NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:15

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. September 29, Friday, 16:46 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
fejes wrote:
Tebe, te meg ne tarts vissza semmit, így is kong a fórum az ürességtől! :?


De izé, én tényleges recneziót reszelgetek, olyan megjelenős típusút :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. September 29, Friday, 16:39 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
halk és naiv kérdés: recenzió = hibajegyzék?


A magam mentségére csak annyit, h én előre szóltam, h nem írnék recenziót, és lényegében azzal indult ez a topikcsokor, h az ember a megjegyzéseit megtegye. Termsézetesen írhatnék olyanokat, h ez vagy az a fejezet nagyon tetszett, de szerintem kissé mosolyognivaló lenne, h na, a fejes nyitott egy topikot, h megdicsérje Kálmántés Trónt. A seggnyalás vádjáról nem is szólva. Kritizálni bátran kritizál az ember, annak ugyanis megvan a kockázata, h végülis kiedrül: nincs igaza! AZon tehát nincs röhögnivaló, h fejes meri kritizálni a szerzőket, elvégre úgy kell fejesnek, ha magát égeti le, ha pedig igaza lesz, akkor segített a szerzőknek, és ez jó. Persze lehet, h megdicsérek valamit, és valaki erre bizonyítja, h aza akönyv legösszecsapottabb része -- de ha ilyen van, álljon elő vele inkább maga. Különben, mint már korábban mondtam, ami jó, arról nincs nagyon mit beszélni.

Különben meg szabad a pálya, ha úgy érzed, h hiányoznak az ilyen hozzászólások, hát csak rajta!

Tebe, te meg ne tarts vissza semmit, így is kong a fórum az ürességtől! :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. September 29, Friday, 15:47 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
Én hálás vagyok, hogy senki nem ír nagy recenzív hozzászólásokat, mert ha lelövitek az összeset, amit én bele akarok írni, akkor nem marad mit megírnom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. September 29, Friday, 14:25 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
halk és naiv kérdés: recenzió = hibajegyzék?

csak azért kérdezem, mert itt főleg mintha konkrét adatok, példák stb. kipécézése folyna, ami nyilván része egy recenziónak, de azért önmagában elég kevés, legalábbis én szívesen olvasnék a fórum tanult látogatóitól olyan recenzív ;) hozzászólásokat is, amelyek kissé átfogóbban közelítik meg a könyvet, pl. összehasonlítva más (magyar, külföldi) tankönyvekkel, megfelelő-e a stílusa szerintetek, jól tanulható-tanítható-e, a különböző témák megfelelő arányban kerülnek-e elő stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Bevezetés a nyelvtudományba, 61. o.
PostPosted: 2006. September 28, Thursday, 21:57 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Látom, a nagy hőzöngés (
Quote:
miért nem ír recenziót senki?
) ellenére pang a fórum. Talán ehhez hozzájárul az is, h a górcső alá vett könyv szerzői abszolút nyem nyilvánítanak véleményt, pedig igazán véleményt nyílváníthatnának, pl.
Quote:
Ezt alaposan elkúrtuk
vagy
Quote:
Ekkora böszmeséget még nem írt a könyvünkről senki!
stb. Az alábbiakban viszont ennél is részletesebben válaszolhatnak, mert kérdezek, nem bírálok.

A 61. oldalon a pénz szó olyan ejtését adják meg (az én átírásomban itt kb. [pe˘ęz] lenne (OFF megy a lengyel kormány! ON), az ott szereplő átírás kb. [latex][p\t{e\~e}z][/latex]), amely [sic!] nem egyezik meg a saját és környezetem nyelvváltozatában megfigyelt ejtéssel (amely kb. [péndz], nem zárva ki az é nazalizációját, viszont a n határozott megőrzésével (kivéve erősen náthás állapotban) és a z affrikálódásával. Érdekelne, h ki hogyan ítéli meg a fenti ejtésváltozatok előfordulását, ill. kérdezném a szerzőktől, h honnan vették a példát.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group