NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 12:33

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 20:33 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
kalman wrote:
varasdi wrote:
Nem tudom, én elég viccesnek találom a stílusát,
De ezt ugye nem a kolleginánk levelére mondtad?


Arra nem. :(

kalman wrote:
A cirkalmuált felveszem a jelöltek közé, ha több lesz, bocsássam szavazásra?


Az jó ötlet! ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 20:11 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
Nem tudom, én elég viccesnek találom a stílusát,
De ezt ugye nem a kolleginánk levelére mondtad? A cirkalmuált felveszem a jelöltek közé, ha több lesz, bocsássam szavazásra?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 20:08 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Nem tudom, én elég viccesnek találom a stílusát, és eszembe se jutott volna, hogy a vita bármelyik pillanatában is komolyan vegyem. Olyan, ahogy egy ahisztokhata íhhat, szerintem poén, as long as képes vagy viccként ránézni. Ha meg inszinuál, szóvá kell tenni, és kész.

cirkalmuál (V), ~ó (A): messzemenően őszintétlen és sunyi módon inszinuáló, de a felszínen nagyon udvarias stílus, melyet használói valószínűleg ellenállhatatlanul kultúráltnak és emelkedettnek, sőt cizelláltnak gondolnak (pl. Megkaptam János cirkalmuálkodó levelét --- no comment!)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Kommunikációs stílus
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 18:50 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Anyanyelvünk (sőt, az általam ismert más nyelvek is) szegények, én legalábbis nem ismerek olyan kifejezést, amely megfelelően leírja azt a kommunikációs stílust, amit egyes kollégák (és nem kollégák is) használnak. Szívesen adok egy üveg itókát annak, aki a legjobb javaslatot kitalálja, hogy kellene hívni azt a stílust, amit pl. az egyik kollégám használt, amikor körlevélben helytelenítette, hogy a sajtóban (kérdésre válaszolva) megmondtam, mi a munkahelyem, vagy amit Roquentin használ ezen a fórumon (de Tarlós úr stílusa is sokszor ilyen). Egyetlen általam ismert szó se írja le jól ezt a kimódoltan negédes, ugyanakkor messzemenően őszintétlen és sunyi módon inszinuáló, de a felszínen nagyon udvarias stílust. A használói valószínűleg ellenállhatatlanul kultúráltnak és emelkedettnek, sőt cizelláltnak gondolják ezt a taknyolást. Értitek, mire gondolok? Akkor hajrá, nyelvújításra fel!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group