NYELVÉSZ

Nyelvészeti vitafórum
It is currently 2024. March 28, Thursday, 10:11

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 27, Friday, 15:42 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
halmtomi wrote:
varasdi wrote:
Ez túlzás. Az, hogy "a magyar finnugor nyelv" nem jogszabály vagy törvény, amit meg lehet sérteni, hanem egy tudományos megállapítás, amit büntetőjogi következmények nélkül lehet vitatni. Csak a pontosság kedvéért mondom.
Ez igaz, de szarra szórni a közpénzt, azért az valahol nem legitim dolog.


Utálok ezen vitatkozni, de ha pontosan elolvasod a cikket, akkor az szerepel benne, hogy "Az állandó kiállításon a nyelvtörténet látványosan, interaktív módon jelenik majd meg, helyet adva nemcsak a finnugor elméletnek, de más származáselméleteknek is. Forgatókönyvét most készíti egy erre alakult tudományos bizottság." Ebből az köv, hogy a finnugor elmélet reprezentálva lesz. De nehogy már fel se szabadjon vetni olyan elképzeléseket, amik esetleg mások, mint a finnugor származáselmélet. Ebből még jó is kisülhet, mert aki értelmes, azt úgyse fogják meggyőzni a sületlenségek.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 27, Friday, 14:38 
Offline

Joined: 2004. November 17, Wednesday, 18:58
Posts: 737
Location: Budapest
varasdi wrote:
Ez túlzás. Az, hogy "a magyar finnugor nyelv" nem jogszabály vagy törvény, amit meg lehet sérteni, hanem egy tudományos megállapítás, amit büntetőjogi következmények nélkül lehet vitatni. Csak a pontosság kedvéért mondom.
Ez igaz, de szarra szórni a közpénzt, azért az valahol nem legitim dolog.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 27, Friday, 12:29 
Offline

Joined: 2004. November 11, Thursday, 12:46
Posts: 1080
erik.svoboda wrote:
Quote:
Az állandó kiállításon a nyelvtörténet látványosan, interaktív módon jelenik majd meg, helyet adva nemcsak a finnugor elméletnek, de más származáselméleteknek is.



http://nol.hu/kultura/cikk/443377/

Innentől kezdve bűncselekmény...


Ez túlzás. Az, hogy "a magyar finnugor nyelv" nem jogszabály vagy törvény, amit meg lehet sérteni, hanem egy tudományos megállapítás, amit büntetőjogi következmények nélkül lehet vitatni. Csak a pontosság kedvéért mondom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 27, Friday, 12:09 
Offline

Joined: 2005. June 21, Tuesday, 13:56
Posts: 906
Location: Budapest
erik.svoboda wrote:
Quote:
Az állandó kiállításon a nyelvtörténet látványosan, interaktív módon jelenik majd meg, helyet adva nemcsak a finnugor elméletnek, de más származáselméleteknek is.



http://nol.hu/kultura/cikk/443377/

Innentől kezdve bűncselekmény...


A következő mi lesz? Alinei következő kiadása a Nemzeti Tankönyvkiadónál jelenik meg? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 26, Thursday, 22:33 
Offline

Joined: 2007. April 25, Wednesday, 22:46
Posts: 8
ktam wrote:
TollAFülbe wrote:
a nagyok szerint is nemzeti érdek fennforgása valósul meg, mind tudományos, mind kulturális szinten. :)

Hogy mér kötelező a "nagysággal" együtt hülyének is lenni, nem tudom. De ez már hagyomány(ápolás) az akadémia vezetőinél...


Ez biza a műszaki értelmiség nagy öregjeire jellemző tünet. Mer ők el se tudják képzelni, mi más is foglalkoztathatja azokat a huncut nyelvészeket, mint az, hogy újabb és újabb helyesírási szabályokat találnak ki éjt nappallá téve poros céduláik között, amiken még Bem apó aláírása is megtalálható. Mer ez szép és jó, mer összetartja széjjelhulló plázatársadalmunkat! Kicsiny de fontos panacea a csontszínű nemzethalál ellen. Józsi bácsi és dr. Kovács ugyanazt a szabályt követi, ha nem akarja, hogy bunkónak nézzék. És ezért elviseljük akár még ezeket a buta nyelvészeket is, mer ők egyfajta funkcionáriusai a' nemzetnek. De a tudomány közelébe ne gyöjjenek, mer mi más lenne todomány, mint amit mi, kemény műszakiak és természettudósok csinálunk, ugyi? Hiszen a nyelvészet az, hogy sima vagy szaggatott vonallal húzzuk-e alá az állítmányt vagy mit, nem igaz? Ezér ha majd már nem tudom az integrál alsó indexét megkülönböztetni a fölsőtől, hát magam is nyelvésszé válok, és harcolok a szép magyar beszédért és a szép magyar gondolkodásért, s talán egyszer még a Péchy Blanka-díjat is én adhatom át a tolószékből.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 26, Thursday, 20:16 
Offline

Joined: 2006. December 23, Saturday, 19:22
Posts: 859
Quote:
Az állandó kiállításon a nyelvtörténet látványosan, interaktív módon jelenik majd meg, helyet adva nemcsak a finnugor elméletnek, de más származáselméleteknek is.



http://nol.hu/kultura/cikk/443377/

Innentől kezdve bűncselekmény...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 23:44 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
TollAFülbe wrote:
a nagyok szerint is nemzeti érdek fennforgása valósul meg, mind tudományos, mind kulturális szinten. :)

Hogy mér kötelező a "nagysággal" együtt hülyének is lenni, nem tudom. De ez már hagyomány(ápolás) az akadémia vezetőinél...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 23:13 
Offline

Joined: 2007. April 25, Wednesday, 22:46
Posts: 8
Meglepődésre semmi ok! Érdemes tájékozódni egy kicsit, merhogy itt még a nagyok szerint is nemzeti érdek fennforgása valósul meg, mind tudományos, mind kulturális szinten. :)

http://www.petofinepe.hu/index.php?apps ... 1&c=593543


Top
 Profile  
 
 Post subject: A magyar nyelv múzeuma
PostPosted: 2007. April 25, Wednesday, 12:17 
Offline

Joined: 2006. March 3, Friday, 20:18
Posts: 205
Nem ment a fórum egy ideje, úgyhogy most vetődtem vissza, de mintha nem említette volna még senki, hogy "Megkezdődött a Magyar Nyelv Múzeumának építése a nyelvújító Kazinczy Ferenc szülőhelyén, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei, Sátoraljaújhelyhez tartozó Széphalomban", mely örömhírrel tele a magyar sajtó (én a Google-elsőhelyezettet linkeltem). (Maga az ügy régebbi persze.)
Mondjuk engem zavar az is, hogyha -- mint most is -- kiderül, hogy ezek a töketlen nyelvművelők nem is annyira töketlenek, mert akár 700 milliót is kibuliznak (bár persze ismerjük a Cseresnyési-féle PPP-t: pénz - pozíció - presztízs), de hogy az unió és BAZ megye ennyi pénzt elpocsékoljon egy nyilvánvaló marhaságra, egyenesen felháborító.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

Figyelem!
A faliújságon megjelentek nem képviselik többek közt a következő szervezetek hivatalos véleményét:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group