NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 12:13

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Szerintem:
J - LY maradjon (pontosan rögzítve), ahogy most van 23%  23%  [ 5 ]
J= OK, LY= nem OK 5%  5%  [ 1 ]
LY= OK, J= nem OK 0%  0%  [ 0 ]
hagyjuk, és esetleg változzon spontán 23%  23%  [ 5 ]
Legyen szabad mindig J-t írni LY helyett 27%  27%  [ 6 ]
Csak a profiknak kelljen ismerniük a különbséget J és LY között 5%  5%  [ 1 ]
Csak nevekben maradjon meg a LY 18%  18%  [ 4 ]
Total votes : 22
Author Message
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. August 10, Tuesday, 9:44 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
szigetva wrote:
Ha a j réshang volna, akkor a zöngésségi hasonulásban részt venne (ahogy a s, sz, f, z).

Miként a fortizálódott j részt is vesz: dobj – kapj. Persze a dobj j-je valóban nem azonos a „rendes” j-vel (nem úgy, ahogy viszont az ly meg a j viszont azonos).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. August 9, Monday, 22:01 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Akitlosz wrote:
A jö réshang, mint a sö ,szö, fö, zö.

Az ely pedig folyékony, mint az el, er.
Ha a j réshang volna, akkor a zöngésségi hasonulásban részt venne (ahogy a s, sz, f, z). De ugyanúgy nem vesz benne részt, ahogy a ly, r, l sem. (Ahol persza a ly-t és a j-t csak a kedvedért különböztettem meg.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. August 4, Wednesday, 11:58 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Quote:
Na pedig a zárt ë írását aztán végképp soha sehol nem tanítják, mert nincs is a magyar írásban. Aztán mégis lehet tudni tanulás nélkül is, hogy melyik hova való. Nem tanították, nem tanultam, nem gyakoroltam, aztán mégis tudom.
Honnét?
Egyszerűen magyar az anyanyelvem. Ennyi.
És ez - szándékosan nem akarok sokat mondani, inkább keveset - a magyar anyanyelvűek 40%-ának simán elég, hogy tudja, "érezze".


Gondoltam, h vmi iesmivel fogsz előhozakodni...

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. August 4, Wednesday, 6:35 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
Quote:
Egy 0,55%-os probléma messze nem az a súlyú probléma, amire érdemes lenne ennyi energiát beleölni.


Csak h visszadobjam a labdát - téged mi a francnak izgat annyira a nyílt-e vs zárt-e téma??? :wink: :wink: :wink:


Rátaláltam erre az antilyonista topicodra és gondoltam ellentámadást indítok. :-)

Szerintem nem csupán tájszólásilag, de köznyelvileg is lehet tudni és ismerni az ly-t és az ë-t is.

Nem fogadom el, hogy a zárt ë csupán tájszólás lenne, simán köznyelvi kiejtés.

Az ly-t meg lehet már nem hallani, de attól még tudni lehet mi (volt) a különbség a jé és ely között.

A jö réshang, mint a sö ,szö, fö, zö.

Az ely pedig folyékony, mint az el, er.

Ez ((is) lenne) a különbség köztük. Nem sok, az s, sz, z, f hangokat is lehet folyékonyan ejteni.

De persze utánanéztem e topicod hatására, hátha neked van igazad és borzasztó probléma ez az ly, de azt mutatják a statisztikák, hogy a helyesírási hibák 0,55% kapcsolatos csupán az ly/j problémával. Ilyen csekély súlyú problémáért pedig nem érdemes reformálni, legalábbis lenne pár ennél sokkal jelentősebb gondokat okozó helyesírási probléma is.

Egyébként írtam a zárt ë topicba is választ. Bizony van a zárt ënek jelentésmegkülönböztető szerepe is . Nem is kicsi, talán több is mint az ly vs. j esetében.

Te nem hiszed el, hogy személyes tapasztalataim szerint nem okozott különösebben nagy gondot a kisiskolásoknak az ly j megtanulása, mert egyszerűen valamennyire "érezték" hova melyik kell. (A l-ező példálózást meg sem merem említeni, pedig az sem teljesen hüleség, ha hiszed, ha nem.)

Na pedig a zárt ë írását aztán végképp soha sehol nem tanítják, mert nincs is a magyar írásban. Aztán mégis lehet tudni tanulás nélkül is, hogy melyik hova való. Nem tanították, nem tanultam, nem gyakoroltam, aztán mégis tudom.

