NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 11:08

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 15, Wednesday, 0:57 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
varasdi wrote:
szerintem én legalább tíz ronggyal lógok a Kálmánnak,
Valójában sokkal többel, van róla egy kimutatásom, de mit számít az a pénz annak, aki ötezresekkel szokott rágyújtani?!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 15, Wednesday, 0:34 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
OFF-ON

Tebe wrote:
kalman wrote:
Mivel magánlevélben valaki feltételezte, hogy ez a topik immár közmondásos pénzéhességem egyik újabb megnyilvánulása, ünnepélyes eskü alatt kijelentem, hogy az eladott könyvek után semmiféle pénz nem ütötte vagy üti a markomat. Az illető pedig ismét remek emberismeretéről tett tanúbizonyságot.


Egyébként én is mindig dührohamot kapok, amikor az aranyaidat csörgetve kiszállsz az Aston Martinodból...


És ha még azt is tudnád, hogy néha ötezresekkel szokott rágyújtani, és hogy múltkor észrevettem, hogy a billegő konyhaasztaluk egy iPod nano-val van kitámasztva, akkor mit mondanál? :)

Egyébként én a személyes tapasztalataim alapján meglehetősen furcsának találom az idézett vádat, és ezzel valószínűleg többen is így vagyunk a tanítványai közül. Lehet, hogy ez már inkább a confession szekcióba tartozna, de pl. az a ciki helyzet áll fent, hogy szerintem én legalább tíz ronggyal lógok a Kálmánnak, ami az évek során során abból jött össze, hogy amikor még diákként az ő kocsijával mentünk valahová (pl. konferenciákra), akkor vagy valami nevetséges összeget kért, vagy valamivel nagyvonalúan elütötte a dolgot. Nem kell magyarázni legtöbbünknek, hogy egy diáknak, akinek nincs saját bevétele, mit jelenthet akár kétezer forint is. Szóval ezeket a gesztusokat kicsit nehezen tudnám összeegyeztetni azzal a bizonyos "legendás pénzéhséggel"...

OFF-OFF


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 14, Tuesday, 21:00 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Egyértelműen az internet a megoldás. Csak két, a nyelvészhallgatók szemszögből fontos munka, ami elérhetővé vált a neten: A nyelv és a nyelvek, Formális nyelvek.

Egyébként a TypoTeX igen szimpatikusan kezeli ezt a dolgot: az Elektronikus kiadványok oldalon tömegével tette letölthetővé a könyveit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 14, Tuesday, 19:17 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
kalman wrote:
Mivel magánlevélben valaki feltételezte, hogy ez a topik immár közmondásos pénzéhességem egyik újabb megnyilvánulása, ünnepélyes eskü alatt kijelentem, hogy az eladott könyvek után semmiféle pénz nem ütötte vagy üti a markomat. Az illető pedig ismét remek emberismeretéről tett tanúbizonyságot.


Egyébként én is mindig dührohamot kapok, amikor az aranyaidat csörgetve kiszállsz az Aston Martinodból... Hiába, ezek a mohó magyar bölcsészek, mindenük a pénz. Nyilván ezért választjuk e hatalmas gazdagsággal kecsegtető pályát :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 14, Tuesday, 18:06 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Mivel magánlevélben valaki feltételezte, hogy ez a topik immár közmondásos pénzéhességem egyik újabb megnyilvánulása, ünnepélyes eskü alatt kijelentem, hogy az eladott könyvek után semmiféle pénz nem ütötte vagy üti a markomat. Az illető pedig ismét remek emberismeretéről tett tanúbizonyságot.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: háromperceseket a netre!
PostPosted: 2006. February 13, Monday, 7:00 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
halmtomi wrote:
Tebe wrote:
Az biztos, hogy beszerezhetetlen, én is hetekig vadásztam rá tavaly minden eredmény nélkül :(


Az Egyetemi Könyvtárban van pár példány, én ott találtam végül :)


Szabó Ervinben én is megtaláltam végül, de meg szerettem volna vásárolni, afféle luxusként :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: háromperceseket a netre!
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 19:54 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Tebe wrote:
Az biztos, hogy beszerezhetetlen, én is hetekig vadásztam rá tavaly minden eredmény nélkül :(


Az Egyetemi Könyvtárban van pár példány, én ott találtam végül :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: háromperceseket a netre!
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 18:51 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
kalman wrote:
hp wrote:
a háromperceseket miért nem teszitek a netre?
Egyrészt nyitott kapukat döngetsz, Nádasdy már intézi a kiadóval, hogy megtehessük. Másrészt azért sajnálom, hogy nincs a könyvesboltokban (és vszleg nem is lesz), mert a beavatatlan tanárnénik és tanárbácsik így sose szereznek róla tudomást, erről már korábbi hozzászólásaimban írtam.


