NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 7:55

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 10, Monday, 10:56 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
oravecz wrote:
Negatív. A wifi nem él (pedig bekapcsoltam a kernel fordításakor a wifi támogatását), és bár szépen hibernálja magát, utána nem ébred fel, hanem rendesen bootol. Lehet, h. végképp feladom ezt a dolgot. :-(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 10, Monday, 10:53 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Ma reggel az ubuntu úgy indult, h közölte: hiányzik az apt csomag. Ezután javasolta, h telepítsem az apt-get install apt paranccsal, ami persze nem működött. Nyomtam egy Ctrl+D-t, amivel a betöltés folytatódott, és látszólag minden rendben működik. A synaptic szerint az apt telepítve van (ami nem olyan furcsa, hiszen miért szedtem volna le. Örkényyel szólva: Mi ez? Mi ez?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 16:21 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
oravecz wrote:
Fhú, köszi, ezt nem láttam. Ez is időigényes próbálkozásnak igérkezik, de rajta leszek!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 16:10 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 16:51
Posts: 60
kalman wrote:
Jelentem: a Gutsy-val (7.10) két nap alatt nem sikerült megoldanom a hibernálási funkció működését (Thinkpad T42), pedig elolvastam vagy 100 fórumot (nemcsak nekem volt vele bajom), és a vagy 100 megoldási javaslatot, egyik se jött be. :-(


esetleg
ez működik (?)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 16:09 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
Mondjuk én se értettem. MOST mi van a gépeden? Annak a jelszavát kérdezheti csak, nem? :shock:


Az a gép nincs a neten. De: feltettem rá egy régi Ubit valamilyen jelszóval, amire nem emlékszem. Az a változat nem tudta beállítani a helyes képernyőfelbontást. Ezért aztán botor módon durván ráinstalláltam a majmot, egy új felhasználónévvel és jelszóval (amit már leírtam magamnak). Amikor újraindult, az új jelszót (vagy felhasználónevet?) nem fogadta el, és negyedórán belül győztesnek kellett nyilvánítanom. Ha lesz időm, legyalulom az MBR-t meg az egész hóbelevancot. Szerencsére semmi olyan nem volt (még) rajta, amiért kár lenne.

Ja, persze amikor leírtam az új név-pwd párt, az rögzült a fejemben, a másik meg végleg kiment a memóriámból (pedig tudtam, mert előtte beléptem valahogy hogy a desktopról upgrade-eljek).


Last edited by varasdi on 2007. December 9, Sunday, 16:11, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:59 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Mondjuk én se értettem. MOST mi van a gépeden? Annak a jelszavát kérdezheti csak, nem? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:55 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes.lászló wrote:
Ezt hogy érted? Az aktuális változatban használt jelszavadat tudnod kell (ha másért nem, hát a rendszerfrissítések miatt), egy még korábban használ jelszót pedig aligha kérdezett...


Nem mondanám, ha nem lenne igaz. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:48 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A Feistyvel még működik (nekem, DELL Latitude CPx), a deszktoppot meg nem szokom hibernálni... (De akkor meg se próbálom.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:45 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Jelentem: a Gutsy-val (7.10) két nap alatt nem sikerült megoldanom a hibernálási funkció működését (Thinkpad T42), pedig elolvastam vagy 100 fórumot (nemcsak nekem volt vele bajom), és a vagy 100 megoldási javaslatot, egyik se jött be. :-(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:41 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Ezt hogy érted? Az aktuális változatban használt jelszavadat tudnod kell (ha másért nem, hát a rendszerfrissítések miatt), egy még korábban használ jelszót pedig aligha kérdezett...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 7, Friday, 22:04 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
fejes.lászló wrote:
apgrédelt már valaki ubuntun 7.04-ről 7.10-re? érdekelne, volt-e valami gubanc...
Tudtommal nincs gubanc. Én ugyan 6.06-ról upgrade-oltam 7.10-re, azt csak teljes backup, tiszta lap módszerrel lehetett, de azt olvastam egy fórumon, hogy a 7.04-ről 7.10-re is így csinálják az okosabbak, mer ez a biztos.


Na, én ezt nem tudtam, és sikerült is kizárnom magam a rendszerből, mert az előző változatban használt passwordömet firtatta, amire meg már nem emlékszem. Úgyhogy most teljes gyalu lesz, aztán újbóli nekifutás.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 7, Friday, 21:33 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Na viszont ez az, amihez nekem semmi kedvem.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 7, Friday, 19:12 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
fejes.lászló wrote:
apgrédelt már valaki ubuntun 7.04-ről 7.10-re? érdekelne, volt-e valami gubanc...
Tudtommal nincs gubanc. Én ugyan 6.06-ról upgrade-oltam 7.10-re, azt csak teljes backup, tiszta lap módszerrel lehetett, de azt olvastam egy fórumon, hogy a 7.04-ről 7.10-re is így csinálják az okosabbak, mer ez a biztos.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 6, Thursday, 19:59 
Offline

Joined: 2007. January 31, Wednesday, 8:04
Posts: 31
Bocs, hogy csak úgy belekotyogok, de hátha valakinek hasznára lesz:
több disztribúció (Red Hat, SuSE, Ubuntu, Debian) lelkes feltétele majd kevésbé lelkes eltávolítása után a PCLinuxOS már két hónapja fut nálam, és úgy tűnik, marad. Szerethető.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 18, Sunday, 20:29 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Na nem frissítettem végül is, mert közben volt egy alaplapcsere, ami után a Feisty már nem akart elindulni, úgyhogy újraraktam az egészet. Úgy megvolt kb 1 óra alatt. Most rakom fel a windowst is, hát az "kicsit" több idő lesz (már most az), gyakorlatilag semmi hardvert nem ismert fel, még az alaplapra integrált vackokat se.

A Gutsy eddig nem csinált galibát, mondjuk leginkább csak örömködtem hogy felment, kibackupoltam a windows alóli cuccokat, írtam pár lemezt és ennyi. Dizálynos lett a csomagkezelő :P (azt nem tudom, hogy a használhatóságán ez mennyire változtatott, majd kiderül az elkövetkező napokban.)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group