NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 15:12

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 9:55 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
Miért ne lehetne, ha nem írt azóta senki róla? Ha meg igen és mást, akkor azt állítsd vele szembe.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 13, Thursday, 9:52 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
ktam, ugye nem gondolod komolyan, hogy egy ötven éve írt tanulmányra hivatkozva lehet beszélni a nyelvben ma zajló folyamatokról?

:lol:

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 12, Wednesday, 21:21 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Közben megnézettem öcsémmel mint feltételezett célközönséggel a műsort (fiatal, szereti a számítógépes animációt és a jó humort, nincs sok köze a nyelvészethez, stb.). A véleményét idézem:

#1: *nyomdafestéket nem tűr*
#2: Ezért valakik komolyan pénzt adtak?

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 12, Wednesday, 18:35 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
kalman wrote:
Egyébként tudjuk valahonnan, hogy a fotelban/fotelben-félék esetében tényleg az elölképzett változat felé kezd eltolódni az ingadozás? Kimutatta ezt valaki valahol?

Szépe György: Vegyes magánhangzójú szavaink illeszkedésének kérdéséhez. In: Benkő Loránd szerk.: Magyar hangtani dolgozatok. (Tanulmánygyűjtemény). Nyelvtudományi Értekezések 17. sz. Bp., 1958. 105--129.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 12, Wednesday, 18:01 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 18:20
Posts: 2183
A haverem nekem erdélyizmusnak tűnik.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 12, Wednesday, 17:58 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 13:24
Posts: 381
De a haverek, maszekek stb. nekem tovabbra sem jo (a haverrel, maszekkel mar inkabb).

(Ezt egyebkent batorkodtam a szerzonek is elmondani Veszprémben, ahol az ominozus cikket eloadta.)


Szoal nem biztos, h en bloc ki lehet ilyet jelenteni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 22:43 
Offline

Joined: 2005. July 20, Wednesday, 13:22
Posts: 24
kalman wrote:
Egyébként tudjuk valahonnan, hogy a fotelban/fotelben-félék esetében tényleg az elölképzett változat felé kezd eltolódni az ingadozás? Kimutatta ezt valaki valahol?


Zara Wanlass ICSH7-es előadásában beszélt erről, ő webcorpusokban megnézte ezeket, ezt mondja a (nemsokára megjelenő) cikkverzióban:

Quote:
This study has found that there is a significant difference in the amount of vacillation for so-called “vacillating” stems. [T]here is a pattern for vowel harmony in mixed stems. If the last syllable contains e or if the stem contains two or more neutral vowels, the suffix will most likely be front. This result is consistent with earlier claims in the literature about the front harmonic tendency of the low front vowel e. Only four words with final e following a back vowel are found in the HNC with more than 50% of results having back suffixes: bakter ‘watchman’, haver ‘crony/chum’, maszek ‘private sector’, and fotel ‘chair’, and only haver and maszek in Szószablya. (‘Evidence from online corpora for variation in Hungarian vowel harmony’, Approaches to Hungarian 10)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 20:46 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
prezzey wrote:
A Primer in SF Xenolinguistics:
http://www.xibalba.demon.co.uk/jbr/lingo.html


Basszus, szerintem ez sokkal érdekesebb lenne "az ifjúság"-nak, szórakoztatva lehetne komoly tudást átadni.

Komolyan nem értem a műsorkészítőket, szerintem ezek még egy BG-szintű muksóval se konzultáltak, mielőtt lökni kezdték. Ezt a "borzalmas nyelvhasználat"-ot már talán ő se merné nyomni...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 20:12 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Quote:
Én benne vagyok, sztem qrva jó ötlet. Tudsz szerezni hozzá kapacitást?


Hát, öööööö passz, de körbekérdezhetem a filmes barátaimat, ha komolyan gondolod. Ők tuti el tudnak irányítani valakihez.

Quote:
És abba is animálni kéne egy emós meg egy meleg csákót?


Frankón :D De nem értem, miből derül ki, hogy a másik meleg? (Az emó az még leesett.) A melegek hülye sapkát hordanak? Azt hiszem, nem néztem elég alaposan. (Folyamatos asztalt lefejelés közben nehéz.)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 20:11 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
ZsB wrote:
áldás, békesség
Innen meg respect. Jól megmondtad sztem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 20:04 
Offline

Joined: 2007. July 13, Friday, 12:51
Posts: 138
Csoda szar
http://index.hu/kultur/korrektor/csodaszar/

áldás, békesség
ZsB


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 20:01 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
prezzey wrote:
(Nem lehetne inkább a Hárompercesekből TV-sorozatot készíteni? Plix plox!)
Én benne vagyok, sztem qrva jó ötlet. Tudsz szerezni hozzá kapacitást? És abba is animálni kéne egy emós meg egy meleg csákót?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 19:57 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Végignéztem...

Szerintem valakinek az agyára ment az Adobe Creative Suite. Amúgy a képi világ a Fiatal Baloldal választási propagandafilmjeire hasonlít, csak azok egy fokkal kevésbé voltak kuszák. Nem tudom, van-e személyi átfedés a készítők között, vagy egyszerűen ezt indukálja a Flash és az Aftereffects, ha felkerül a gépre. :O

Az elején teljesen azt a benyomást tette a műsor, hogy a nyelvművelőket parodizálja, de amikor jöttek az "öntsük a tényeket a nézőkre" részek, akkor kezdtem rájönni, hogy mégse, ez állítólag komoly. A sci-fi irodalomban ezt hívják "info dump"-nak, és legkésőbb a hetvenes évektől gyakorlatilag konszenzus van arról, hogy kerülendő. Itt is jól látszik, hogy miért, szerintem ha valaki nyelvészeti előképzettség nélkül felfogja a sűrített "érveket", hogy mit miért ne mondjunk, annak gratulálok. Vagy ez valami agymosási technika? (Idegméreg :D )

Mindenesetre nem lepődnék meg, ha kultvideó lenne belőle, mint Szalacsiból. Lehet, hogy a Magyar Televíziónak a Youtube felé kellene orientálódnia a műsorkészítésben? Megalol.

(Nem lehetne inkább a Hárompercesekből TV-sorozatot készíteni? Plix plox!)

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:38 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Köszönöm, megkaptam. Hát elég gagyi! Kulturális főszerkesztőség???

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. December 9, Sunday, 15:23 
Offline

Joined: 2004. November 10, Wednesday, 21:53
Posts: 2548
fejes.lászló wrote:
Nem tudná valaki átküldeni? Nálam valamiért még mindig nem jön le...
Most rakom éppen fel ide, pár perc és ott lesz (23MB).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group