NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 19, Tuesday, 5:35

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 6, Monday, 10:30 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
molnarcili wrote:
OK, ez történt végülis. A helyzet akkor sem volt felemelő, ha törvényes. Bár a személyazonosságot a terembe való belépés előtt ellenőrizték (Kb. 300-400 embert egyenként), igen, az is a dolgozatok beadása előtt van.
Az a helyzet, hogy a vizsgára jelentkezik 300 ember, majd megjelenik 330. Ha nem küldjük el a nemjelentkezett 30-at, akkor leülnek, és amikor kiosztom a tesztet jövök rá, hogy 30 embernek nem jutott. Ezen a ponton elkezdeni a névsorolvasást még nagyobb gáz. Ezért kell még minden előtt. Ilyen a tömegegyetem. :(

Na de mingyár' ránkdörren valami gazda, hogy offtopik vagyunk.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 6, Monday, 7:53 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
szigetva wrote:
ETVSz 52. (1): Leckekönyv nélkül vizsgázni nem lehet. A vizsgán a részvétel feltétele szükség esetén a személyazonosításra alkalmas okirattal történő igazolása. Írásbeli vizsgán az oktató jogosult a dolgozatok beadása előtt ellenőrizni a résztvevők személyazonosságát.

OK, ez történt végülis. A helyzet akkor sem volt felemelő, ha törvényes.
Bár a személyazonosságot a terembe való belépés előtt ellenőrizték (Kb. 300-400 embert egyenként), igen, az is a dolgozatok beadása előtt van.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 6, Monday, 7:42 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
molnarcili wrote:
(Ezért kellet személyivel + indexszel érkezni MaMaNy-vizsgára :D Ami sztem egyébként méltatlan.)
ETVSz 52. (1): Leckekönyv nélkül vizsgázni nem lehet. A vizsgán a részvétel feltétele szükség esetén a személyazonosításra alkalmas okirattal történő igazolása. Írásbeli vizsgán az oktató jogosult a dolgozatok beadása előtt ellenőrizni a résztvevők személyazonosságát.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 22:48 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Szerintem ez a wordben simán előfordulhat mindenféle copy-paste nélkül is.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 22:28 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
fejes wrote:
Quote:
pl. valaki a copy-paste művelet után elfelejtette átállítani a betűtípust és így adta be bekötve

Lehet, hogy az én agyam lassú, de ezt nem értem... Hogyan látszik a betűtípusból, hogy más írta?


Konkrétan úgy nézett ki, hogy ment az egész dolgozat Times New Roman-ben, és egyszer csak az egyik mondat közepén átváltott mondjuk Arielbe. Aztán tovább TNM-ben. De lehet, hogy a betűnagyság különbözött, vagyis mondjuk végig 12-es, aztán egy félmondat 11-es, aztán megint 12-es. A lényeg az, hogy ránézésre látszott a különbség.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 22:17 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
Te mikor végeztél? Én nem akarlak téged nagyon kiábrándítani, de asszem a fenti eset teljesen általánosnak mondható az ún. tömegszakokon.


Nem mondom, hogy soha semmilyen csalással nem találkoztam, de körülöttem tömeges méretű csalás nem volt (hacsak nem tekintjük annak az egyes vizsgákon megnyilvánuló enyheséget, ill. a potyatanegységeket), és ami volt, arról sem tudtak a tanárok, pláne a BTK vezetése. Ha egy ilyen hirdetés az ETR-en van, akkor azt bármelyik oktató/adminisztrátor olvashatja, nem hiszem, hogy ne lenne kötelessége jelezni és eljárni. Persze ha a BTK oktatási dékánhelyettese az intézetek megkeresésére is tojik...

Quote:
pl. valaki a copy-paste művelet után elfelejtette átállítani a betűtípust és így adta be bekötve


Lehet, hogy az én agyam lassú, de ezt nem értem... Hogyan látszik a betűtípusból, hogy más írta?

