NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:01

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:18 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Nem tudná valaki átküldeni? Nálam valamiért még mindig nem jön le...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 13:57 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Nem ugyanaz az eset, de én azt vettem észre, hogy régebbi ókori tárgyú könyvekben inkább Athénnek, -ben volt, az újabbakban inkább Athénnak, -ban. (Persze ezek könyvek. Meg talán régen még nem volt elterjedve az e-túltengésről szóló babona.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 12:32 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Egyébként tudjuk valahonnan, hogy a fotelban/fotelben-félék esetében tényleg az elölképzett változat felé kezd eltolódni az ingadozás? Kimutatta ezt valaki valahol?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 12:20 
Offline

Joined: 2006. June 13, Tuesday, 7:55
Posts: 45
Location: Szeged
Már előre látom, hogy aki nyilvánosan bírálja a Szarvashibát, azt a műsor készítői és "szakértői" ezzel intézik majd el: nincs humorérzéke.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 11:40 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Újabb vélemény (bár nem túl szószátyár) egy magánlevélből, nyelvésztől:
Quote:
Hát ez valóban elég ciki.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 4:41 
Offline

Joined: 2005. September 24, Saturday, 13:24
Posts: 24
Location: Budapest
3:07-nél isten télleg végigsimítja Ádám habtestét, vagy csak én nézek ilyeneket túl későn?

A végére szószerint kivert a verítek, olyan volt, mint a legszörnyűbb rémálmom. Nem merek lefeküdni.

Remélem nem veszik le a műsorról, amíg haza nem érek...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 23:42 
Offline

Joined: 2007. January 10, Wednesday, 0:41
Posts: 1152
Location: Hódmezővásárhely
Hát, most legalább láthatjuk, hogy mennyire következetes és valósághű képe van a nyelvművelő közösségnek a mai fiatalságról... valószínűleg magukból indultak ki... Mindenesetre remek elrettentő példa lehetne - gondolom majd megveteteik a DVD-változatot és ajánlgatják majd iskoláknak, nyelvtanóra keretén (sokkal inkább kretén) belőli levetítésre és "megbeszélésre"

... persze lehet, hogy beépített ügynökök készítették, akiknek éppen a meggazdagodás és a nyelvművelés lejáratása a célja, mert erre a kettőre biztosan jó ez a rakás digitalizált szarság!

_________________
"Le a 'LY'-vel, é'jj'en a 'J'!"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 23:36 
Offline

Joined: 2004. November 18, Thursday, 22:27
Posts: 560
Location: St. Looney Up The Cream Bun And Jam
Nehéz eldönteni, hogy röhögjön vagy sírjon az ember. Végülis a röhögést választottam. Csak nem gondolják ezek az emberek se, hgoy majd ők akkor most. A kutya nem fogja nézni rajtunk kívül.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 23:10 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
Ez minden héten lesz, mit szólnátok, ha vasárnaponként vennénk sört és mind együtt néznénk? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 22:36 
Offline

Joined: 2006. January 5, Thursday, 21:17
Posts: 90
Location: budapest
:shock: hát én bef..tam.

vki megtanult egy új animációs programot kezelni, az a gyanúm. meg hát ez az emós ifjú aki megmondja a tutit...
tartalmilag pedig szavakba nem önthető.

_________________
- i'm saying things and then hating myself for saying them. how did you get past that?
- didn't.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 21:07 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
Eléggé felbolydultak az ismerőseim. Néhány idézet magánlevelekből (úgyse lehet rájuk ismerni, és/vagy úgyse olvassák ezt a fórumot):
Quote:
"Az MTV szerint a műsor a humorra épít..."
volt benne humor???
ez vmi új neonos scifis humor?
gyerkekhez szólni, azt jelenti: igénytelenül???

