NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 3:55

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 228 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Next
Author Message
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. March 22, Monday, 20:44 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
18 fiatal magyar kutató felhívása.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. March 22, Monday, 12:06 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
szigetva wrote:
varasdi wrote:
Pokol Béla: Az akadémikus kérdés
A kommentek talán érdekesebbek, mint a cikk maga. :)
Ja. Csak nagyon idegesitő ez a nol.hu, hogy időnként újratölti magát, aztán kereshetem, hol tartottam. Másnak ez nem gond? (Chromium 5.0.359.0)

Az FF-ben asszem ez letiltható vagy beállítható az intervallum. A Chromiumnál nem tudom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. March 22, Monday, 11:27 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
varasdi wrote:
Pokol Béla: Az akadémikus kérdés
A kommentek talán érdekesebbek, mint a cikk maga. :)
Ja. Csak nagyon idegesitő ez a nol.hu, hogy időnként újratölti magát, aztán kereshetem, hol tartottam. Másnak ez nem gond? (Chromium 5.0.359.0)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. March 22, Monday, 9:35 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Pokol Béla: Az akadémikus kérdés
A kommentek talán érdekesebbek, mint a cikk maga. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. February 27, Saturday, 19:15 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Kálmán C. György (eddig) teljes sztorija, saját előadásában: hazugság, szolgalelkűség, etikátlanság, bosszú, zsarolás, tudománytalanság a Magyar Tudományos Akadémián


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:36 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
varasdi wrote:
a "legnemzetibb magyar kormány"
Ezt nem tudom értelmezni.

Szerencsére ez nem is feladatunk. :)

kalman wrote:
De mindegy is, kivánom, h ne csalódjá benne. Egyébként már jó ideje ő az elnök, és nem látom oan nagyon a durranást.

Nem is hiszem, hogy "durranásokat" fogsz hallani (bár a Filozófiai azért pukkant egy icipicit). De nem is hiszem, hogy ez lenne a lényeg. Egyébként pedig várjuk ki. Pálinkás már most annyi konfliktust magára húzott, mint Vizi az egész regnálása alatt sem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:29 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
a "legnemzetibb magyar kormány"
Ezt nem tudom értelmezni. (Ez olyan, mint a "mert megérdemlem"?) De mindegy is, kivánom, h ne csalódjá benne. Egyébként már jó ideje ő az elnök, és nem látom oan nagyon a durranást.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:22 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
varasdi wrote:
Elég nehéz lenne (szerintem) olyan meggyőző példákat felmutatni, ami kizárólag számunkra tud valamit mondani.
Pont erről beszélek, és azt próbáltam mondani, hogy gyanítom: a te Pálinkásod nem fogja kisöpörni azokat, akik a tudományuk "nemzeti" volta mögé bújva valójában nem csinálnak tudományt.

Elfelejted viszont, hogy ő éppen a "legnemzetibb magyar kormány" minisztere (is) volt. Szóval nehogy már őt akarja valaki kioktatni majd arról, mit jelent nemzetinek lenni... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:19 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
Elég nehéz lenne (szerintem) olyan meggyőző példákat felmutatni, ami kizárólag számunkra tud valamit mondani.
Pont erről beszélek, és azt próbáltam mondani, hogy gyanítom: a te Pálinkásod nem fogja kisöpörni azokat, akik a tudományuk "nemzeti" volta mögé bújva valójában nem csinálnak tudományt.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:16 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
varasdi wrote:
Engem az qrvára meglepne, ha a fizikus Pálinkás hagyná magát birkaként megvezetni azzal a ködös bölcsészdumával, hogy,
Hát nem tudom. Nem lehet, hogy kicsit túlidealizálod ezt a Pálinkás nevűt?

Remélem, hogy nem idealizálom túl, bár kétségtelen, hogy sokakban (és bennem is) van egyfajta csodavárás, hogy hátha valami megváltozik, és ezt a lassú döglődést felváltja valami más. Persze, koppanhatunk, majd meglátjuk.

kalman wrote:
Szerinted azt se fogja bevenni, hogy egyes tudományok ún. "nemzeti tudományok", ami azt jelenti, hogy külföldön úgyse lehet publikálni belőlük semmit, mert senkit se érdekelnek Mo.on kívül, és ezér nem lehet rajtuk számonkérni a nemzetközi ismertséget?