Quote:
an egyetem (nem mondom meg, melyik), ahol a szakdolgozat bírálatra leadott két példánya mellé egy-egy háromoldalas rezümét is le kell adni, arra az esetre, ha nagyon elfoglalt bírálót kap az ember, aki nem tudja az egészet elolvasni.


Ez vezet a diplomák hiperinflációjához. Hogy az eredeti témánkhoz visszatérjünk: ilyen közegből érkeznek az emberek a szakmába.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 22:08 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
molnarcili wrote:
szigetva wrote:
Az ELTE Angol--Amerikai Intézete az elmúlt három évben négy alkalommal fordult a BTK Oktatási Dékánhelyetteséhez, hogy járjon el angol, ill. amerikanisztika szakos hallgatók plagizált szemináriumi dolgozatainak az ügyében. Egyetlen eljárás nem indult, de még válaszra sem méltatta a BTK a eseteket pontosan dokumentáló leveleinket.

A szemináriumi dolgozatok esetében nekem nincsenek illúzióim. A szűkebb környezetemben is sokan csinálják. Sőt, bevallom, idén nekem is megfordult a fejemben (--> ez mehet a gyónásközpontba). A magyar szakon ti. szerintem több dolgozat marad elolvastalanul, mint ahány (úgy, ahogy) elolvasódik... Így persze "könnyű".
A szakdolgozatról vagy az ennél komolyabb dolgozatokról viszont vannak / voltak illúzióim. (A saját szakdolgozatomról majd legközelebb a gyónásközpontba írok...)


Van egyetem (nem mondom meg, melyik), ahol a szakdolgozat bírálatra leadott két példánya mellé egy-egy háromoldalas rezümét is le kell adni, arra az esetre, ha nagyon elfoglalt bírálót kap az ember, aki nem tudja az egészet elolvasni. Erre aztán nagyon durva dolgok születnek: pl. valaki a copy-paste művelet után elfelejtette átállítani a betűtípust :shock: és így adta be bekötve. Ezt speciel elolvasta és észrevette egy tanár, de persze ebből se lesz semmi, mert ki gáncsolná el szegény hallgatót a legvégén...

Mondjuk szerintem annyiban az egyetemek is ludasak, hogy nem várhatják el őszintén azt, hogy a felvett milliónyi hallgatóból mindenki minden tárgyából eredetit és értékeset tudjon nyújtani. (Persze más kérdés, hogy aki felvetette magát, az erre válalkozott.) Szerintem ezt az egyetemek is érzik, ezért nem büntetnek. Vagyis mindkét fél (egyetem és diákok) úgy tesz, mintha nem tudná, hogy a másik is csak úgy tesz :) (mintha komoly dolgozatok születnének)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:44 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
fejes wrote:
Szerintem egy ilyen ötletnek már a felvetésének is minimum felfüggesztéssel, ha nem kizárással kellene járnia.

Te mikor végeztél? Én nem akarlak téged nagyon kiábrándítani, de asszem a fenti eset teljesen általánosnak mondható az ún. tömegszakokon. (Ezért kellet személyivel + indexszel érkezni MaMaNy-vizsgára :D Ami sztem egyébként méltatlan.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:38 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Esetleg arról van szó, hogy annyira nem érdekel senkit? Szerintem egy ilyen ötletnek már a felvetésének is minimum felfüggesztéssel, ha nem kizárással kellene járnia.


Amikor még arra is alig van ember, hogy az ETR-be felvigyék az órákat ill. a vizsgákat (volt olyan vizsgám a múlt héten, aminek az időpontját lezárás előtt 2, azaz KETTŐ órával tették fel, remélem elcsodálkoztak, hogy miért csak 4 ember jelentkezett rá a 80-ból) szóval hogy a normális ügymenet folyjon, akkor nem tudok csodálkozni azon, hogy a rendellenességekkel nem törődik senki. Csak el vagyok keseredve.

(A másik szakomon, ne vegye senki magára.)