Honnét?

Egyszerűen magyar az anyanyelvem. Ennyi.
És ez - szándékosan nem akarok sokat mondani, inkább keveset - a magyar anyanyelvűek 40%-ának simán elég, hogy tudja, "érezze".

Szerintem nagyon nem lenne okos dolog, ha a magyar köznyelv teljes mértékben csupán egyetlen tájszólás elemeire épülne.

A probléma magyarázata, hogy magyar irodalmi nyelvnek annak idején a tiszai, (északkelet)alföldi nyelvjárást kiáltották ki, és abban pont nincs se ly, se zárt ë. De azért kis mértékben belevettek elemeket más nyelvjárásokból is, például az ly-t, mert az l helyett j-zés azért ott is jellemző volt. Pl.. lyány, vagy jány ha úgy jobban tetszik.

Ami az északi, palóc, nyugati, dunántúli, és kisebb mértékben egynémely székely vidékek hangja.

De zárt ë nem volt ebben az irodalmi nyelvben, ezért az nem került be az ABC-be. Pedig jobban elterjedt mint az ly.
A fenti ly-nos vidékeken felül még a szögedieknek sem lehet gond, hiszen ahol ők őznek, pontosan odavaló a zárt ë.

vëdërhëz <-> vödörhöz, vërëshëz <-> vöröshöz, Szëgedhëz <-> Szögedhöz, mëglëhet <-> möglöhet.

Nem annyira bonyolult tehát ez a zárt ë dolog sem, ha lenne a magyar írásban ë betű, akkor annak írását a legtöbbeknek még sokkal könnyebb lett volna megtanulni, mint az ly-t, ami pedig valójában szintén nem nehéz.

Az egyszerűbb, következetesebb helyesírásnak természetesen én is örülnék, csak inkább például a kötőjelezésen, az egybe/különíráson, a hosszú/rövid magánhangzó szabályokon egyszerűsítenék.

Még azt is szabályozzák, hogy hova kell hosszú kötőjel és hova rövid kötőjel.

Megvannak hibbanva akik ezt kitalálták, de azok is, akik ezt hagyták nekik bevezetni.

Ezek külön-külön is sokkal jelentősebb helyesírási hibalehetőségeket okoznak, mint az ly.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. June 29, Tuesday, 12:41 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmez&#337;vásárhely
Quote:
Egy 0,55%-os probléma messze nem az a súlyú probléma, amire érdemes lenne ennyi energiát beleölni.


Csak h visszadobjam a labdát - téged mi a francnak izgat annyira a nyílt-e vs zárt-e téma??? :wink: :wink: :wink:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. June 29, Tuesday, 12:35 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmez&#337;vásárhely
Quote:
Egy 0,55%-os probléma messze nem az a súlyú probléma, amire érdemes lenne ennyi energiát beleölni.


Hát akkor te ne foglalkozz vele, és én meg had döntsem el, h én mibe fektetek energiát, ok? Már ne haragudj, de ezen az alapon pl. semmiféle alapkutatás sem lenne. Mit bánt az téged, h vki nonprofit módon mivel foglalkozik.

Másik dolog - leírtam, h ez mit jelent számomra. Úgy érzem abban a tévhitben élsz, h nekem ez a téma kimeríti a teljes érdeklődési körömet. Sztem elegendő, ha az itteni, általam nyitott topicokat szemügyre veszed, de javallom pl. a következő linkeket, ott több mindent is találsz:
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=list&where=1029
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=list&where=370
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=list&where=391
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=list&where=392
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=list&where=393

... ennyit arról, h a LY-J téma felvetése részemről mekkora "energia beleölést" jelent... :wink:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. June 28, Monday, 8:24 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
"1. Pedig ha figyeltél volna, akkor most lehet nem lenne ekkora problémád az ly-nal."

Amikor vki felhívja egy problémára a figyelmet, akkor azt nem pusztán csak azért teszi, mert neki személy szerint problémája van vele - vesd össze: a tüdőrákra nem csak annak van joga figyelmeztetni a dohányosokat, akinek magának is tüdőrákja van... még szép is lenne, ha csak csupa tüdőrákos dokit tartanánk kompetensnek a tüdőrák orvoslásában:)

Röviden - nem azért foglalkozom/foglalkoztam ezzel, mert problémám lenne vele. Vagyis jó lenne, ha nem tetszelegnél abban a tévhitben, h azt sugallod, h nem tudtam megtanulni az -ly- használat szabályait, és ezért igyekszem megtámadni az egész -ly- témát. Bocs, de a fenti felvetésed személyeskedés, nem érv a téma kapcsán.

