NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 11:42

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. July 9, Monday, 8:09 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
Most telepítettem a legújabb Ubuntut asztali gépre, és egyszerűbben felment, mint az XP. Meg szerintem ahhoz is, hogy használni lehessen, kevesebbet kellett vele ügyködni;


Hát én is mindig ezt mondom! :-)

Quote:
Tényleg, XP alá nincs valami olyasmi, mint az Automatix?


Mi az az Automatix? :oops:
Nekem anélkül is rém egyszerű.

Egyébként nyilván azért nem linux került a Mac-ekre, mert akkor Mac nélkül is használhattad volna a MacLinux-ot. Mert ugye akkor annak a jelentős részét is nyílt forráskódúvá kellett volna tenni, ha jól értem...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. July 9, Monday, 1:04 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Erik:
a legviccesebb szerintem az, hogy a Macek is Unix-szerű OS-t használnak, úgyhogy ha már mindenáron megfelelőt akarnak találni PC-re, akkor kézenfekvőbb lett volna egy Linux Beryl/Compiz ökörségekkel. (Szerintem elég sok Macesnél fontos a csillivilli-faktor, úgyhogy muszáj valamilyen dizálynos dolog, mint a Windows Aero. Mondjuk én ebből a háromból egyiket se szeretem, én gyors és kevés erőforrást megevő ablakokat akarok, nem cakkos szélű átlátszó OpenGL kockárafeszített stbstb. ablakokat; de hát az a korszellem, hogy legyen átlátszó, hát akkor legyen átlátszó. Csak ne az én gépemen :D )

Most telepítettem a legújabb Ubuntut asztali gépre, és egyszerűbben felment, mint az XP. Meg szerintem ahhoz is, hogy használni lehessen, kevesebbet kellett vele ügyködni; mondjuk ha nem lenne Automatix, akkor tovább tartott volna. Tényleg, XP alá nincs valami olyasmi, mint az Automatix?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. July 7, Saturday, 10:30 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
http://www.youtube.com/watch?v=Pa1RCg-C ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=cldeHjFi ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=7eTguZ5O ... ed&search=


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. July 2, Monday, 22:24 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
index wrote:
A barkács-megoldás ellenére (igaz, kerültük a gagyi összetevőket, és nem spóroltunk semmin) itt sem lett sokkal olcsóbb a pécé a Macnél: egy Windows Vistával megpakolva alig jöttünk ki 300 ezerből (az pedig kell, elvégre az iMachez is jár az OSX).
(http://index.hu/tech/hardver/pcmac260607/)

De miért egy olyan drága oprendszert kell venni ahhoz a szegény pc-hez, amikor van ingyenes is?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 27, Wednesday, 21:17 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Azt várhatjuk, h óriási ablakokat találnak...

http://index.hu/tech/tudomany/pingvin07062/

:-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. June 26, Tuesday, 18:24 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Nem tudom, mint nyelvészek mire mentek vele, de:

http://index.hu/tech/hardver/szjoli070613/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 27, Tuesday, 0:01 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
Nekem már a hálózati kapcsolatot sem sikerült beállítanom az Ubuntu alatt.


Érdekes, nekem éppen az a tapasztalatom, h ami működtethető linux alatt, az magától is működik, pl. a hálózatbeállításhoz linuxon hozzá sem kell nyúlni, mindent automatikusan megcsinál, Na persze mit értesz hálózat alatt, ha szoftmodemet akarsz beállítani, az igényel egy kis munkát, de általában meglepően egyszerű az is, ha már megvan a megfelelő program. (Ja, ha régi gépre installálsz régebbi linuxot, akkor persze hatványozotak lehetnek a meglepetések.)

Az utóbbi időben mindig azt tapasztaltam, h egy XP telepítése a valódi használhatóság állapotáig bonyolultabb, mint egy linuxé, ahol a driverek többsége automatikusan felmegy, és az egyes programokat sem kell külön telepítgetni. (Na jó, van, amit igen.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 27, Tuesday, 0:01 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Na igen, az OO--MS kommunikáció nem zavartalan (de asszem az MS--MS kommunikáció sem az). De nekem már a WYSIWYGgel is bajom van, az OO-t csak akkor használom, ha nagyon muszáj. De elismerem, van ilyen.


Last edited by szigetva on 2007. February 27, Tuesday, 0:04, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:58 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
szigetva wrote:
Gnome-on System > Administration > Networking, Xfce-n Menu > System > Networking, a KDE-t nem tom, de nem hiszem, hogy sokkal bonyolultabb. Milyen help file-ra gondolsz?

Itt nagyjából minden el van mondva, legalábbis nekem szinte mindig segített. Persze, ha nem tudod a netet beállítani, akkor hiába...

szp


Köszi, majd megnézem. Hát volt ott valami segítség hozzá a cd-n, arra gondolok, de már nem nagyon emlékszem. Az az igazság, hogy elég kevés időt töltöttem el a dologgal, úgyhogy nem mondtam én le a linuxról, csak egyszerűen rádöbbentem, hogy mire belakom, azzal rengeteg időm meg energiám fog elmenni. Ráadásul mindenféle melók miatt fontos, hgoy office-kompatibilis legyek (de úgy, hogy például a korrektúrák is átmenjenek, mer szívtam már open office-os partnerrel, aki nem látta, mit irkáltam hozzá a szövegéhez), úgyhogy Ubuntu egyelőre parkolópályán van, nem elvetve semmi esetre sem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:51 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Gnome-on System > Administration > Networking, Xfce-n Menu > System > Networking, a KDE-t nem tom, de nem hiszem, hogy sokkal bonyolultabb. Milyen help file-ra gondolsz?

Itt nagyjából minden el van mondva, legalábbis nekem szinte mindig segített. Persze, ha nem tudod a netet beállítani, akkor hiába...

szp


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:45 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Nekem már a hálózati kapcsolatot sem sikerült beállítanom az Ubuntu alatt. Egyszerűen nem úgy nézett ki a kezelői felület, mint a saját helpfájljában, hiányzott róla az, amire rá kellet volna klikkolni. Majd ha egyszer nagyon türelmes leszek, és nagyon ráérek, megpróbálom még egyszer.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:44 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
(Főleg azzal lett tele a tököm, hogy naponta 10-20M update volt...)


windózon nincs... :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:41 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
erik.svoboda wrote:
kalman, te nem fedorás vagy?
szigetva megtérített, nem olyan régen. Nem bántam meg. (Főleg azzal lett tele a tököm, hogy naponta 10-20M update volt...)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:41 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Nahát! Akkor mi vagyunk a ,,fanatikus júzerek''.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 26, Monday, 23:39 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
kalman, te nem fedorás vagy?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group