NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 11:25

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2011. May 17, Tuesday, 10:32 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Működik! Köszönöm.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2011. May 17, Tuesday, 9:50 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:51
Posts: 60
szigetva wrote:
Valaki tudja, mi van, és hogy lehet ezen segíteni?

Ezt tedd:
Code:
(defvar current-time-string-format "%Y-%m-%d %H:%M:%S")
(defun mystampli ()
  "Default mystampli funkcion."
  (let ((time (current-time-string)))
    (insert "last touched "
       (format-time-string current-time-string-format (current-time))
       " "
       (nth 1 (current-time-zone))
        "\n")))

(add-hook 'html-helper-timestamp-hook 'mystampli)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2011. May 16, Monday, 16:57 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A html-helper-mode-ot szoktam használni, feltettem, azóta HTML file-okhoz ez a default. Az oldalak végére tesz egy timestampot, de módosítani akartam a formatját. Ezt tettem a .emacs-om végére:
Code:
(defvar current-time-string-format "%Y-%m-%d %H:%M:%S")

(defun html-helper-default-insert-timestamp ()
  "Default timestamp insertion function."
  (let ((time (current-time-string)))
    (insert "last touched "
       (format-time-string current-time-string-format (current-time))
       " "
       (nth 1 (current-time-zone))
       )))
De nem működik. Ha kijelölöm és eval-region-özöm, akkor igen. Vagyis valami olyan lehet, hogy a .emacs beolvasása után veszi a html-helper-mode.el-t és az felülírja ezt. Valaki tudja, mi van, és hogy lehet ezen segíteni?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2010. October 2, Saturday, 16:49 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
fejes.lászló wrote:
Sziasztok!

Ismét Emacs ékezetes problémám van. Egy fájlban (latex forrás), amit korábban emacs-szal hoztam létre, és mindig jól működök, ha most nyitom meg, az ékezetes betűk helyett backslash + szám kombinációkat jelenít meg (pl. Morfol\363gia). Gondoltam, belekerült valami hibás kódolású karakter, hát csináltam egy listát, hogy mik vannak benne, és ezt txt-be lementettem. Amikor megnyitottam, minden jel tökéletesen jelent meg, és nem volt benne semmi furcsa. Ezek után a fájlt átneveztem tex kiterjesztésűre, és amikor megnyitottam, az összes ékezet helyett jött ez a bekszlesses-számos szutyok. Mi a fene lehet ez?

(Emacs 22.2.1, Ubuntu 10.04)

Köszönöm!
Így nem tom, küldd el a file-t


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2010. October 2, Saturday, 16:45 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Sziasztok!

Ismét Emacs ékezetes problémám van. Egy fájlban (latex forrás), amit korábban emacs-szal hoztam létre, és mindig jól működök, ha most nyitom meg, az ékezetes betűk helyett backslash + szám kombinációkat jelenít meg (pl. Morfol\363gia). Gondoltam, belekerült valami hibás kódolású karakter, hát csináltam egy listát, hogy mik vannak benne, és ezt txt-be lementettem. Amikor megnyitottam, minden jel tökéletesen jelent meg, és nem volt benne semmi furcsa. Ezek után a fájlt átneveztem tex kiterjesztésűre, és amikor megnyitottam, az összes ékezet helyett jött ez a bekszlesses-számos szutyok. Mi a fene lehet ez?

(Emacs 22.2.1, Ubuntu 10.04)

Köszönöm!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2009. March 22, Sunday, 10:20 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Kösz, még jól jöhet. :)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: emacs
PostPosted: 2009. March 22, Sunday, 10:13 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Most találtam, hogy az emacsban van olyan, h M-x longline-mode (http://lispy.wordpress.com/2007/07/12/d ... -wrapping/). Shogy mér jó ez? Ha vindóz júzereknek írsz, hálásak lesznek, ha egy bekezdés egy sor, és ehhez nem kell utána összeolvasztani a soraidat.

(De lehet, hogy ezt már mindenki tudta, csak én nem :oops: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 20, Thursday, 8:35 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Ezt most találtad ki, vagy ez is olyan létező hülyeség, mint a Gnu is Not Unix? :lol:

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 20, Thursday, 8:28 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Rájöttem, mit jelent a with-esc: Works as If THe accents were right, but they are Eventually all SCrewed up.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 20, Thursday, 8:22 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Kössz, ez nagyon jó trükk, alkalmazni fogom! (Annyira, h jut eszembe, én is alkalmaztam már, igaz, cirill betűs szövegekre, mert azzal tényleg impotens az emacs.)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 19, Wednesday, 23:24 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Az ilyet érdemes OOWriterrel nyitni és html-ként menteni (elvileg az abiwordék csinálnak ilyet filterként is, de még sose használtam). Az OO megkérdezi, milyen ékezeteket mentsen. Mondjuk lehetne több beállítása, de azért hasznos. (A simplifyoohtml.pl-t nem másolom ide, a budlingon megtalálod :D ).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 19, Wednesday, 22:07 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
A fájl úgy keletkezett, h több doc-ot kaptam, amit gmail-ben html-ként nyitottam meg, és úgy másoltam be az emacs-ba (a varázslatos C-c C-y kombinációval).

Másfelől nem azt mondtam, h te csapnál le a szaftos tartalomra, de vannak dolgok, amit az ember bizalmasan csinál, és nem szabad kiadnia a kezéből még akkor sem, ha bízik a másik diszkréciójában. Ez egy ilyen ügy, na.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 19, Wednesday, 21:38 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
fejes.lászló wrote:
Látszik, h már éjfél múlt! Küldjem el a fájlt, amit nem tudok elmenteni?
Hát valahogy csak keletkezett az a file, nem? Hogy nyitottad meg? Több file-ból montíroztad össze? Ha igen, küldhetsz darabokat abból a több file-ból, amiből összemontíroztad.

Ami a titkosságot illeti: természetesen nem kell az egész file ahhoz, hogy az ember véleményt mondjon. Anonimizálni is lehet (nevek, címek kitörlése). Végül pedig: furcsának tartom azt feltételezni, h. én annak a file-nak a tartalmát megnézem, pl. elolvasom. Legalábbis furcsa feltételezni egy adminról, aki amúgy a leveleidet pl. simán elolvashatná, de nyilván nem gondolod, h. meg is teszi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 19, Wednesday, 20:04 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Sajnos amint sejtettem volna, a "with-esc" látszólagos működése átverés. Az egész fájl olyan szar lett, amilyen tegnap a munkám kezdetén volt. Megpróbáltam az utf8 inputencode-ot, de az se segített. Végül a gedit-tel kiszedtem a kínai karaktereket, lementettem, megnyitottam emacs-szal, ahol most újabbfajta marhaságok jelentek meg, de legalább le lehetett menteni, és néhány köt LaTeX-hibaüzenet-követés után le tudtam fordítani a fájlt. Szóval: a "with-esc"-et senkinek sem ajánlom!!!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 19, Wednesday, 15:44 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
:lol:

Látszik, h már éjfél múlt! Küldjem el a fájlt, amit nem tudok elmenteni?

(Egyébként is bizalmas ügy, nem szabad kiadnom a kezemből. Most aztán furdalhat titeket a kíváncsiság. :wink: )

Különben ez a with-esc, amiről fogalmam sincs, micsoda, nagyon bejött, az ékezetesekkel minden rendben van!

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group