"2. Ha akkoriban ennyire nem érdekelt a helyesírás hogyhogy mégis mostanra mégis te lettél az antilyonista főmozgalmár?"

Sztem a topic olvasása folyamán választ kapsz/kaphattál (volna) erre a kérdésedre, és megérted, h nem vok az:)


Quote:
„”Egyébként a mai magyar iskolákban a tanulók helyesírási hibáinak mindössze 0,55 százaléka származik
a j és az ly betû elhibázásából, vagyis országos átlagban 181 helyesírási hiba közül … csak egyetlenegy’”.


Egy 0,55%-os probléma messze nem az a súlyú probléma, amire érdemes lenne ennyi energiát beleölni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. June 25, Friday, 23:07 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmez&#337;vásárhely
"1. Pedig ha figyeltél volna, akkor most lehet nem lenne ekkora problémád az ly-nal."

Amikor vki felhívja egy problémára a figyelmet, akkor azt nem pusztán csak azért teszi, mert neki személy szerint problémája van vele - vesd össze: a tüdőrákra nem csak annak van joga figyelmeztetni a dohányosokat, akinek magának is tüdőrákja van... még szép is lenne, ha csak csupa tüdőrákos dokit tartanánk kompetensnek a tüdőrák orvoslásában:)

Röviden - nem azért foglalkozom/foglalkoztam ezzel, mert problémám lenne vele. Vagyis jó lenne, ha nem tetszelegnél abban a tévhitben, h azt sugallod, h nem tudtam megtanulni az -ly- használat szabályait, és ezért igyekszem megtámadni az egész -ly- témát. Bocs, de a fenti felvetésed személyeskedés, nem érv a téma kapcsán.

"2. Ha akkoriban ennyire nem érdekelt a helyesírás hogyhogy mégis mostanra mégis te lettél az antilyonista főmozgalmár?"

Sztem a topic olvasása folyamán választ kapsz/kaphattál (volna) erre a kérdésedre, és megérted, h nem vok az:)

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: " Le a 'LY'-vel, é'JJ'en a 'J'! " ???
PostPosted: 2010. June 25, Friday, 23:01 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmez&#337;vásárhely
"Éppen azért van ly a magyar nyelvben, mert kiejtés szerinti helyesírásunk van."

Bocs, de ha hajszálpontosan így lenne, akkor azt a hangot, amit "gy"-vel jelölünk ma, az teljesen hibás "gy"-vel jelölnünk - ha a magyar minden tekintetben kiejtés szerinti helyesírású lenne, akkor a ma "gy"-nek ejtett hangunkat "dj"-vel jelölnék...:)

"Az ly meg a j az nem pont ugyanaz a hang volt."

Iet írtam volna? Ha iet is írtam, annak nem sok köze van ahhoz, h ma már ugyanazt a hangot jelöljük vele.

"Attól, hogy mára szinte eltűnt a kiejtésbeli különbség még lehet azért érezni, hogy melyik szóba melyik való."

Akkor nálad van vmiféle fonológiai 6.érzék?:)

"De látom nálad ez az ly ellenesség életcél."

Legrosszindulatúbban is legfeljebb vmiféle kekeckedő hobbinak lehetne tartani ezt nálam, de semmiképpen sem életcél:)

"Gondolom rossz tanuló voltál, nem ment az ly megtanulása és ez annyira frusztrál, hogy máig hadakozol ellene."

Kisebb bajom is nagyobb annál, h arra figyeljek, amikor pl. az "ien" v "oan" -féle internetes rövidítéseimet megszólják hozzád hasonlóan:) És képzeld - nem voltam rossz tanuló, nyelvtan és stilisztika terén pedig pláne nem:) Ennek semmi köze sincs ahhoz, h a merev magyar nyelvi hagyományt kritikával illetem.

"Írták itt mások is, a helyesírás nem törvény, csak ajánlás. Úgy írsz, ahogy csak akarsz."

Ez a netre, a fórumokban való megnyilatkozásokra sztem fokozottabban vonatkozik - az ember nem születik 10-ujjas vakírónak, így ott egyszerűsít, ahol tud... nem hinném, h ezzel bárki is sérülne... vagy igen???