Az biztos, hogy beszerezhetetlen, én is hetekig vadásztam rá tavaly minden eredmény nélkül :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: háromperceseket a netre!
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 18:18 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
hp wrote:
a háromperceseket miért nem teszitek a netre?
Egyrészt nyitott kapukat döngetsz, Nádasdy már intézi a kiadóval, hogy megtehessük. Másrészt azért sajnálom, hogy nincs a könyvesboltokban (és vszleg nem is lesz), mert a beavatatlan tanárnénik és tanárbácsik így sose szereznek róla tudomást, erről már korábbi hozzászólásaimban írtam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: háromperceseket a netre!
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 14:56 
Offline

Joined: 2005. August 31, Wednesday, 19:05
Posts: 2
kalman wrote:
Erre én azt válaszoltam, hogy sajnos a magyar közönség legnagyobb részénél (gondoljatok általános és középiskolai tanárokra) még mindig 1) a 2) megvalósulásának kizárólagos útja.


felmerült bennem a kérdés, hogy ha a hárompercesek nem kapható, és a kiadó nem is szándékozza kiadni, és egyébként tényleg sok embert érdekelne, és Neked els?dleges célod sok emberhez eljuttatni, akkor a háromperceseket miért nem teszitek a netre?

hp


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 13:47 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
halmtomi wrote:
Hát igen, itt elérkeztünk az egyik ősbajhoz, hogy az egyetemek csórók, erre szerintem az lenne az (egyik) megoldás, ha bevezetnék a tandíjat (...). Csak erre megint jön a tiltakozás, mert minden magyar diáknak természet adta joga, hogy ingyen tanulhasson fejére omló egyetemeken.

(Télleg off: Egyrészt teljesen egyetértek: tandíj az egyetem nyújtotta szolgáltatásokért. Másrészt biztos vagyok abban, hogy ez sem nem szükséges, sem nem elégséges feltétele a normális egyetemi működésnek. (Ld. BME))


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 12:06 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Bocs a durva fogalmazásért, késő este írtam, és úrrá lett rajtam a rendpárti énem. :wink:

molnarcili wrote:
halmtomi wrote:
Be kell záratni azokat a helyeket, ahol nagy tételben másolnak jogvédett könyveket.


Zárassuk be a könyvtárakat!

Mert az a rossz hírem, hogy a csóró tanszéki, kari és egyetemi könyvtárak nagytételben fénymásolják a könyveket, ugyanis egyáltalán nincs pénzük arra -- mondják persze ők --, hogy új könyveket vásároljanak (új=2000 után jelent meg).


Hát igen, itt elérkeztünk az egyik ősbajhoz, hogy az egyetemek csórók, erre szerintem az lenne az (egyik) megoldás, ha bevezetnék a tandíjat (amit pl. mindenki fizethetne a diákhitelből, mert normális országokban erre van a diákhitel, amúgy lehet, hogy nálunk is, csak még nem árulták el). Csak erre megint jön a tiltakozás, mert minden magyar diáknak természet adta joga, hogy ingyen tanulhasson fejére omló egyetemeken. Ez kicsit offtopik itt, egy másik fórumon részletesebben meg van vitatva a tandíjtéma: http://seas3.elte.hu/forum/viewtopic.php?t=161
http://seas3.elte.hu/forum/viewtopic.php?t=195


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 12:01 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
szigetva wrote:
molnarcili wrote:
egyáltalán nincs pénzük arra -- mondják persze ők --, hogy új könyveket vásároljanak (új=2000 után jelent meg).
Akkor mit másolnak? :)

"A Drága Professzor Úr behozta nekünk, egyem a lelkét, hogy lemásoljuk."

vagy

"A Professzor Úr ajándékozott nekünk egy példányt a saját könyvéből, másoljuk le, mert a diákoknak kell és egy példány nem elég."


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 11:55 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
szigetva wrote:
molnarcili wrote:
egyáltalán nincs pénzük arra -- mondják persze ők --, hogy új könyveket vásároljanak (új=2000 után jelent meg).
Akkor mit másolnak? :)


Gondolom amihez hozzájutnak a FSZEK-ből vagy a MTAK-ból. (Esetleg a diákoktól, bár van, hogy még a másolásra sincs pénz.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006. February 12, Sunday, 11:45 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
molnarcili wrote:
egyáltalán nincs pénzük arra -- mondják persze ők --, hogy új könyveket vásároljanak (új=2000 után jelent meg).
Akkor mit másolnak? :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group