NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 5:17

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 22:24 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Az emacs-ot honnan indítod?
De ha a teljes path-t beírod, akkor mindenképp működnie kell. (Ja meg persze chmod +x nonascii.pl nonasciitypes.sh


Last edited by szigetva on 2007. December 18, Tuesday, 22:25, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 22:21 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Biztos én vagyok a béna, de hozzáadtam a $PATH-hoz a home könyvtáram /bin-t, ahova a fájljaidat tettem (így: http://www.troubleshooters.com/linux/pr ... singleuser), az echo $PATH-ra ki is adja, de az emacs azt jelzi vissza, h a parancs nem található...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 22:00 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
De ha már, akkor bosszankodjunk egy kicsit ezen az új emacson. Az még hagyján, hogy le se szarja, amit én az .Xresources-omban mondok a háttérszínről (csak a C-x 5 f-fel indított külön ablakban lesz olyan a háttér), de pl. a kijelölt szöveget felülírja, mint a vizivig editorok. Meg jó, hogy olyan katakterkódolásban ment, amilyenben akarom, de valahogy mégsem úgy működik, ahogy várnám, már hex editorral is kellett fájlokat nézegetnem. Oké, hogy ezt mind lehet testre szabni, de miért kell más difóltokat beállítani, hogy aztán a mezei júzer keresgethesse, hol állítsa vissza a jól megszokott világrendjét. Az ilyen szarságok miatt rettegek minden apgrédtől.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 21:55 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Bocs, C-x h. De akárhogy máshogy is kijelölheted. Természetesen a bufferben levő fájlt. A szkripteket már betetted a ~/bin-edbe, vagy ahol szoktad az ilyeneket tartani (benne van a $PATHban, de ettől még nem biztos, hogy az emacs is tud róla, érdemes egy olyan termből indítani, ahol benne van...). Innentől a szkriptek shell commandként viselkednek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 21:46 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Na várj, nálam a C+h a help. Egyáltalán mit kell kijelölni? A teljes fájlt? Vagy a scriptet? Ha nem, hogy adom meg, melyik scriptet futtassa? Ha a scriptet, hogy adom meg, h melyik fájlon?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 21:31 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Nem kell elmenteni. Kijelölöd (C-h), majd M-x shell-command-on-region (M-|). Egy másik bufferba kiteszi, amit kell. (Csak ahhoz át kell írni egy kicsit, hogy a STDINről olvasson, <IN> helyett <>.) Ezzel az új emacsszal én is görcsölök egy csomót...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 21:25 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Köszi, ezzel ki tudom deríteni, ha már lementettem. De egyelőre nincs lementve. Mert ha bemásolom a szöveget, akkor ugye addig nem menthetem el latin-2-be, amíg ki nem irtom a nem latin-2-s karaktereket. Na, 99%-ukat kiirtottam. Most el seretném menteni.

Kösz!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 21:21 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Van két szkriptem, amivel sz'tem ki tudod deríteni:
nonasciitypes.sh
Code:
#!/bin/sh
for file
  do
  echo "*** $file ***"
  nonascii.pl $file | grep -v ^nonascii | cut -d: -f2 | sort | uniq -c
done
nonascii.pl
Code:
#!/usr/bin/perl -w

foreach $file (@ARGV) {
    print "nonascii characters in $file\n";

    open (IN,"< $file");

    undef $/;
    @line = split ("\n", <IN>);

    for ($i=0; $i<@line; $i++) {
        $I=$i+1;
        @column = unpack("C*", $line[$i]);
        for ($j=0; $j<@column; $j++) {
            $J=$j+1;
            unless ( $column[$j] > 31 && $column[$j] < 127 ) {
                $chr = chr($column[$j]);
                printf "line %d, column %d: <$chr>\t(ASCII %d, 0%o, %x)\n", $I, $J, $column[$j], $column[$j], $column[$j];
            }
        }
    }
    close (IN);
}


Top
 Profile  
 
 Post subject: emacs
PostPosted: 2007. December 18, Tuesday, 19:50 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
HELP!

Van egy fájlom az emacs-ban, marha nagy, gyakorlatilag latin-2 kódolásban, de valószínűleg van benne egy-két karakter, ami kilóg. Namármost:

1. Van-e arra mód, h az ember kikeresse, melyik karakter a ludas?

2. El lehet-e menteni valahogy erőszakkal úgy, h mondjuk a kilógó karakterek helyére tesz valami mást (pl. kérdőjelet -- az se érdekel, ha összekeveredik az eredeti kérdőjelekkel, mert előbb-utóbb úgyis meglesz a bűnös, de most akarom elmenteni a fájlt.

3. A felajánlott lehetőségek között van az iso-latin-2-with-esc, ez mit jelent?

Előre is köszönöm!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group