"Dicséretes, hogy a hozzád hasonlóan nehezebb felfogású gyerekek tanulását akarod segíteni a javaslatoddal, csak hát a helyesírásban vannak ennél sokkal-sokkal problémásabb, nehezebben megtanulható szabályok is."

Kösz - azért nálad is működik némi praktikus gondolkodás:) persze, h vannak fontosabb problémák is, de én ezzel foglalkozom, ezt hoztam szóba itt, ennyi. Nem életcélom, mint említettem - mellesleg a topic címének korrigálását is én javasoltam, mert még az itteni fórumgazdáknak sem tűnt fel, h már a címben is problematikus az "LY" minősítése:)))

"Rövid vagy hosszú, egybe vagy külön, kell vessző, vagy nem stb."

Egyetértünk - de ettől még lehet foglalkozni ezzel v szóba hozni ezt is, nemde? Az a tény, h vannak komplikáltabb problémák, még nem jelenti azt, h a csekélyebb jelentőségűekkel ne foglalkozzunk, nemde?

"Az ly sokkal csekélyebb probléma, már akinek az."

Én felhívtam rá a figyelmet, ennyi. Úgy hogy nem áll az, h...

"Biztosan nem vagy vele egyedül, de általánosnak se gondold!"

... nem gondolom általánosnak, de tény, h probléma.

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 2010. June 24, Thursday, 4:46 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
A nyelvtanórákat meg én is halálosan untam, olvastam közben, meg a jövőbeli terveimet szövögettem, álmodoztam, néha álmodtam (néha felriadtam), de sokkal hasznosabb lett volna, ha inkább magával a kommunikálással, beszédkészséggel foglakoztunk volna, azzal, hogyan kell alkalmaznia nyelvet, hogyan kell társalogni, stb., ....
... hű, ez már nagyon OFF, szóval UFF!


1. Pedig ha figyeltél volna, akkor most lehet nem lenne ekkora problémád az ly-nal.

2. Ha akkoriban ennyire nem érdekelt a helyesírás hogyhogy mégis mostanra mégis te lettél az antilyonista főmozgalmár?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 2010. June 24, Thursday, 4:34 
Offline

Joined: 2010. June 5, Saturday, 5:11
Posts: 221
Brain Storming wrote:
Tény, h nem a J-LY különbség a legkardinálisabb kérdés talán a magyar helyesírás oktatásban, de ez a legszembetűnőbb, hiszen itt a hagyomány vágja pofon a híres magyar alapelvet miszerint "kiejtés szerint helyesírásunk van". :


Éppen azért van ly a magyar nyelvben, mert kiejtés szerinti helyesírásunk van. (Kivéve ugye, hogy az ë-t is e-nek írjuk.)

Az ly meg a j az nem pont ugyanaz a hang volt. Attól, hogy mára szinte eltűnt a kiejtésbeli különbség még lehet azért érezni, hogy melyik szóba melyik való.

De látom nálad ez az ly ellenesség életcél. Gondolom rossz tanuló voltál, nem ment az ly megtanulása és ez annyira frusztrál, hogy máig hadakozol ellene.

Írták itt mások is, a helyesírás nem törvény, csak ajánlás. Úgy írsz, ahogy csak akarsz.

Dicséretes, hogy a hozzád hasonlóan nehezebb felfogású gyerekek tanulását akarod segíteni a javaslatoddal, csak hát a helyesírásban vannak ennél sokkal-sokkal problémásabb, nehezebben megtanulható szabályok is.

Rövid vagy hosszú, egybe vagy külön, kell vessző, vagy nem stb.

Az ly sokkal csekélyebb probléma, már akinek az.

Biztosan nem vagy vele egyedül, de általánosnak se gondold!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 6, Tuesday, 19:51 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Brain Storming wrote:
Tény, h nem a J-LY különbség a legkardinálisabb kérdés talán a magyar helyesírás oktatásban, de ez a legszembetűnőbb, hiszen itt a hagyomány vágja pofon a híres magyar alapelvet miszerint "kiejtés szerint helyesírásunk van".

Sztem a ly---j kérdést a hagyomány elve határozza meg, nem a kiejtésé. (Mongyuk nekem még általánosba magyarázták azt is, hogy hallani lehet a különbséget és ely között, pedig nem volt az oan régen, mármint viszonylag...) Az világos, hogy az elvek sokszorosan ellentmondanak egymásnak: a szóelemzés totálisen ellentétes a kiejtési elvvel, de a hagyomány elve is a szóelemzéssel és a kiejtésivel, az egyszerűsítés elve is szóelemzéssel és a hagyomány elvével... (Most zavarodtam bele.) De mindegy, mert a fő eszme, hogy a magyar helyesírás értelemtükröző jellegű mindezt magában foglalja, kisimítja az ellentmondásokat és béke van a földön, mióta ő uralkodik helyesírásunkban.

