itt megtaláltam a választ, és elvileg működnie kellene...

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2010. January 13, Wednesday, 20:17 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Persze, ugyanaz a helyzet.

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2010. January 13, Wednesday, 19:08 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
Próbáltad decimálisan? Az szélesebb körben van támogatva, mint a hexadecimális.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2010. January 13, Wednesday, 18:58 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Már megint ilyesmivel küzdök. Hátha tudja valaki a választ. A hexadecimális Unicode kódot a Firefox tökéletesen jeleníti meg, a IE meg nem. Pedig a beállításokban nincs különbség. Konkrétan egy kombinált diakritikus jelről van szó. A kód ez: "͜". A meta tagben megadva az utf-8 meg minden. Először arra gondoltam, hogy nincs meg az alapértelmezetten beállított táblán a megfelelő glyph. De ugyanaz van megadva mindkét böngészőben. Mi lehet a gond? Lehet, hogy a Firefox valahogy kiegészíti a hiányzó glyphekkel a szöveget, az IE meg nem? :roll:

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 31, Thursday, 12:42 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
lucas.shell wrote:
ha egy fontkészítő programmal a Unicode felhasználói karakterek tartományába beteszem, akkor az működhet?

Természetesen működhet, de mivel mint mondtad webről van szó, azt is el kell valahogy érned, hogy a felhasználó gépén is rajta legyen a fontod. Erre különféle módok is lehetnek (Internet Explorer alatt például beágyazhatsz az oldalba fontot, de ezt ha jól tudom, Mozilla-alapú böngészők nem támogatják), a legbiztosabb, hogy a belépőoldalra teszel egy linket, és megkéred a felhasználóidat, hogy telepítsék a betűidet. Akkor viszont célszerű gondolni a windowsosokon kívül a unixosokra és a macesekre is.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 31, Thursday, 7:26 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül én is ezt a megoldást szültem meg (kiskép). Fura, hogy ma még van ilyen probléma. Még egy ötlet: ha egy fontkészítő programmal a Unicode felhasználói karakterek tartományába beteszem, akkor az működhet?

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 18:49 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
lucas.shell wrote:
Konkrétabban olyan kínai írásjelek megjelenítésére kellene egy XML dokumentumban, amelyek nem szerepelnek a Unicode-táblán. Merthogy vannak ilyenek. Régi, hagyományos jelek, amelyeket ma már nem használnak.

Elég nagy rakat ilyen van a Unicode U+FFFF feletti részében: http://www.unicode.org/charts/PDF/U20000.pdf – de még nem láttam eszközt, ami ezt a tartományt kezelni tudta volna.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 16:28 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:51
Posts: 60
lucas.shell wrote:
Bocs, ezt elfelejtettem mondani: böngésző. Weblapra menne. Kedves oravecz, nagyon köszönöm, hogy időt szánsz erre.


akkor azzal nem nagyon érdemes foglalkozni, hogy igényes-szabványos xml-ben hogy lehet ezt lekódolni, mert a böngésző ilyet nem ért.

nem nagyon van jobb ötletem, mint kisképfájlként betenni...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 15:45 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Bocs, ezt elfelejtettem mondani: böngésző. Weblapra menne. Kedves oravecz, nagyon köszönöm, hogy időt szánsz erre.

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 15:32 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:51
Posts: 60
lucas.shell wrote:
Konkrétabban olyan kínai írásjelek megjelenítésére kellene egy XML dokumentumban, amelyek nem szerepelnek a Unicode-táblán. Merthogy vannak ilyenek. Régi, hagyományos jelek, amelyeket ma már nem használnak.


mi lenne a megjelenítő alkalmazás? merhogy azzal kell ilyenkor tudatni, hogy mit is kezdjen a mivel.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 14:49 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Konkrétabban olyan kínai írásjelek megjelenítésére kellene egy XML dokumentumban, amelyek nem szerepelnek a Unicode-táblán. Merthogy vannak ilyenek. Régi, hagyományos jelek, amelyeket ma már nem használnak.

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 14:33 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:51
Posts: 60
lucas.shell wrote:
Köszönöm a választ. Szóval akkor igazán hatékony megoldás nincs. Ez az entitásdefiniálás egyébként hogy néz ki? Magának a karakternek egy képfájl lesz a forrása?


mire kellene ez egy kicsit konrétabban?

egyébként ezt meg az utána következő 3 oldalt érdemes megnézni, ha segít valamit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 13:28 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 14:35
Posts: 516
lucas.shell wrote:
Segítséget szeretnék kérni valaki hozzáértőtől. XML-ben hogyan tudom megoldani a Unicode táblán nem szereplő karakter (mondjuk kínai írásjel) definiálását?

Van olyan kínai írásjel, ami nem szerepel a Unicode táblán?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: unicode
PostPosted: 2008. January 30, Wednesday, 7:40 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
Köszönöm a választ. Szóval akkor igazán hatékony megoldás nincs. Ez az entitásdefiniálás egyébként hogy néz ki? Magának a karakternek egy képfájl lesz a forrása?

_________________
:)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group