NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:23

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 29, Thursday, 0:44 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 19:48
Posts: 67
fejes.lászló wrote:
Kedves főnök, higgye má el, ha leírom, nem kerülhettük volna el a figyelmeztetést...
Nem arról van szó, azt hittem, valaki mást kellett volna szerinted figyelmeztetnünk. De aztán rájöttem, ez paranoid gondolat volt, erről jutott eszembe az előbbi bonmó.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 29, Thursday, 0:39 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Kedves főnök, higgye má el, ha leírom, nem kerülhettük volna el a figyelmeztetést...

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 22:53 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 19:48
Posts: 67
fejes.lászló wrote:
Azért a hozzásuzólásomért, amit nem írtam le. Mindenkinek egyszerűbb, ha megkapom a figyelmeztetést, és ebből tudhatja, mi a véleményem.

:-) Lehet, hogy nem passzol ide, de most jutott eszembe: Nem vagyok paranoid, csak ők akarják elhitetni velem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 22:49 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Azért a hozzásuzólásomért, amit nem írtam le. Mindenkinek egyszerűbb, ha megkapom a figyelmeztetést, és ebből tudhatja, mi a véleményem.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 22:45 
Offline
Site Admin

Joined: 2006. December 27, Wednesday, 19:48
Posts: 67
fejes.lászló wrote:
Ismét kérek egy moderátori figyelmeztetést.

Miért is?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 21:28 
Offline

Joined: 2004. November 15, Monday, 15:46
Posts: 612
Oktatás és köznevelés kategóriában ennél is durvább:

Quote:
Pasqualini Éva, a BZSH Scheiber Sándor Gimnázium és Általános Iskola tanítója. Zeneterápiai tudását és tapasztalatát eredményesen alkalmazza a mindennapos nevelésben és ének-zene órákon. Munkája során kiemelten törekszik tanítványai vallásos nevelésére is. Az élményszerű ismeretszerzést különböző kiadványokkal segíti. Tavaly óta egy, a zsidó vallási ünnepekhez kapcsolódó gyűjtemény szerkesztésén munkálkodik.


Szóval azt csinálja, ami a munkája, egy vallásos jellegű iskolában ének-zenét tanít, valamint van egy valami, amit ír, de mivelhogy még nem látott belőle semmi se napvilágot (a neten nincs semmi a díjátadón kívül erről a témáról - hacsak nem elírták a díjazott nevét), ezért higgyük el bemondásra? Vagy nem sikerült még a nevét se leírni helyesen, ezért nem találja meg a Google?

(Mondjuk nekem is mindig elírják a nevemet, pedig egy fokkal egyszerűbb. Úgyhogy ezt elképzelhetőnek tartom.)

A magyar tudomány kategóriát nem véleményezem, mert az MFB-nek pályáztam egy ösztöndíjára, amit nem kaptam meg (nem erre, de ha tudtam volna, hogy kell erre pályázni, akkor pályázok :D ), úgyhogy elfogult vagyok :wink:

_________________
http://www.prezzey.net


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 20:38 
Offline

Joined: 2007. September 9, Sunday, 18:13
Posts: 2367
Ismét kérek egy moderátori figyelmeztetést.

_________________
A hozzászólás tartalma magánvélemény, semmilyen közösségnek vagy intézménynek, legfőképpen pedig a hozzászóló munkahelyének hivatalos álláspontját nem tükrözi. (BIJE)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Junior prímák
PostPosted: 2007. November 28, Wednesday, 17:27 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 22:55
Posts: 571
Location: Budapest
ktam wrote:
Nagy Levente Péter alkalmazott és általános nyelvész, angol nyelvtanár. Kutatási területe a legmodernebb nyelvészeti irányzatokhoz kapcsolódik. Speciális kutatási területe a Magyarországon elméletileg alig kutatott igazságügyi (jogi) nyelvi szakértés.
Asszem ő adott interjút a Narancsba a Manysziról.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Junior prímák
PostPosted: 2007. November 27, Tuesday, 13:06 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
Érdekes lenne tudni, kit jelöltek még a nyelvész kategóriában.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Junior prímák
PostPosted: 2007. November 27, Tuesday, 11:55 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Quote:
Első alkalommal adták át a Junior Prima Díjakat a Szépművészeti Múzeumban péntek este. A Prima Primissima Díj ebben az évben a tehetséges fiatalok díjazásával egészült ki. A Junior Prima Díj Társalapítói három kategóriában, harminc fiatalt díjaztak. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. a "Magyar tudomány", a Vodafone Magyarország a "Magyar oktatás és köznevelés", a MKB Bank (MKB) Zrt. a "Magyar sport" kategóriában adta át a fiataloknak a díjakat.

A Junior Prima Díj "Magyar tudomány" kategóriájának első díjazottjai 2007-ben az egyes tudományterületeken:

Nagy Levente Péter alkalmazott és általános nyelvész, angol nyelvtanár. Kutatási területe a legmodernebb nyelvészeti irányzatokhoz kapcsolódik. Speciális kutatási területe a Magyarországon elméletileg alig kutatott igazságügyi (jogi) nyelvi szakértés.


Hogy honnan is ismerjük ezt a n(N)agy nyelvészünket? Hát persze hogy a minden nyelvtudományok központjából!

Amúgy mókás az is, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki a "Magyar oktatás és köznevelés" kategóriában nyerjen:

Quote:
Bóna Judit, tanársegéd az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Fonetika Tanszékén. Már egyetemi hallgatóként retorikai szemináriumokat vezetett a Mai Magyar Nyelvi Tanszéken, 2002-től pedig az ELTE Fonetikai Tanszékén tanársegéd. Több tehetséggondozó verseny zsűrijének tagja; két hallgatója Kazinczy-érmet nyert.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group