NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 29, Friday, 6:40

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. April 27, Sunday, 20:21 
Offline

Joined: 2008. April 26, Saturday, 21:25
Posts: 2
Hálásan köszönöm! Pontosan erre volt szükségem, hogy hányadik bekezdés, milyen paragrafus. Mégegyszer kösz.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. April 26, Saturday, 22:44 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
Szerintem a 2007esben is benne van minden, letoltheto peldaul itt:

http://www.elte.hu/file/ELTE_SZMSZ_II_aug1.pdf

Az a teny, hogy 13 felevig allamilag finanszirozott vagy, az ebben is idezett 51/2007-es kormányrendelet 3. §-anak d) pontjabol derul ki egyertelmuen (ha 2002 es 2005 kozott vettek fel).

A masik fontos dolog, hogy csak limitalt osszeget kell fizetni a 11-12-13. felevedert, es akkor is csak, ha tullepted a kotelezo krediteid 110 %-at, a 363. § (1)-(3) bekezdeseiben talalhato.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. April 26, Saturday, 21:34 
Offline

Joined: 2008. April 26, Saturday, 21:25
Posts: 2
Sziasztok!

Tudnátok nekem segítni, hogy hol találok egy 2007 előtti SZMSZ-t? A következő félévem lesz az első túlfutó, és szeretnék egy biztos ponttal a kezemben bemenni a TO-ra, de mindelhol csak bolognás szabályzatokat találok. Kéne egy olyan, ami a kreditesekre vonatkozik. Köszönöm!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. February 6, Wednesday, 23:10 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
prezzey wrote:
Szóval sok mindent lehet elméletileg, de ha nincs ismeretség, rokon a tanulmányi osztályon stb. akkor a gyakorlat ettől nagyon messze van.

Nem egy és nem két dolog van, amiben a különböző egyetemi hivatalok konkrét jogszabályokat sértenek meg. Tapasztalataim szerint két dolgot lehet/érdemes csinálni:
1. Folyamatosan tudatosítani ezt ismerősökben. Ez a helyzet azért állhat fenn, mert jelenleg a hallgatók tömegesen fogadják el szó nélkül, hogy a tanulmányi hivatalokban megtagadják tőlük azt, ami jár nekik.
2. Ügyinzézésnél egyrészt szó szerint legyen a kezedben az a jogszabály, ami igazolja, hogy nekik kötelességük teljesíteni a kérésedet, másrészt tudjad azt is, hogy a hivatalban kinek ki a főnöke (ki gyakorolja felette a munkáltatói jogokat) és hol lehet megtalálni. Az ELTE BTK-n a tanulmányi hivatal vezetője Taskó Mihályné, az ő főnöke a dékán, Dezső Tamás, mindketten ugyanabban az épületben vannak, mint a Tanulmányi Hivatal. Ha a dékán is elutasít, noha jogszabály mondja ki, hogy ezt nem tehetné, akkor már az oktatási jogok biztosa az illetékes, de eddig még nekem sose kellett elmenni, mindig előbb megoldódott a dolog.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. February 6, Wednesday, 22:48 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
prezzey wrote:
(ez a fórum továbbra sem látszik az Új hozzászólások alatt)

Nálam látszik. Viszont ki tudja, melyik másik nem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. February 6, Wednesday, 21:34 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
(ez a fórum továbbra sem látszik az Új hozzászólások alatt)

Én az áthallgatásban sem vagyok olyan biztos, próbáltam (én személyesen, nem ismerős, rokon, stb.) a Közgázra áthallgatni nemzetközi jogot, ami meg volt hirdetve ELTE-s kóddal is (!!!), végül sikerült, de még így is rengeteg rohangászásba került. Pedig csoportosan mentünk, nem az én egyéni szocproblémám volt a dolog. Köv. évben már nem is írták ki ELTE-s kóddal, gondolom úgy gondolták, hogy akar a halál ezt adminisztrálni.

Másik példa: öcsém most akarja átkérni magát fizikus BSc-re az osztatlan képzésről, és irgalmatlan sokat szenved vele, lassan már odaköltözhet a tanulmányi osztályra. Azt állították, hogy elfogadják minden óráját, stb. de a gyakorlati megvalósítás megint hibádzik. Pedig ott a tanárok mondták, hogy szerintük akik épp a BSc bevezetése előtt jöttek (pl öcsém), azok kérjék át magukat, mert a tárgyak kompatibilisek, szóval egy csomóan akarják megcsinálni.

Szóval sok mindent lehet elméletileg, de ha nincs ismeretség, rokon a tanulmányi osztályon stb. akkor a gyakorlat ettől nagyon messze van.

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. January 28, Monday, 1:23 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
Sok embert ismerek, aki több szakot végez, nem mind BTK és mégis mind ingyen van. Egyébként meg nem a tanulásért kell fizetni, hanem a képzésért, de amíg a képzés államilag finanszírozott, addig az ember 13 félévet tanulhat az adófizetők pénzén, ha ezalatt hetvenhárom szakon végez, csupa különböző egyetemről, ő dolga. Csak a papírért kell, hogy felvegyenek a képzésre, de akkor is csak annyi félévet fizetsz, amennyi alatt befejezed, ha addigra megvan minden tárgy máshonnan, akkor maximum 1et. Ez azért jó, mert ha valaki 5 év alatt végez első szakján/szakjain és szeretne még egy BA-t/BSc-t, annak az első felét (másfél évet) ingyen is elvégezheti. Na nem úgy, hogy felvételizik, mert azt már csak költségtérítésre lehet, hanem úgy, hogy másfél évig még nem államvizsgázik, hanem áthallgat a másik egyetemre, később pedig elfogadtatja, amikor már felvették. Ezügyben be lehet sétálni mondjuk a BME tanulmányi hivatalba, hogy kezitcsókolom, ELTÉről jöttem áthallgatni, kérek neptunkódot. Működik! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. January 28, Monday, 0:52 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Ez nekem miért nem jelent meg az "új hozzászólások" listában? Most véletlenül kinéztem a főoldalra, és láttam, hogy narancssárga...

