NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 12:33

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 16, Sunday, 0:53 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Én IRC-n tanultam meg gyorsan vakon gépelni... :O

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 23:58 
Offline

Joined: 2005. February 16, Wednesday, 19:35
Posts: 80
Már szinte minden oprendszerre van egy rakat ingyenes tanítóprogram, de magyarra sajna télleg nem ismerek (max qwertz-re, oszt már csak az ékezetes betüket kell megtanulni). De engem max 5 percig tudtak ilyenek lekötni, viszont házipraktikaként jól bevált nálam, h Török Szultán-leveleket gépeltem le. Ennek elönye, h nem unalmas ;), és h nem jegyezhet meg az ember egyszerre több szót (gyakran 1-et sem), így kénytelen folyton a könyvet nézni a billentyük helyett. Nekem 1 oldalnyi bosszorgán és közgasszán biszkálló után már egész jól ment a gépelés. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 21:59 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A zubuntumba van egy olyan, hogy TuxTyping. Naon vicces, csak akkor tudod lelőni az ellenséges űrhajót, ha jó betűt ütsz le. Tanulás, szórakozás egyben :D (Viszont a magyar verzióját nem csinálták még meg, úgyhogy hajrá!)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 17:32 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
varasdi wrote:
Ha valaki jól meg akar tanulni gépelni, arra is van program (persze, az sok van).

Én valakitől azt hallottam, hogy úgy tanult meg vakon gépelni, hogy kinyomtatta magának a billentyűzetkiosztás képét és feltűzte a monitor mellé. Kényszerítette magát, hogy csak ott keresse meg egy betű helyét, de ne nézzen a klaviatúrára. Azt mondta az illető, hogy kb. két hét múlva, amikor leesett a papír a monitor mellől, már nem kellett neki visszaragasztania.

Van valakinek ennél jobb ötlete esetleg, hogy hogy lehet megtanulni vakon gépelni?(én már vagy 10 éve nem vagyok rá képes :( )


Nemtom, én egyszerűen megnéztem egy közgazdasági szakközepes tankönyvben, melyik billentyűt melyik ujjal kell, aztán tudatosan irányítottam az ujjaimat, és úgy 150 oldal múlva ment, mint a karikacsapás.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jómagam szótárak
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 17:09 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 21:34
Posts: 143
Location: budapest
varasdi wrote:
tokidoki wrote:
Azóta kiderült, hogy félreértés volt, az illető bocsánatot is kért. Sokáig fogunk még rugózni a "jaj bocsi reklámoztam pedig ezér itt haragszanak" témán?

(Ha olyasmit olvastam ki a hozzászólásodból, ami nem volt benne, akkor bocsánat. Paranoia is van a világon. :) )


Izé... a smiley nem mutatott valamit? ;)


ööö, de igen... gondoltam, hogy viccnek szántad, de ilyen jellegű poénkodásból is volt már elég (legalábbis nekem). :)

részemről spongyát rá.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 17:05 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Quote:
Hát, elég impresszív gyűjtemény


Nos, mit jelent az, h kipróbálták? Egy adat sincs arról, h pl. az angol-magyarban hány szó van, nem kerestek ki 10 szót, h megnézzék, abból hány és annak hány jelentése van benne stb.


Quote:
Van valakinek ennél jobb ötlete esetleg, hogy hogy lehet megtanulni vakon gépelni?


Nem tudom, de kérdezd meg Stevie Wondert...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jómagam szótárak
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 16:50 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
tokidoki wrote:
Azóta kiderült, hogy félreértés volt, az illető bocsánatot is kért. Sokáig fogunk még rugózni a "jaj bocsi reklámoztam pedig ezér itt haragszanak" témán?

(Ha olyasmit olvastam ki a hozzászólásodból, ami nem volt benne, akkor bocsánat. Paranoia is van a világon. :) )


Izé... a smiley nem mutatott valamit? ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jómagam szótárak
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 16:40 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 21:34
Posts: 143
Location: budapest
varasdi wrote:
Hát, elég impresszív gyűjtemény :) : http://techline.hu/kiprobaltuk/20071212_szotar.aspx

edit: eszembe jutott, hogy nem szabad "reklámozni" ;)


Szerintem a nyelvészettel kapcsolatos reklámok, nyelvészettel kapcsolatos termékeknek adott hírveréssel senkinek nem volt baja. Egy másik topikban valóban elhangzott egy kritika egy kéretlen reklámnak vélt bejegyzéssel szemben. Azóta kiderült, hogy félreértés volt, az illető bocsánatot is kért. Sokáig fogunk még rugózni a "jaj bocsi reklámoztam pedig ezér itt haragszanak" témán?

(Ha olyasmit olvastam ki a hozzászólásodból, ami nem volt benne, akkor bocsánat. Paranoia is van a világon. :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 15:09 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Ha valaki jól meg akar tanulni gépelni, arra is van program (persze, az sok van).

Én valakitől azt hallottam, hogy úgy tanult meg vakon gépelni, hogy kinyomtatta magának a billentyűzetkiosztás képét és feltűzte a monitor mellé. Kényszerítette magát, hogy csak ott keresse meg egy betű helyét, de ne nézzen a klaviatúrára. Azt mondta az illető, hogy kb. két hét múlva, amikor leesett a papír a monitor mellől, már nem kellett neki visszaragasztania.

Van valakinek ennél jobb ötlete esetleg, hogy hogy lehet megtanulni vakon gépelni?(én már vagy 10 éve nem vagyok rá képes :( )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Jómagam szótárak
PostPosted: 2007. December 14, Friday, 15:03 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
Hát, elég impresszív gyűjtemény :) : http://techline.hu/kiprobaltuk/20071212_szotar.aspx

edit: eszembe jutott, hogy nem szabad "reklámozni" ;)


Last edited by varasdi on 2007. December 14, Friday, 15:19, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group