NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:09

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 20, Tuesday, 8:56 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
halmtomi wrote:
Azt nem értem, hogy ezek a görények honnan szerzik meg a célpontjaik címeit-telefonszámait. Nyilvános források? Vagy az áldozatok ismerősei súgnak nekik? :?:

hát a V.Gy. esetében nem. A saját oldaláról is levehették.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 20, Tuesday, 8:47 
Offline

Joined: 2007. July 13, Friday, 12:51
Posts: 138
http://kurucwanted.blogspot.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 21:05 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
halmtomi wrote:
Persze a kurucinfó üzemeltetőinek címe-telszáma nincs fönn a honlapon, gondolom.

Legalábbis elég furcsán értelmezik az impresszumot mint olyat:
http://kuruc.info/r/32/9072/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 21:03 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
halmtomi wrote:
Azt nem értem, hogy ezek a görények honnan szerzik meg a célpontjaik címeit-telefonszámait. Nyilvános források? Vagy az áldozatok ismerősei súgnak nekik?

Te például biztos vagy benne, hogy az összes WiW-ismerősöd távol tartja magát tőlük. (Én a magam vonatkozásában az ellenkezőjében vagyok biztos.) Egyébként meg elég egyetlen ember, aki a tudakozóban dolgozik. Egy 1998-as tudakozó-adatbázis, benne a titkos és rejtett számokkal, kering is a neten. Szóval szerintem akármennyire elszomorító, nem egy nagy feladat ilyen adatokat megszerezni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 20:00 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Azt nem értem, hogy ezek a görények honnan szerzik meg a célpontjaik címeit-telefonszámait. Nyilvános források? Vagy az áldozatok ismerősei súgnak nekik? :?: Persze a kurucinfó üzemeltetőinek címe-telszáma nincs fönn a honlapon, gondolom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 19:04 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
lucas.shell wrote:
Mert így elsikkad, hogy az Árpád-sáv igenis fasiszta jelkép IS volt.

Az árpádsáv(os) mint megnevezés rendszerváltás előtti (pontosabban 1992 előtti) adataként mindössze ezt a kettőt sikerült találnom (elég nagy anyag megforgatásával):
„A felszabadulás első napjai Sopronban. [...] Az óvóhelyek kiürültek, de állandóan Sopronban lakó járókelőt az utcákon az első napokban nem igen látni. Annál több volt a gyanús idegen, akik a nyilas uralom alatt ellepték a várost és elmenekülni már nem volt idejük. Ezek most már nem hordták a fekete nyilas egyenruhát, sapkát, Árpád-sávos karszalagot és revolvert. Külsejük is, arckifejezésük is megváltozott” (1954 Takáts Kálmá, in Soproni Szemle 1956/10).
„Niszlmájer Ernő ortodox kóser mészárszékét nálunk záratta be, és indíttatta be a húsdarálót: Felsőbbrendű Árpádsávos Csatnaházi Csonka Zuárd. Más néven: Náci bácsi” (1978 Sándor György).

Szóval vsz. maga az elnevezés nem létezett a nyilasok előtt, sőt tőlük sem találtam adatot. Szóval nekem még az is-sel is bajaim lennének. Érdekes módon 1992. október 23-án az egész jobboldal egységesen kérte ki magának, hogy azzal vádolják meg akár csak a szélsőségeseiket, hogy ilyen náci jelképet, mint az árpádsávos zászlót használnák. (Emlékezhetünk még az Egyenleg-sztorira.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 15:21 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 21:34
Posts: 143
Location: budapest
lucas.shell wrote:
martonfi wrote:
Úgy működnek, mint az állatok, ha beléjük rúgsz, pitiznek, ha partnernek tekinted őket, pláne behódolsz csak a legkisebb mértékig, hátba támadnak.


Úgy működnek, mint némely állatok... Mert a legtöbb sokkal értelmesebben viselkedik. Egyébként egyetértek. Én a szótárírók helyében amúgy nem vettem volna ki a "fasiszta jelkép"-et, csak melléraktam volna a másik jelentést. Mert így elsikkad, hogy az Árpád-sáv igenis fasiszta jelkép IS volt. Ilyen erővel a horogkeresztet is nyugodtan használhatnánk, mert az ősi keleti szimbólum is...