Quote:
hát mit mondjak, hajrá, hajrá.
nem a gyerekekkel van gond, a fölnőttekkel.
Istennek mi köze az ikes ragozáshoz?
miért Ő teremtette volna?
és eccer azt mondják, h na, ezt hiába teremtetted...
aztán: MÁR nincs funkciója...
nem mindegy!!!!!
a magas-méj cuccnál, ami egy picit informativ lett volna, a Clinton ojan gyorsn elhadarja az összegzést, és csak fél másodpercig van az összesítő kiírás, hogy csak annyirt vettem le, hopy megiont az e-vel van vmi bibi...
elkeserítő ez sztem.

Quote:
a szakmai szövegről meg beszélni se érdemes.....

lásd van Balázsgéza alatt is élet...

úgy értem: alul lehet múlni

Quote:
szted leültettek 10 kölket, h véleményezzék????

úgy értem, műsorbaengedés előtt

Quote:
Erre valaki pénzt adott?
Fűtött volna inkább hajléktalanszállót tízezresekkel.

übergagyi.
Szerencsére max ártalmatlan pénzkidobás, mert annyira szar, hogy úgyse nézi meg senki.

Quote:
amúgy a nyelvmüvik eszközeit megtartották: idegméreggel való kínzás (az angyalheveréses v mijen részben)

Quote:
Ez nagyon-nagyon debil! [Bízhatunk benne, hogy az egyházak tiltakoznak. Ez még nekem is kicsit sok.]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 20:15 
Offline

Joined: 2006. February 16, Thursday, 17:02
Posts: 160
Location: Budapest, ELTE BTK
Megénztem. Biztosak vagytok benne, hogy ez a műsor nem a nyelvművelőket akarja gúnyolni? Komolyan kérdezem!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 14:38 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
fejes.lászló wrote:
Sajnos nekem az ízelítőből mintegy 200 byte jön le, ami kissé szűk egy 13 perces műsornak... Más tényleg látja?


Én látom. :( Brrr... ne nézd meg ebéd előtt, én még mindig émelygek egy kicsit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 11:52 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Quote:
a Szarvashiba a mindennapi boldoguláshoz szükséges nyelvhasználati szabályokat osztja meg a nézőkkel.


A mi anyukánk már megosztotta velünk, a tiétekről meg inkább nem mondok semmit...

Quote:
A hetente jelentkező, 13 perces Szarvashiba abban kívánja segíteni a nézőket, hogy képesek legyenek helyesen, igényesen és tudatosan kifejezni magukat az anyanyelvükön


Igen, igen, erre pont a heti tizenhárom perc a megfelelő keret!

Sajnos nekem az ízelítőből mintegy 200 byte jön le, ami kissé szűk egy 13 perces műsornak... Más tényleg látja?

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Új nyelvhelyességi műsor a Magyar Televízióban
PostPosted: 2007. December 8, Saturday, 10:57 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
tigris wrote:
http://index.hu/kultur/media/szarvas1207/

Hát elég dúrva.Ízelítő azoknak, akik nem akarják végignézni: "Az ikes igék feltételes módját már senki nem használja." Miiiii? Perszehogy használja, legfeljebb nem az ikes ragozású alakjait. Harc a Budapest Parádé ellen (mert "helyesen" Budapesti Parádé). ??? (Párhuzamként a Sixtusi kápolnát hozzák, és a helynevekre vonatkozó "szabályról" beszélnek, pedig a Sixtus nem helynév, hanem IV. Sixtus pápa nevéből van.) Beszélnek a "vegyes hangrendű" tövek toldalékolásáról (a férfival a "helyes", MERT eredetileg férfiú volt), meg arról a "borzalmas nyelvhasználatról", hogy meg-e látod, nem-e szállnál le. Apró érdekesség: "összetett igénél a segédige után jön az -e: Jó volt-e az ebéd? Amiben az a szép, hogy az iskolai nyelvtanban ez nem "összetett ige", és nincs benne "segédige". És így tovább...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group