NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 10:12

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 9, Tuesday, 0:38 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Én akkor zártam végképp a szívembe őket, amikor meglepő bátorsággal a szabad szellem szárnyaló nagyját, a történettudomány lánglelkű géniuszát, Glatz Ferencet tüntették ki (asszem tavaly v tavalyelőtt).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 8, Monday, 20:10 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Csoóri Sándor figyelmeztetett arra is, hogy ha az irodalomról elfeledkezünk, akkor elvész a nyelv is.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 8, Monday, 3:13 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
halmtomi wrote:
nem tehetek róla, én egyszerűen úgy érzem, hogy itt az átlagnál jóval nagyobb az önfényezés aránya, és ráadásul ordítóan amatőr, vagyis nemtörődöm módon osztják a díjakat.

Gyakorlatilag semmit nem láttam a Prima primissimából, mert kezdetektől averzióim voltak vele szemben. (Az eredményekről úgy-ahogy tájékozódom.) De azt nem hiszem, hogy az önfényezésben és az amatörizmusban akár csak megközelíti az Erzsébet-díjat. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 7, Sunday, 22:22 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Uj Péter írt egy cikket még a tavalyi Prímáról, sokkal jobban kifejezi azt, amit mondani akartam, főleg a 4-ik pont.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 7, Sunday, 21:22 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Tök mindegy, milyen indíttatásból adják. Egy része amatőr, más része meg nem. Engem ez valami végtelenül nem háborít fel (pedig kevés olyan dolog van). Ha állami lenne, akkor zavarna.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 7, Sunday, 21:16 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Jajj, tudtam, hogy ez lesz. Hogy ők tök lelkesen meg jófejen adják, én meg fikázom őket hálátlanul. Pedig én nem azt mondtam, hogy nem jófejség tőlük, hogy adnak. És persze, a filantrópiában mindig bennevolt az önfényezés (Carnegie Hall, Bill and Melinda Gates Foundation stb.). De nem tehetek róla, én egyszerűen úgy érzem, hogy itt az átlagnál jóval nagyobb az önfényezés aránya, és ráadásul ordítóan amatőr, vagyis nemtörődöm módon osztják a díjakat. És ha már itt vagyunk, szerintem ez a nagyobb baj, hogy nem nézik meg jobban, hova teszik a pénzüket. Ettől persze nyilván sokszor jó helyre megy, ennek én is örülök, meg amikor mehetett volna jobb helyre is, mint az itt tárgyalt esetben állítólag, nyilván akkor se ment teljesen rossz helyre.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 7, Sunday, 20:23 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
Fú, én ezt nem értem, mi a baj azzal, hogy adnak egy rakás pénzt, és a szemetek még reklámozzák is magukat. Köcsögök, vazze, vigyék a gagyi pénzüket, így nem is kell, fulladjanak bele.

[Idén 2 barátom lett Junior Prima és tök büszke vagyok rájuk, és szerintem megérdemelték. És majd adnak kölcsön, ha nekem ne fussa lakbérre. :D ]


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 7, Sunday, 19:36 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Szerintem a Prima Primissimának már a neve is olyan gagyi, hogy csak na. (Leginkább egy olasz pizzareklám csattanójaként tudnám elképzelni.) A tavalyit láttam, és rettenetes volt, pl. ahogyan a műsorvezető olvasta föl a kitüntetették laudációját, érezni lehetett, hogy többségükről életében először hallott, és amit olvas, se nagyon érti. Ráadásul nekem az egész kicsit olyan, hogy most itt jönnek a gazdag és főleg sikeres emberek, és főúri grandezzával megjutalmazzák a kis lúzer halbiológusokat meg bölcsészeket. Lehet, hogy igazságtalan vagyok, de én úgy érzem, hogy ez minimum 90%-ban az adakozók magamutogatásáról szól. És talán ezért van az, hogy nem nagyon néznek utána, ki is érdemelné meg igazán a díjat: nekik elég az, hogy kipipálják, hogy megjutalmaztak egy nyelvészt, aztán kész, szarnak az olyan részletekre, mint impakt faktor. Tulajdonképpen lehet, hogy örülnünk kéne, hogy 1) a nyelvészet egyáltalán eszükbe jutott, és 2) nem nyelvvédőt és nem is sumerológust jutalmaztak. ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 22:48 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Én kérek elnézést, teljesen megfeledkeztem az előzményekről. Azt hittem, egyszeri baki... Basszus, ki jön jövőre?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 22:43 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
ZsB wrote:
Mé, eddig "hiteles" vót?

Én is ezt akartam kérdezni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 22:42 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Úgy látom szombathelyinek kell ehhez lenni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 22:13 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
:idea: ez a díj már tavaly is előkerült: viewtopic.php?f=14&t=752

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 20:21 
Offline

Joined: 2007. July 13, Friday, 12:51
Posts: 138
fejes.lászló wrote:
Mindenesetre ettől kezdve a PP nem hiteles a szememben.

Mé, eddig "hiteles" vót?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 18:44 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
szigetva wrote:
iztos ciki, de nem kovettem munkassagat


Igen, ciki, de nem neked. Ugyanis nincs nagyon olyanja.

Mondjuk igen tiszteletreméltóan rengeteg finnugrisztikai munkát adott ki (köztük pl. kisebb finnugor nyelvek a gyakorlatban is használható, a mai irodalmi nyelvekre épülő szótárait), de ezek színvonala igencsak változatos.

Legutóbbi saját művének ismertetését az NyK 103-ben olvashatod (érthetetlen módon ez még nem tölthető le, szintén érthetetlen módon az ismertetések egyébként sem). Másik művének soha meg nem jelent recenziója...

Én pillanatnyilag a finnugor nyelvészek közül egyet sem tudnék megnevezni, akinek a nyelvészek számára nyújtható primissima-díjra esélye lenne. De ha csak finnugristák között lehetne ilyen címet kiadni, akkor is jópár embernek hamarabb járna, mint Pusztaynak. Már a jelölése is döbbenetes. Mindenesetre ettől kezdve a PP nem hiteles a szememben.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Prima primissima
PostPosted: 2008. December 6, Saturday, 15:04 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Biztos ciki, de nem kovettem munkassagat (asszem csak az Ugor-torok haboru utant olvastam anno). Nem komoly?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group