A mai napon beléptem és ez fogadott:

Quote:
Tisztelt Hallgatók, Oktatók, Kollégák! A mai naptól (2005. június 1.) nem én töltöm be az Oktatási Főosztály főosztályvezetői posztját, ezáltal az ETR működtetésével, fejlesztésével sem én foglalkozom.
Kérem ezért, hogy a továbbiakban ne forduljanak hozzám kérdésekkel, észrevételekkel, csak az ETR üzemeltetésében részt vevőket - elsősorban a kari ETR-adminisztrátorokat - keressék problémáikkal.


Ez nagyon izgalmas, főleg, hogy a kari ETR-adminisztrátorok eddig sem fénysebes válaszadásukról voltak híresek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:25 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Quote:
Előző félévben arról akart egy ismeretlen e-mailen meggyőzni, hogy pénzért írjam meg az ált. pszich. szigorlat írásbelijét helyette. (Amúgy röhejes volt, mert ETR kurzusmailben küldte az összes szigorlatozónak, ha ezzel nem bukott le, akkor semmivel. Habár nem hallottam lebukásról, úgyhogy lehet, hogy mégse.)


Esetleg arról van szó, hogy annyira nem érdekel senkit? Szerintem egy ilyen ötletnek már a felvetésének is minimum felfüggesztéssel, ha nem kizárással kellene járnia.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:22 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Cili gyorsabb volt :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:21 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Kíváncsi vagyok, hogy aki rendszeresen "recycled" szemináriumi dolgozatokat ad be, az hogyan lesz képes később megírni egy szakdolgozatot. Ezen még nem gondolkodott el senki?


Azt is megíratja mással. Ez mondjuk elm.nyelv. szakon nem megy el, mert ott mindenki ismer mindenkit, de pszichológián szerintem simán. Előző félévben arról akart egy ismeretlen e-mailen meggyőzni, hogy pénzért írjam meg az ált. pszich. szigorlat írásbelijét helyette. (Amúgy röhejes volt, mert ETR kurzusmailben küldte az összes szigorlatozónak, ha ezzel nem bukott le, akkor semmivel. Habár nem hallottam lebukásról, úgyhogy lehet, hogy mégse. :shock: ) (Ja, értelemszerűleg nem méltattam válaszra. :lol: )

Vagy egyszerűen le kell fizetni a tanárt:
http://index.hu/politika/bulvar/veszteget060


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 21:19 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
fejes wrote:
Kíváncsi vagyok, hogy aki rendszeresen "recycled" szemináriumi dolgozatokat ad be, az hogyan lesz képes később megírni egy szakdolgozatot.

Ugyanazzal a módszerrel....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 20:58 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 23:20
Posts: 584
Location: http://fu.nytud.hu
Kíváncsi vagyok, hogy aki rendszeresen "recycled" szemináriumi dolgozatokat ad be, az hogyan lesz képes később megírni egy szakdolgozatot. Ezen még nem gondolkodott el senki?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005. June 5, Sunday, 20:48 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
szigetva wrote:
Az ELTE Angol--Amerikai Intézete az elmúlt három évben négy alkalommal fordult a BTK Oktatási Dékánhelyetteséhez, hogy járjon el angol, ill. amerikanisztika szakos hallgatók plagizált szemináriumi dolgozatainak az ügyében. Egyetlen eljárás nem indult, de még válaszra sem méltatta a BTK a eseteket pontosan dokumentáló leveleinket.

A szemináriumi dolgozatok esetében nekem nincsenek illúzióim. A szűkebb környezetemben is sokan csinálják. Sőt, bevallom, idén nekem is megfordult a fejemben (--> ez mehet a gyónásközpontba). A magyar szakon ti. szerintem több dolgozat marad elolvastalanul, mint ahány (úgy, ahogy) elolvasódik... Így persze "könnyű".
A szakdolgozatról vagy az ennél komolyabb dolgozatokról viszont vannak / voltak illúzióim. (A saját szakdolgozatomról majd legközelebb a gyónásközpontba írok...)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group