Pedig nagyon informatív.

Mondjuk engem felvettek anno elm. nyelv. államilag finanszírozottra, és beiratkozáskor közölték, hogy csak költségtérítésesként iratkozhatok be, mert a másik szakom hiába ELTE, de nem a BTK-n van. Az évfolyamunkból többen is így jártak. Viszont a párhuzamos képzés kompenzációt mindig be kell adni, mert kifizetik. Szóval a több párhuzamosan végezhető áll. fin. szak vsz csak akkor áll, ha mindkettő BTK, de a nagy része visszajön a kompenzációval akkor is, ha nem.

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Túlfutás, túlteljesítés (ELTE BTK)
PostPosted: 2008. January 14, Monday, 17:48 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
Kedves Mindenki!

Sikerült egyszer és mindenkorra utánajárni a túlfutók és túlteljesítők ügyének. Ezügyben az elmúlt években 2-3 különböző verzió keringett, gyakran mást mondott a TO, mást a HÖK, mást a portás, nem volt soha egyetértés, és persze mindenki úgy adta elő a saját verzióját, mint ami teljesen biztos.

Az alábbi infókat a TO-n 3 ember is megerősítette és kérésemre megmutatták az aktuális diplomázó túlfutók könyvelését is, így az alábbi infó 100%-os, kérlek Benneteket, hogy eszerint terjesszétek bölcsész ismerőseitek körében és ne higgyetek el semmi mást!

Az infók a NEM BOLOGNÁS, RÉGI, KREDITES hallgatókra vonatkoznak!

Amit kb. eddig is tudott mindenki:

Egyszakosoknak 8, két- és többszakosoknak 10 féléve van, ami alatt ingyen végezhet, amennyiben államilag finanszírozott. További 3 félévben még államilag finanszírozott, de nem juttatásképes, ösztöndíjat, szoctámot nem kap. Diplomázáskor a TO azt nézi meg, hogy hány félévet végzett a hallgató, attól a félévtől számolva, amikor először volt egyetemista államilag finanszírozott helyen. Ha 1 félévet futott túl, 15 ezer, ha 2-t, 25 ezer, ha 3-at, 45 ezer forintot kell egy alkalommal befizetni. A 4. plusz félév már költségtérítéses

És most jön a lényeg:

TELJESEN MINDEGY, HOGY EZ IDŐ ALATT HÁNY KREDITET VÉGEZTÜNK, PLUSZ KREDITEKÉRT FIZETNI NEM KELL!!!!!!!

Tehát például ha valaki kétszakos és 6 év (12) félév alatt végez, amely idő alatt 800 kreditet teljesített, akkor is csak egyszeri 25 ezer forintot kell fizetnie. Ha ezidő alatt csak 300 kreditet végzett, akkor is ennyi az összeg. Tehát mégegyszer:

NYUGOODTAN EL LEHET VÉGEZNI AKÁRMENNYI KREDITET BÁRMILYEN ANYAGI KÖVETKEZMÉNY NÉLKÜL!!!!!!!!!

Ez az infó MINDEN ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT SZAKRA vonatkozik, tehát aki belső felvételivel került államilag finanszírozott képzésre (pl.: elméleti nyelvészet) és ezáltal akár 3 szakot is végez finanszírozott képzésen, annak se kell fizetnie a plusz telejsítésért, csak a plusz félévért, a fentiek szerint.

Hozzáteszem még, hogy a 30-nál több kredit jelentősen növeli az ösztöndíj összegét (múlt félévben 4.2-es átlagra 51 elvégzett kredit mellett a havi összeg 37600 forint volt), továbbá, hogy az ELTE hatályos szabályzatai szerint a nyelvszakos nyelvórák kivételével AZ ELTÉN MEGHIRDETETT BÁRMELYIK ÓRÁT FELVEHETJÜK ÉS ELVÉGEZHETJÜK, HA VAN HELY. Tehát igen, az ember szabadidejében elmehet bármilyen szak bármilyen órájára, ha ott van hely, A TANÁR NEM KÜLDHETI EL és ha jól teljesít, az ösztöndíját is növelheti, FIZETNIE ÉRTE PEDIG NEM KELL, SEM AKKOR, SEM KÉSŐBB.

Továbbá:
NEM IGAZ, HOGY KÉT ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT SZAK CSAK TANÁRKÉPZÉSSEL VÉGEZHETŐ INGYEN!

Tanárképzés nélkül is ingyenes például az angol és német szakok egyidejű elvégzése, HA ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTT KÉPZÉSRE VETTEK FEL!

Mégegyszer mondom, ez az infó teljesen biztos, írásos bizonyítékát láttam, hogy így járnak el a végzősökkel.

Kérlek, terjesszétek, ahol csak tudjátok!

Köszönettel,

Recski Gábor


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group