Szórakoztatásul ideteszem nektek ezzel kapcsolatban az egyik kedvenc tankönyvrészletemet:

Antalné Szabó Ágnes és/vagy Raátz Judit wrote:
Az ly betűként még ma is megtalálható hangrendszerünkben, de ejtése azonos a j fonémával.


Na, erre varrjanak gombot a pubik... (Vagy inkább a prepubik.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 6, Tuesday, 17:23 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmez&#337;vásárhely
Nos, én a móndszertani képzés hiányosságát úgy értettem, hogy nekgen van képzés arról, ami a "Hogyan tanítsam meg?" kérdéssel foglalkozik - mintha mindezt átjárítanák a tananyagszerkesztőkre, tankönyvírókra, aztán meg a tankönyveket meg alig használják az iskolákban... :evil: :evil: :evil:

1/OFF
Nálunk a módszertani képzés igazából csak a próbatanítások előtt jött elő úgy, h a szakvezető elmondta, hogy melyik témát hogyan szemléltessük, stb (jó, elárulom, itt technika szakról van szó! :wink: ), meg annyit mondott h férjünk bele az időbe, stb., stb., ... Amikor meg a komplex pedagógia-pszichológia szigorlaton szóbeliztem, akkor elkezdtem mesélni a saját egyéni tapasztalataimat, mire a vizsgáztató lehordott, h őt nem érdekli a gyakorlat, meg hogy hogy megy a nagybetűs életben, hanem az elméleti tudásom érdekli, mert ha nem tudom megnevezni a háttériemretemet, akkor nem is tudom amit tudnom kellene.

Tény, h nem a J-LY különbség a legkardinálisabb kérdés talán a magyar helyesírás oktatásban, de ez a legszembetűnőbb, hiszen itt a hagyomány vágja pofon a híres magyar alapelvet miszerint "kiejtés szerint helyesírásunk van".
Nos, a hagyomány sokmindennel pofozkodik, ez igaz, de itt aztán ököllel! :!: :!: :wink: :wink:

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 6, Tuesday, 16:12 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
molnarcili wrote:
aagnes wrote:
OFF
molnarcili wrote:
De a nyelvszakosok módszertani képzése fényévekre van az összes többi tantárgyétól (termtudokat, matekot beleértve), pl. mert létezik, ellentétben a többivel.
Nono, azért olyan is létezik. Legalábbis nekem speciel sikerült ilyennel találkoznom :) (most nem az össztétékás OT-ra gondolok, amit most inkább nem minősítenék, hanem valóban matek módszertanra. Sőt még jegyzet is volt, ami ugyan nem a legújabb, de kiindulópont, és egyébként is, a "nem létezik" kijelentés cáfolásához már elégséges :D )

Módszertani tantárgyak természetesen minden szakon vannak. VALÓDI MÓDSZERTANI KÉPZÉS --- fenntartom az állítást --- NEM LÉTEZIK.

Vagy ha bármilyen értelemben mondható, hogy létezik, akkor a magyar szakon is nyelvészeti képzés folyik, ui. a tantárgyak több, mint fele nyelvészeti tanegység, vannak könyvek, cikkek, tanulmányok stb. Ugye azt te sem akarnád nyelvészeti képzésnek mondani?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. March 6, Tuesday, 16:08 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
aagnes wrote:
OFF
molnarcili wrote:
De a nyelvszakosok módszertani képzése fényévekre van az összes többi tantárgyétól (termtudokat, matekot beleértve), pl. mert létezik, ellentétben a többivel.
Nono, azért olyan is létezik. Legalábbis nekem speciel sikerült ilyennel találkoznom :) (most nem az össztétékás OT-ra gondolok, amit most inkább nem minősítenék, hanem valóban matek módszertanra. Sőt még jegyzet is volt, ami ugyan nem a legújabb, de kiindulópont, és egyébként is, a "nem létezik" kijelentés cáfolásához már elégséges :D )

Módszertani tantárgyak természetesen minden szakon vannak. VALÓDI MÓDSZERTANI KÉPZÉS --- fenntartom az állítást --- NEM LÉTEZIK.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group