NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:25

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2009. July 17, Friday, 20:30 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Nem vicceltem, ez tényleg nagyon kéne. A kérdező pedig nem adott meg közelebbi témát.

Magyar szak, nyelvi jogok? Ugye nem mindegy, hogy milyen nyelveken olvasol. Így legkézenfekvőbb lenne pl. egy magyar kisebbség (magyarországi más etnikum vagy külföldi magyar anyanyelvű) összehasonlítása valamelyik másikkal (vagy ezeket egymással). Az összehasonlítás azért jobb, mint egy közösség leírása, mert jobban szembeszöknek a leírás potenciális szempontjai. Persze ehhez elég, ha egy korábban leírt helyzethez hasonlóan leírsz egy másikat. Ha jogi tanulmányokat nem folytattál, akkor ne nagyon akarj az írott jogból kiindulni, inkább arra figyelj, hogy milyen élethelyzetek vannak, és ezeken belül térj ki arra is, hogy a jogi keretek milyen problémákat okoznak (vagy mit oldanak meg). De magyar szakosként inkább valami olyat csinálj, amiből meglátszik, h nyelvészeti képzéstz is kaptál. :)

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2009. July 17, Friday, 20:16 
Offline

Joined: 2009. July 17, Friday, 19:29
Posts: 2
Köszönöm fejes.laszlo a jó ötletet! Majdnem lefejeltem a monitort. :D
Magyar szakos vagyok, BA-s, elsősorban a nyelvi jogok témaköre érdekel.
A keresőt hasztáltam, és ezt a topikot dobta ki.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2009. July 17, Friday, 20:11 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Vigyázz, a fejes.lászló sokszor viccel!

Nem mindegy, hogy milyen szakos vagy (mert nem az ElmNyelv szak fórumában kérdezel), meg milyen képzési formában vagy (régi ötéves vagy BA).

És csak az etimológia jöhet szóba?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2009. July 17, Friday, 20:06 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Az erza-mordvin átfogó morfofonológiai leírása, lehetőleg morfológiai elemző fejlesztésével egybekötve. Esetleg ugyanez vepszével.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2009. July 17, Friday, 19:34 
Offline

Joined: 2009. July 17, Friday, 19:29
Posts: 2
Üdvözlet mindenkinek!

Az érdekelne, hogy a fórum felhasználói, akik "benne vannak a lecsóban", milyet témát/témákat tartanának érdemesnek arra, hogy azokból szakdolgozat szülessen?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 27, Tuesday, 20:59 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Mindenképpen keress korosabb, lassan nyugdíjjaskorba lépő szabókat, ruhakészítőket. Nagy élvezettel fognak mesélni róla.

Vagy praktikus az utóbbi 5-10 év divatmagazinjait felkutatni, és azokat átböngészni! Így szakirodalomként is lehet hivatkozni rájuk.

vagy ott vannak a varró szakoktatók.

Ha segít ....

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. February 27, Tuesday, 20:30 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Gondolom, nem ez érdekel, azért elmondom. A ,,szókincsünk'' érzelmileg feleslegesen jelölt kifejezés. Egy szakdolgozathoz jobban illene az ,,A magyar szókincs változása...''. (Tudom, sokan használják amúgy, de itt lenne az ideje leszokni róla. Szerintem.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Nyelvészet szakdolgozat
PostPosted: 2007. February 27, Tuesday, 18:33 
Offline

Joined: 2007. February 27, Tuesday, 14:04
Posts: 1
Sziasztok!

Egy pici segítségre lenne szükségem.
Nyelvészetből írom a szakdolgozatomat: Szókincsünk változása a divat tükrében témában.
Az lesz a lényege, hogy milyen új ruhanevek jöttek be mostanában, de természetesen a régiek etimológiáját is próbálom megfejteni.
Találtam már sok könyvet, de ha tudnátok még mondani a témával kapcsolatban címeket, esetleg cikkeket, ahol találhatok újkeletű szavakkal kapcsolatban valamit, azt szívesen venném.

Minden vélemény érdekel és nagyon köszönöm!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group