Elég nehéz lenne (szerintem) olyan meggyőző példákat felmutatni, ami kizárólag számunkra tud valamit mondani. Ha például költőket vagy írókat kutat valaki az Irodalomtudományi Intézetben (ennek ugyanis ott a helye), akkor illene megpróbálnia valami olyan általánosat is kihozni a kutatásaiból, ami akár a francia vagy olasz kollégáját is érdekelheti. Különben csak egy puszta tényhalmazt hord össze ami, hogy Chomskyt idézzem, "önmagában teljesen érdektelen". Ebben a jó öreg Noamnak teljesen igazat adok. Summa summárum: ha valaminek nincs általánosítható tartalma, az csak egy puszta ténygyűjtemény, feltételezhetően teljesen koncepciótlan módon összegyűjtve, háttérelmélet nélkül. (Persze lehet belőle elmélet, de ebben a formában nem az.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 20:04 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
Engem az qrvára meglepne, ha a fizikus Pálinkás hagyná magát birkaként megvezetni azzal a ködös bölcsészdumával, hogy,
Hát nem tudom. Nem lehet, hogy kicsit túlidealizálod ezt a Pálinkás nevűt? Szerinted azt se fogja bevenni, hogy egyes tudományok ún. "nemzeti tudományok", ami azt jelenti, hogy külföldön úgyse lehet publikálni belőlük semmit, mert senkit se érdekelnek Mo.on kívül, és ezér nem lehet rajtuk számonkérni a nemzetközi ismertséget?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 19:59 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
??? Ha az igazgató ítéli meg, akkor mit mérsz? Az igazgatón legfeljebb Rorschach-ot végezhetsz, ha mindenáron mérni akarsz.

:)

Engem az qrvára meglepne, ha a fizikus Pálinkás hagyná magát birkaként megvezetni azzal a ködös bölcsészdumával, hogy, "tudod, Jóskám, azt nálunk egyedül a Nagy Fehér Sámán képes eldönteni, hogy ki milyen kutató, mert ez egy ilyen szubtilis terület". Ezzel nem hiszem, hogy érdemes lenne még egyszer bepróbálkozni nála. Így is komoly következményei lehetnek annak, hogy megpróbálták hülyének nézni:
Mancs wrote:
A mostani vitával mindenesetre a filozófusok kihúzták a gyufát az MTA vezetésénél; azt a kissé fenyegető mondatot is hallottuk, hogy a közgyűlés akár meg is szüntetheti az intézetet, ha nem sikerül konszolidálni a belső viszonyokat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 18:34 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
kalman wrote:
Szerintem a belülről szót úgy értette, hogy 'az intézeten belülről'. És hogy az intézeten belül ki ítéli meg... kell-e kimondani? Nyilván az igazgató.

Mondjuk ebben is van valami, de Tebe kérdése akkor is jogos marad: ha ugyanis meg lehet ítélni, akkor már mérni is lehet.
??? Ha az igazgató ítéli meg, akkor mit mérsz? Az igazgatón legfeljebb Rorschach-ot végezhetsz, ha mindenáron mérni akarsz.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 18:28 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
Tebe wrote:
Én ezt már elsőre se értettem :oops: Min belülről lehet csak megítélni a teljesítményeket? És ha meg lehet ítélni, miért nem lehet a megítélést valamilyen skálára vetíteni, ami mérhető?
Szerintem a belülről szót úgy értette, hogy 'az intézeten belülről'. És hogy az intézeten belül ki ítéli meg... kell-e kimondani? Nyilván az igazgató.

Mondjuk ebben is van valami, de Tebe kérdése akkor is jogos marad: ha ugyanis meg lehet ítélni, akkor már mérni is lehet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: leendő akadémikusok figyelmébe
PostPosted: 2010. January 30, Saturday, 18:12 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Tebe wrote:
varasdi wrote:
Mancs wrote:
"Én válaszul világossá tettem, hogy az intézmény állományához ne merjen hozzányúlni. A teljesítményeket pedig belülről lehet csak megítélni; nincs olyan, hogy mérhetővé tétel" - érvel Vajda Mihály



Én ezt már elsőre se értettem :oops: Min belülről lehet csak megítélni a teljesítményeket? És ha meg lehet ítélni, miért nem lehet a megítélést valamilyen skálára vetíteni, ami mérhető?
Szerintem a belülről szót úgy értette, hogy 'az intézeten belülről'. És hogy az intézeten belül ki ítéli meg... kell-e kimondani? Nyilván az igazgató.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 228 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group