Ha jól értem, azt nem ígérték, hogy kiveszik belőle ezt a definíciót, csak változtatnak a szócikken.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 15:16 
Offline

Joined: 2007. June 8, Friday, 8:08
Posts: 237
martonfi wrote:
Úgy működnek, mint az állatok, ha beléjük rúgsz, pitiznek, ha partnernek tekinted őket, pláne behódolsz csak a legkisebb mértékig, hátba támadnak.


Úgy működnek, mint némely állatok... Mert a legtöbb sokkal értelmesebben viselkedik. Egyébként egyetértek. Én a szótárírók helyében amúgy nem vettem volna ki a "fasiszta jelkép"-et, csak melléraktam volna a másik jelentést. Mert így elsikkad, hogy az Árpád-sáv igenis fasiszta jelkép IS volt. Ilyen erővel a horogkeresztet is nyugodtan használhatnánk, mert az ősi keleti szimbólum is...

_________________
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 14:25 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
szigetva wrote:
Az érintettek azért nem túl boldogok tőle.

Az a baj, hogy a válaszukon hallatszott a félelem. És ezek attól bízzák el a legjobban magukat. Szóval szerintem az ilyennel csak a legkeményebb módon szabad kommunikálni. Úgy működnek, mint az állatok, ha beléjük rúgsz, pitiznek, ha partnernek tekinted őket, pláne behódolsz csak a legkisebb mértékig, hátba támadnak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 13:31 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 21:34
Posts: 143
Location: budapest
martonfi wrote:
tucyka wrote:
Nem igazán értjük, hogy mit ért a "tenyésztett nílusi székely" alatt

Ahogy a Hócipőből értesültem, arrafelé a kajmánt a zsidó szinonimájaként használják, gondolom, annak egy variánsa (vö. egyiptomi fogság).

és a kis buták még azt se tudják, hogy a Nílusban nincsenek kajmánok, csak krokodilok. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 19, Monday, 12:21 
Offline

Joined: 2008. January 3, Thursday, 1:04
Posts: 587
Location: Budapest
tucyka wrote:
Nem igazán értjük, hogy mit ért a "tenyésztett nílusi székely" alatt

Ahogy a Hócipőből értesültem, arrafelé a kajmánt a zsidó szinonimájaként használják, gondolom, annak egy variánsa (vö. egyiptomi fogság).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 18, Sunday, 21:05 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
szigetva wrote:
Az érintettek azért nem túl boldogok tőle.



Elnézést, én sem örülök, csak már szinte kizárólag LAP hiányzott volt tanáraim közül, akik vmi bődületes baromság híveinek célkeresztjébe kerültek. Marha büszke vok, h ijen mestereim voltak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 18, Sunday, 16:24 
Offline

Joined: 2008. February 2, Saturday, 9:49
Posts: 358
Location: Radolfzell-Konstanz / szül.Sepsiszentgyörgy
ki van hegyezve a bloger úr az tutti. Nem igazán értjük, hogy mit ért a "tenyésztett nílusi székely" alatt és hogy mi közünk van egymáshoz. Ezért egy bátrabb honfitársam meg is kérdezte tôle egy olvasói levélben. Izgalommal várjuk a választ :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 18, Sunday, 15:26 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Az érintettek azért nem túl boldogok tőle.

Mondjuk nagyon ki van hegyezve a blogger úr, mert a szótárat egyáltalán nem az ELTE adta ki és egyáltalán nem közpénzből adta ki a kiadója. Na mindegy, ezeknek lehet beszélni...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Lázár A. Péter a kuruc.infón
PostPosted: 2008. May 18, Sunday, 10:33 
Offline

Joined: 2006. March 27, Monday, 22:25
Posts: 50
Végre!!! :D

http://kuruc.info/r/26/24960/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group